$reply_topic_back Ford Scorpio Team :: Zobacz temat - gazozerność krytyczna.
Ford Scorpio Team Strona Główna Ford Scorpio Team
Forum miłośników samochodu marki Ford Scorpio

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
gazozerność krytyczna.
Autor Wiadomość
marcys
[Usunięty]

  Wysłany: |24 Sie 2004|, 2004 21:23   gazozerność krytyczna.

wiem ze temat nadmiernego zuzycia gazu w 2.0 OHC byl gdzies poruszany tylko nie moge znalezc a odkad nie mam stałki nie moge w nieskonczonosc siedziec i szukac. wracajac do tematu: moje autko przed wymiana walka rozrzadu szamało jakies 11 a teraz mimo regulacji zaworow, gazu, wymianie filtrow powietrza i gazu, uszczelnieniu dolotu , zlikwidowaniou lewego powietrza, wymianie swiec, pali nadal 20, juz nie wiem co mam z tym autem zrobic, jak mi powiecie ze mam dac na msze to dam bo szukam wszelkich nietypowych powodow bo wszyztskie typowe chyba juz wyczerpalem, dzieki za wszelka pomoc.
 
 
wpgulin
[Usunięty]

Wysłany: |24 Sie 2004|, 2004 21:49   gazo rzer

:wink: czy wszystkie czójniki są podpięte i czy zaplon jest ustawiony na ok 12 stopni bo to akurat warzne ? w moim wielorybie miałem taki problem to po wymianie kolektora z wszystkimi czujnikami dało spadek zurzycia i ogranicz mu wlot powietrza o połowę pred filtrem powietrza morze terz być to rze wałek jest inny i otwiera zawory w innych czasach jak stary 8)
 
 
monter
[Usunięty]

Wysłany: |25 Sie 2004|, 2004 15:08   

Jesli szukasz wszelkich nietypowych sposobow na usuniecie usterki to proponuje sprzedac Scorupke i zakupic nastepna. Ja swoja sprzedalem jak tylko zaczal palic 24 liry gazu po miescie i wciagac 5 litrow oleju na 1000 km.
 
 
marcys
[Usunięty]

Wysłany: |25 Sie 2004|, 2004 21:45   

co do walka to istotnie moze byc "szokiem" dla silnika bo stary hmm.... jego juz prawie nie bylo. ale mam pytanie co ma dac wymiana kolektora? (zaplon robie jutro bo istotnie moze powodowac probl.)
a skorka nie sprzedam bo dopiero kupilem. zreszta silnik jest w pelni sprawny, ma moc , oleju nie bierze, tylko ten cholerny gaz...ktos ma moze jakis pomysl?
 
 
Kevin Xy 
WSK x3



Auto: '90, 2.9 12V, GHIA, ASB, wreszcie SEDAN
Pomógł: 39 razy
Wiek: 47
Dołączył: 17 Sie 2004
Skąd: Piaseczno
Wysłany: |26 Sie 2004|, 2004 09:18   

nie wiem jak u Ciebie wyglada sprawa ale moj ohac palił 27 jak pierdzielnal mi przeplywomierz !! przepustnica tarla o obodowe i nie wracala na miejsce- po wymianie spalanie spadlo do 12 !!
 
 
marcys
[Usunięty]

Wysłany: |29 Sie 2004|, 2004 11:38   

caly dolot mam sprawdzony, przeplywomierz dostalem zapasowy i ten okazal sie dobry, mam przed nim zamontowana klapke wiec raczej powinien przetrwac, przepustnica tez jest oki, zato jeden debil co mi regulowal zaplon ustawil go na 26 st!!!! :evil: 3 miesiace sie meczylem na takim ustawieniu teraz mam 10 st auto chodzi o niebo lepiej, po ponownej regulacji gazu (na analizaotrze wyszlo ze mam 10cio krotnie przekroczone normy!!_)powinno byc dobrze(oby) czas pokaze , zaraz sobie jade nad wode to zobacze ile mi teraz wezmie. ale sadzac z zachowania i z mocy (ktorej przybylo i to znacznie) ze powinno byc dobrze.

wracajac do zaplonu: te silniki na bezolowiowej maja miec 8 st wyprzedzenia na olowiowej 12 a ile ustawic na gaz? mi gostek zrobil na 10 twierdzac ze to dobrze do gazu ? jak wy macie w ohacach?
 
 
VIK 
KR673YV



Auto: BMW E38
Pomógł: 64 razy
Wiek: 45
Dołączył: 20 Maj 2004
Skąd: Kraków
Wysłany: |29 Sie 2004|, 2004 11:50   

na ucho i i nogę( w gr. 15st.), do 14-15litrów/100 po zakorkowanym mieście
_________________
"mądremu wystarczą dwa słowa a głupiemu to i referatu mało..."
tel.: 502894108.
 
 
 
Pershing 



Auto: .
Pomógł: 9 razy
Wiek: 44
Dołączył: 21 Kwi 2004
Skąd: Radom
Wysłany: |29 Sie 2004|, 2004 14:53   

VIK mowisz o 2.0 ?
 
 
 
VIK 
KR673YV



Auto: BMW E38
Pomógł: 64 razy
Wiek: 45
Dołączył: 20 Maj 2004
Skąd: Kraków
Wysłany: |29 Sie 2004|, 2004 16:44   

no, odpowiadam na pyt. dot. 2,0 :wink:
_________________
"mądremu wystarczą dwa słowa a głupiemu to i referatu mało..."
tel.: 502894108.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Copyright © by Ford Scorpio Team

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group