$reply_topic_back Ford Scorpio Team :: Zobacz temat - Automatyczna skrzynia biegów
Ford Scorpio Team Strona Główna Ford Scorpio Team
Forum miłośników samochodu marki Ford Scorpio

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Automatyczna skrzynia biegów
Autor Wiadomość
Darecki
[Usunięty]

Wysłany: |6 Sie 2005|, 2005 13:02   Automatyczna skrzynia biegów

Witam mam scorpiaka z '95 roku od 2 miechów nic w nim jeszcze nie robiłem.
Skrzynka w nim potrafiła strasznie szarpać i walić coś około tylnego mostu, ostatnio od kilku dni efekty te mineły skrzynka zaczeła chodzić jak z fabryki biegi przeżuca tak łagodnie że niewiadomo ki9edu "chyba stał sie CUD" :o
Ale za to czasem mi nie zapina biegu "D" muszę w tedy włączyć 1 lub 2 które załącza bez problemu później na "D" i jazda bez problemu.
Czy ktoś wie co to może być?

Z góry dzięki za rady :D
 
 
sierars1
[Usunięty]

Wysłany: |6 Sie 2005|, 2005 13:11   Re: Automatyczna skrzynia biegów

Sprawdzałeś poziom oleju w skrzyni na odpalonym silniku jeśli będziesz mniał za mało to możesz mnieć coś takiego.
 
 
Darecki
[Usunięty]

Wysłany: |6 Sie 2005|, 2005 13:16   

Tak poziom oleju jest oki.
Mam zamiar wybrać się właśnie na wymiankę oleju w skrzyni ale najpierw doprowadzić silnik do porządku bo to może mieć wpływ na skrzynię mam padniętą sonde lambda "co za ćwiek wsadził do tego autka aż 4 sondy lambda" :mrgreen:

A Białystok to PIĘKNE :evil: miasto bo wymiany oleju w skrzyni automatycznej niechce się podjąć NIKT!!! nawet autoryzowany serwis FORDA :twisted:
 
 
sierars1
[Usunięty]

Wysłany: |6 Sie 2005|, 2005 14:11   

To co to za autoryzowana stacja że nie chce podjąć się wymiany oleju.
 
 
Darecki
[Usunięty]

Wysłany: |6 Sie 2005|, 2005 14:14   

Skwitowali to tak "ostatnio wymieniliśmy w jednym fordzie to po wyjechaniu z serwisu skrzynia sie posypała" więc aut z takim przebiegiem njie robią, według nich lepiej jeździć bez wymiany aż się rozsypie" :x
A napewno się rozsypie bez wymiany :D
 
 
sierars1
[Usunięty]

Wysłany: |6 Sie 2005|, 2005 14:19   

To aż strach kupywać u nich samochód z ASB.
A co do wymiany to niektórzy produceńci zalecają wymiane co 60-90tyś. ale ja wymieniam co 30tyś.
 
 
Oli
[Usunięty]

Wysłany: |6 Sie 2005|, 2005 17:53   

Darecki - te konowały mówia o mnie.
Lepiej do nich nie jedź. Chcesz, to Ci dam telefon do gostka pogadasz i Ci wymieni. Ewentualnie będziesz musiał dokupić filtr i uszczelkę.

A tak na marginesie to witam nowego forumowicza z Białegostoku
 
 
Srebrny 



Auto: Było 90 2.0DOHC sedan LPGII
Pomógł: 3 razy
Wiek: 65
Dołączył: 11 Lip 2005
Skąd: Opole
Wysłany: |12 Sie 2005|, 2005 18:08   

Witam
W technice cudów nie ma.Opisane objawy stwierdzają niesprawność skrzyni.Sama wymiana oleju nie rozwiąże problemu, ale analiza stanu oleju da już pewne wskaz owki co do ewentualnych przyczyn niesprawności, także analiza tego co na dnie miski się zastanie(tak więc miska skrzyni na dół).Ciemny olej o zapachu frytek świadczy o przypaleiu tarczek ciernych. obecność opiłków metali żelaznych i nieżelaznych praktycznie kwalifikuje skrzynie do rozbiórki i weryfikacji części.Sterowanie skrzynią to układ chydrauliczny wysokociśnieniowy każdy brud zakłóca sprawność układu , długotrwały stan niesprawności doprowadza do praktycznie nieodwracalnych zniszczeń w precyzyjnym układzie strowania.
Pozdrawiam
 
 
Gwelezemba 
Megajebutron



Auto: '91 2.0 DOHC EFI Ghia NoLPG i Peugeot 106
Pomógł: 4 razy
Wiek: 43
Dołączył: 07 Sie 2005
Skąd: Skarżysko-Kam
Wysłany: |12 Sie 2005|, 2005 22:26   

A przy okazji automatów
to prawda jest że z automatyczną skrzynią biegów samochód pali więcej paliwa niż z manualną?
Bo od jednej osoby słyszałem że na odwrót że właśnie automat jest bardziej oszczędny i pali mniej a szczególnie po mieście.
Troche mi to dziwne bo na TVN Turbo mówili inaczej.
_________________
.
. TOS*65KH
.
. :-d :-d Reeety u mnie z dziury w ścianie wyłażą jacyś ludzie ! :-d :-d
 
 
 
tomi503
[Usunięty]

Wysłany: |12 Sie 2005|, 2005 22:38   

Na automacie niestety pali troszke wiecej i nieda sie tego uniknać. :cry:
 
 
Adam_2000 



Auto: Volvo S90L, 2018, T5 AWD
Pomógł: 124 razy
Wiek: 65
Dołączył: 05 Maj 2005
Skąd: Łódź
Wysłany: |12 Sie 2005|, 2005 22:45   

Straty na konwerterze, czyli sprzęgle hydrokinetycznym są niestety nie do uniknięcia.
Dlatego w mieście automat spali więcej :)
Najnowsze auta, które mają automatyczne sprzęgło potrafią być oszczędniejsze, bo o to dba komputer :))
_________________
Istnieją dwa rodzaje ludzi: tacy, którzy myślą że władza działa w ich najlepszym interesie, oraz tacy którzy myślą
 
 
 
COSSY
[Usunięty]

Wysłany: |12 Sie 2005|, 2005 23:53   

Generalnie tylko we wszystkich 2.9 automaty pala srednio o 0.5 litra mniej. We wszystkich innych jednostkach spalanie wychodzi na korzysc skrzyni manualnej.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Copyright © by Ford Scorpio Team

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group