$reply_topic_back Ford Scorpio Team :: Zobacz temat - Amplituner
Ford Scorpio Team Strona Główna Ford Scorpio Team
Forum miłośników samochodu marki Ford Scorpio

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Amplituner
Autor Wiadomość
--Marcin-- 
603-773-876



Auto: nr.1 '89 2.9 12v ASB Lift Ghia - BLOS
Wiek: 45
Dołączył: 18 Cze 2007
Skąd: Warszawa
Wysłany: |9 Lis 2010|, 2010 20:40   Amplituner

Rozważam zakup Amplitunera do słuchania muzyki z odtwarzacza CD oraz do kina domowego
Interesuje mnie:
Denon AVR 1911 - 1.999,- (cena w Media) posiada USB http://denon.pl/pl/Produc...5b-d4d9cd446121 ciekawe jest to, że na stronie producenta cena jest wyższa niż w sklepach :shock:
i można jeszcze do końca roku dostać słuchawki http://www.promocja.denon.pl/
Jest to oferta, która wg mnie jest najbardziej atrakcyjna w tym momencie.

Yamaha RX - V467 - 1649,- (cena w Media) nie posiada USB
Yamaha RX - V765 - 2500,- (cena w Media) posiada USB

Orientowałem się w innych sklepach (nie internetowych), ceny są podobne lecz dodając oprocentowanie ratalne cena idzie w górę.
Głównym kryterium wyboru jest możliwość wzięcia sprzętu na raty, port USB oraz możliwości rozbudowy (w tej chwili będą grały 2 głośniki, docelowo troche więcej :-d ).
Sprzęt będzie wykorzystywany do muzyki: Rock, Pop, Metal, Muzyka klasyczna, od czasu do czasu filmy.

Po rozmowach w sklepach wnioski są następujące:

Denon - oddaje naturalną barwę dźwięków, najlepiej prezentuje muzykę klasyczną

Yamaha - oferuje bardziej dynamiczne brzmienie, podobno lepiej nadaje się do kina domowego, dobrze oddaje efekty kinowe.

Co o tym sądzicie, jakie są wasze doświadczenia w tym temacie na co zwrócić szczególną uwagę :-d

Jeszcze jedna kwestia mnie zastanawia, po kiego grzyba producenci sprzętów HiFi przepuszczają przez niego obraz?
_________________
Było: Malunczini 126p, Sierra Coupe 1,8 CVH
Jest: nr 1 od 10 lat, nr 2-2.9 MSB, nr 3-2.4 MSB, nr 4-2.9 MSB, nr 5-2,3 DOHC 16V >= 4 x V6 + R4 =<
Ostatnio zmieniony przez --Marcin-- |9 Lis 2010|, 2010 21:47, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
pandy 



Auto: Scorpio Mk3 96, 2.3, MAN, sedan, benzyna
Dołączył: 21 Gru 2006
Skąd: Szczecin
Wysłany: |9 Lis 2010|, 2010 22:43   

Moim zdnaiem Denon nie robi rownego sprzetu - zdarza sie super a czasem kupa, Yamaha to pod wzgledem jakosci audio i jakosci wykonania pewniak, poza tym nie przepadam za Denonem bo robi klopoty z HDMI.
Co do zlacza USB - domyslam sie ze interesuej cie odsluch mp3 itp - w tym momencie moim zdaniem wszelkie dywagacje o naturalnosci, zdolnosci neutralnej reprodukcji traca na znaczeniu.
Jesli ci pasuje Denon to nie zastanawiaj sie zbyt dlugo - po prostu go kupuj.

A co do puszczania obrazu - to oczywiste - kupuejsz amplituner kina domowego, wiekszosc nowych formatow audio wielkonalowego moze byc przeslana tylko kablem HDMI, dodatkwoa funkcjonalnosc zwiazana z obrazem ulatwia zycie i tyle.
Jak szukasz audio to raczej interesuje sie sprzetem stereo i wzmacniaczem a nie amplitunerem do kina domowego... ja np nie slucham stereo na wielu kanalach - nie brzmi to dobrze ale to rzecz gustu i tobie moze sie podobac.
Ostatnio zmieniony przez pandy |9 Lis 2010|, 2010 22:47, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
ford2fast 
603911630



Auto: Szlachetny De Łochac
Dołączył: 28 Lip 2008
Skąd: Zabrze Maciejów
Wysłany: |9 Lis 2010|, 2010 23:38   

pandy napisał/a:
Yamaha to pod wzgledem jakosci audio i jakosci wykonania pewniak

Może się okazać straszliwą w skutkach pomyłką :)

Z przedstawionej trójki to tylko ta droższa Yamaszka lub Danonek :)
Tańszą Yamaszkę odpuść

Najlepiej posłuchać jednego i drugiego
Najlepsza opinia to własna osobista :)

Też uważam , że kupno amplitunera wielokanałowego do słuchania stereo to nienajlepsze wyjście , niestety czasami idzie się na kompromis
Od jakiegoś czasu jestem skazany na słuchanie w domu stereofonii przy wykorzystaniu amplitunera AVR500
Niestety brak miejsca ( oraz ilość gniazdek :): ) jak i problemy z przełączaniem kolumn przedniego zestawu ograniczyło rozbudowę :(
A na sprzęt taki jakim naprawdę chciałbym grać brakuje zwyczajnie drobnych :)
_________________
Scorpio forever
Ostatnio zmieniony przez ford2fast |9 Lis 2010|, 2010 23:39, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
pandy 



Auto: Scorpio Mk3 96, 2.3, MAN, sedan, benzyna
Dołączył: 21 Gru 2006
Skąd: Szczecin
Wysłany: |10 Lis 2010|, 2010 19:18   

Nie chce bic piany - ogladalem juz troche sprzetu i zawsze Yamaha byla ok - tak pod wzgledem odsluchowym jak i wykonania.
 
 
sobolaqe 



Auto: '96 2,3 manual, kombi + sekwencja
Dołączył: 27 Wrz 2004
Skąd: Kraków
Wysłany: |10 Lis 2010|, 2010 21:26   

ja mam Yamaha RX - V465
kupiona glownie dlatego zeby miala 4 HDMI na wejsciu bo mi na tym zalezalo
miejsca na sensowne glosniki brak wiec sa niewielkie JBL 5.1

o jakosci dzwieku nic nie powiem, bo niedosc ze meloman ze mnie sredni, sluchu do muzyki brak a dwa ze mi jakos na tym nie zalezy.

do do jakosci wykonania czy awarjnosci to jak najbardziej wszystko na plus Yamahy.
zero problemow, fajny sprzet i tyle.
_________________
pzdr
piotrek

508 RXH '15 2.0 HDI 180KM
Bylo
508 SW '14 i '12 2.0 HDI
407 SW '07 2.0 HDI
Scorpio '96 2.3 16V
Scropio '87 2,4 V6
 
 
 
Srebrny 



Auto: Było 90 2.0DOHC sedan LPGII
Wiek: 65
Dołączył: 11 Lip 2005
Skąd: Opole
Wysłany: |11 Lis 2010|, 2010 14:23   

Yamaha-polecam. :)
 
 
Pierre 
DPL49AT



Auto: renia Laguna kombi
Wiek: 48
Dołączył: 27 Cze 2007
Skąd: Legnica
Wysłany: |11 Lis 2010|, 2010 14:40   

Yamaha jest ok - mam starszy model RX-V 359 - 3 lata i zero problemów.
Ale już DVD Yamahy straszna kupa...
_________________
Stanowczo stwierdzam, że to forum powinno przyjąć takie założenia statutowe, jakie deklarują w swojej reklamie sklepy Media Markt
Ostatnio zmieniony przez Pierre |11 Lis 2010|, 2010 14:41, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
gw21 
Grzesiek



Auto: '96 2.3 sedan ASB + lpg
Wiek: 44
Dołączył: 15 Sie 2006
Skąd: w-wa
Wysłany: |12 Lis 2010|, 2010 12:47   

Denon jest tak jak ci mówiono dość "zrównoważony" w barwie i dynamice przez co możesz czuć lekki niedosyt uderzeń basu przy szybkich utworach. Do klasyki jest super. Yamaha ma swoje przebarwienia ale dzięki w utworach z mocnym basem (oraz efekty kina domowego) sprawdza się lepiej. Tylko właśnie jeśli Yamaha, to seria 700 lub wyższe (w zależności co ci potrzeba z wypasu). Słuchanie muzyki w trybie wielokanałowym, to pomyłka. Satelity strasznie rozwalają scenę ale jeśli chce się zagłuszyć odkurzacz w sąsiednim pokoju to nie ma problemów ;)
Pomyśl jeszcze nad jedną firmą - może wyglądem nie tak "ładną" (chociaż starsze modele są na prawdę super) i z kinem to trochę rozpoczynającą swoją przygodę, to jakościowo wartą przemyślenia (zwłaszcza do audio): Marantz :)
No i tak jak ci pisano, jeśli chcesz słuchać muzyki z MP3, to tak na prawdę nie ważne co wybierzesz, wszystko zagra podobnie, różnice są dopiero przy oryginalnych CD. To jeśli chodzi o wzmacniacz, bo jeszcze pozostaje kwestia kolumn. Ale tu, to już niestety sam będziesz musiał wybierać (niestety długie godziny po różnych sklepach i odsłuch utworów które znasz na pamięć, nuta po nucie i takt po takcie). A i tak w domu, to wszystko zagra jeszcze inaczej :P
 
 
 
maup 
FST 008



Auto: Subaru OBK '96 2.2 MT LPG
Wiek: 56
Dołączył: 21 Kwi 2004
Skąd: Tarnów
Wysłany: |13 Lis 2010|, 2010 03:48   

Grzesiu pisze szczyrom prowde, a ja Ci dodam tyle: do muzyki konkretny sprzęt, tuner byle jaki, liczy się napęd i głośniki. Tu jesteś zdany wyłącznie na własne ucho, w dodatku pewnie będziesz kupował sprzęt bez możliwości odsłuchania go w docelowym miejscu. Jedyne co możesz zrobić to wziąć szeroko nagraną płytkę, odpalić i sprawdzić czy Ci się podoba odsłuch i czy słyszysz te zakresy dźwięków, na których Ci zależy. Zawsze możesz jeszcze pomagać sobie equalizerem ale to dodatkowy klocek.
Co do kina domowego - można na nim słuchać muzyki ale ono nie jest do tego przeznaczone, więc zastanów się, czy masz na tyle mocne zapędy audiofilskie, żeby dublować sprzęt :)
_________________
== Im lepsze auto terenowe ======
== tym dalej trzeba iść po ciągnik ===
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Copyright © by Ford Scorpio Team

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group