$reply_topic_back Ford Scorpio Team :: Zobacz temat - Szlif itd 2,3D???
Ford Scorpio Team Strona Główna Ford Scorpio Team
Forum miłośników samochodu marki Ford Scorpio

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Szlif itd 2,3D???
Autor Wiadomość
KubusWariat 


Auto: Scorpio Cossi, '93, srebrna hbta :D
Pomógł: 2 razy
Wiek: 42
Dołączył: 08 Gru 2005
Skąd: Wrocław
Wysłany: |27 Sie 2010|, 2010 16:55   

a gdzie we Wrocławiu sprawdzą jak należy sprawność wtryskiwaczy diesel'a, oczywiście tych do których łatwy dostęp i prosty montaż/demontaż, czyli od starego i dobrego silnika wysokoprężnego
_________________
cosworth BOA
 
 
 
Aro 



Auto: 3 x 2,9: 91/96/96; noLPG/LPG/noLPG; ghia/ghia
Pomógł: 23 razy
Wiek: 56
Dołączył: 06 Lis 2004
Skąd: Łomża
Wysłany: |27 Sie 2010|, 2010 18:41   

2,1 i 2,3 (siedziały w sierce, grandzi i gdzie jeszcze nie wiem) to te same peugeoty, chyba tylko wykorbienie jest w tych drugich większe. Sto lat temu remontowałem w grandzi 2,1 i zakładałem tłoki MAHLE - według ówczesnych informacji to oryginały z tych motorów. Cen nie pamietam, zresztą nic by to nie dało. Jeszcze jedno - ten silnik ma tzw. mokre tuleje. Są wymienne jak w traktorach:) Jak się chciało zmontowac extra motorek, najlepiej było kupic (tak jak ja) komplet: tłoki z pierścieniami, sworzniami (które pływają w tulejce korbowodu) i tulejami cylindrów ze specjalnymi uszczelkami na dół.
Przestrzegę jeszcze przed popełnieniem pewnego błędu, który mi się przytrafił przy składaniu. Nowe tuleje cylindrów miały minimalnie niższy kołnierz (jakieś 0,2 - 0,3 mm) i powinienem był zastosowac cienkie podkładki dostępne w ASO., Nie zrobiłem tego i tuleje przy dociąganiu głowicy za bardzo się zagłębiały (ustępowały), przez co nie dociśnięty był brzeg uszczelki od tłoka. Przepalały mi się te uszczelki od czasu do czasu niestety.
A... i silnik ma ciekawe uszczelnienie wału od strony koła zamachowego na tzw sznury. Trzeba bardzo uważac przy ich montażu, żeby nie zagnieśc.
_________________
2,9 12V '91 sedan "granatnik"
2,9 24V '96 sedan "papamobile"
2,9 24V '96 sedan "oberżyna"
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Copyright © by Ford Scorpio Team

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group