$reply_topic_back Ford Scorpio Team :: Zobacz temat - czy to mogą być wydmuchane uszczelki pod głowicą?
Ford Scorpio Team Strona Główna Ford Scorpio Team
Forum miłośników samochodu marki Ford Scorpio

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
czy to mogą być wydmuchane uszczelki pod głowicą?
Autor Wiadomość
KaZet 


Auto: od IX2010 już bez 1995, 2,5 td, kombi, CMax
Wiek: 63
Dołączył: 08 Kwi 2005
Skąd: Gdańsk
Wysłany: |26 Sie 2010|, 2010 22:49   czy to mogą być wydmuchane uszczelki pod głowicą?

synek znalazł klienta na Scorpio, umówili sie na jazdę,
klient dal gaz 120km/h, hamowanko, gaz, hamowanko i tak z 10 km testował, efekt taki tego był,
że para spod maski poszła.
Okazało sie, że sie przewody rozszczelniły w miejscu jak na foto http://pokazywarka.pl/scorpio_waz/.
OK, dopasowałem łącznik, woda nie leci i autkiem bez problemu przejechałem do domu.
Tak się złożyło, że pare godzin wcześniej zadzwonił inny gość chcący nabyć Forda...
Mówie mu, ze był problem z wężem więc pozostawiłem auto włączone na pół godziny by sprawdzić szczelność itp. Widzę, ze woda nie leci, węże nie puchną, jest OK.

Po tym teście jadę do Kupca około 18 km,
po dotarciu na miejsce otwarcie maski, sprawdzenie ogólne, umowa, kasa i wio.
Po 2 godz. gość dzwoni, ze przejechał 500m i mu para spod maski buchnęłą i woda w zbiorniku sie zagotowała.
Transakcję oczywiście unieważnię ale dziwne mi sie wydaje, że taki zbieg okoliczności sie trafił.
Kupiec twierdzi, że to uszczelka pod głowicą itp. Nie wykluczam bo sie na tym nie znam, jednak nurtuje mnie wątpliwość, że mnie jakoś te parowe akcje ominęły bo co? jakoś inaczej jeżdżę czy jak?
A może to jakiś inny element szwankuje, nie wiem, termostat czy co?
_________________
Krzysztof w Ford Focus '2007
było Scorpio '95, 2,5 TD (raczej bez "T") kombi,
jest Focus 2007 1,4 benz, i CMax 2012 1,6 ten mocniejszy
Ostatnio zmieniony przez KaZet |26 Sie 2010|, 2010 22:52, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
sp9wlc
[Usunięty]

Wysłany: |27 Sie 2010|, 2010 06:23   

jeśli temp idzie na wskaźniku na maxa to sprawdz chłodnicę, czy jest gorąca, u mnie było tak, że zawiesił się termostat i tez temp poszła na maxa, ale chlodnica była chłodna, wiec wyjołem termostat i kontynuowąłem jazdę, w domku wymieniłem wkład termostatu i teraz jest ok.
dodam, że termostat zawiesiłe sie w czasie jazdy gdzie od dwóch godzin kontynuowałem jazdę, wiec wcale nie wtedy gdy zimny ruszyłem, ale w trakcie jazdy.
 
 
janek 



Auto: Volvo V70 2.5 D 2000 r.
Pomógł: 1 raz
Wiek: 60
Dołączył: 22 Sty 2010
Skąd: Puńsk-podlaskie
Wysłany: |30 Sie 2010|, 2010 23:13   

KaZet, u mnie jak kupiłem to puchły ,ale szybko to zrobiłem i do tei pory nie mam problemu- a w tym roku naprawdę były upały a mój scorpiaczek jak zawsze ciężko pracował z lawetą i 0 problemów z temperatuą !!! kiedyś o tym już pisałem-
http://ford-scorpio.pl/fo...h%B3opski+rozum
_________________
Zapraszam do krainy sękaczy,kartaczy i innych smakołyków !!!
było-Ford Scorpio Kombi 2.5 t.d.1995 r.
Ford Scorpio 2 l. 1985 r.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Copyright © by Ford Scorpio Team

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group