$reply_topic_back Ford Scorpio Team :: Zobacz temat - ASB- wygrała, ja sie poddaję
Ford Scorpio Team Strona Główna Ford Scorpio Team
Forum miłośników samochodu marki Ford Scorpio

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
ASB- wygrała, ja sie poddaję
Autor Wiadomość
Oli
[Usunięty]

Wysłany: |25 Lip 2005|, 2005 08:21   ASB- wygrała, ja sie poddaję

jak w temacie - koło nr n poszło w ......... :evil:
Koniec walki. Zmieniam na manuala, stąd tez moje pytanko, co bedzie potrzebne do przeszczepu:
1. Jaka skrzynia? pewnie M75
2. Wał - jaki?
3. Pedały
4. Linka sprzęgła.
Czy cos jeszcze?
No i może ktos ma w/w elemenciki?
 
 
Adam_2000 



Auto: Volvo S90L, 2018, T5 AWD
Pomógł: 124 razy
Wiek: 65
Dołączył: 05 Maj 2005
Skąd: Łódź
Wysłany: |25 Lip 2005|, 2005 08:28   

No co Ty, Oli ! :(
_________________
Istnieją dwa rodzaje ludzi: tacy, którzy myślą że władza działa w ich najlepszym interesie, oraz tacy którzy myślą
 
 
 
Oli
[Usunięty]

Wysłany: |25 Lip 2005|, 2005 08:37   

Adam, nie mam juz siły. Mechaników chyba tez w moim rejonie brak.
Chyba że szukać skrzynki z jednym elektrozaworem.... ale znając życie jak znajdę to jakiegos trupa...
Mam naprawdę poważny dylemat..

A może moja morda nie pasuje do FORDA i wzwiązku z tym trzeba zmienić...............
 
 
Boni 



Auto: Lexus SC430 '03
Pomógł: 36 razy
Wiek: 52
Dołączył: 21 Maj 2005
Skąd: Dublin
Wysłany: |25 Lip 2005|, 2005 08:47   

Przykrość. Ja się cały czas zastanawiam czy ty oli nie masz czegoś nie tak z wałem silnika, bo to aż niewiarygodne, zakładając, że miałeś w końcu zgodny komplet koło-konwerter-skrzynia. Przy tych ostatnich manewrach sprawdzili ci bicie wału przed i koła po montażu? Bo jak się okaże, że sprzęgło w manualu też nie bardzo daje się złożyć albo szarpie to dopiero będzie załamka.
_________________
http://bs-blog.clouds-forge.eu
 
 
Aro 



Auto: 3 x 2,9: 91/96/96; noLPG/LPG/noLPG; ghia/ghia
Pomógł: 23 razy
Wiek: 56
Dołączył: 06 Lis 2004
Skąd: Łomża
Wysłany: |25 Lip 2005|, 2005 08:59   

Oli, nie chcę być złym prorokiem, ale ja od trzeciego koła podejrzewalem innego rodzaju przyczyne, o czym Ci zresztą kilka razy mówiłem.Może jadnak Pan Fizol pogięł Ci ten kołnierz na wale, i jak wsadzisz manuala będzie to samo. Taki jest mój stan wiedzy o Twoim przypadku.
_________________
2,9 12V '91 sedan "granatnik"
2,9 24V '96 sedan "papamobile"
2,9 24V '96 sedan "oberżyna"
 
 
 
Oli
[Usunięty]

Wysłany: |25 Lip 2005|, 2005 09:02   

Ponoć gostek sprawdzał - ale ja mu juz do końca nie wierze...
a jak się okaże,że i na manualu kicha to się pożeganam z moim scorpio i będzie po zawodach...
 
 
Adam_2000 



Auto: Volvo S90L, 2018, T5 AWD
Pomógł: 124 razy
Wiek: 65
Dołączył: 05 Maj 2005
Skąd: Łódź
Wysłany: |25 Lip 2005|, 2005 09:04   

Cytat:
Może jadnak Pan Fizol pogięł Ci ten kołnierz na wale, i jak wsadzisz manuala będzie to samo.

Coś mi się też tak wydaje...
_________________
Istnieją dwa rodzaje ludzi: tacy, którzy myślą że władza działa w ich najlepszym interesie, oraz tacy którzy myślą
 
 
 
Oli
[Usunięty]

Wysłany: |25 Lip 2005|, 2005 09:09   

może......... ja się na tym nie znam...
a jeżeli byłoby tak jak mówicie - trzeba wymienić wał... więc najlepiej byłoby cały silnik, komp który steruje skrzynką z 2 elektrozaworami.... Gra warta świeczki?
 
 
Oli
[Usunięty]

Wysłany: |25 Lip 2005|, 2005 09:34   

:) coś podobnego chcę zrobić... tylko w innej kolejności...
wstawić manuala, ożenić automat, kupić INNE auto....
dlatego zaczynam szukać manualka, wału, itp... może masz w swoich źródłach dostęp do mt75 - bo taka chyba podejdzie, no i wał
 
 
Oli
[Usunięty]

Wysłany: |25 Lip 2005|, 2005 10:26   

dzięki Speedo - jak zawsze jesteś nieoceniony.

Chcę się jeszcze upewnić: do przeszczepu nadaje się mt75 czy może też coś innego?
 
 
VIK 
KR673YV



Auto: BMW E38
Pomógł: 64 razy
Wiek: 45
Dołączył: 20 Maj 2004
Skąd: Kraków
Wysłany: |26 Lip 2005|, 2005 19:47   

Inną obudowę, poprostu :wink:
i deko inna jest w środku.
Wał mam, pedały mam, linkę sprzęgła i prędkościomierza mam.
_________________
"mądremu wystarczą dwa słowa a głupiemu to i referatu mało..."
tel.: 502894108.
 
 
 
Oli
[Usunięty]

Wysłany: |27 Lip 2005|, 2005 07:56   

pedałami i linka sprzęgła będe zainteresowany, linki prędkosciomierza - u mnie nie ma :D wiec nie bedzie potrzebna...
 
 
ETER
[Usunięty]

Wysłany: |28 Lip 2005|, 2005 01:18   

Witam
Panowie
Koło jest zrobione z blachy 3mm. Jest mocowane do wału za pomocę 6-u śrub fi 8mm rozstawionych na obwodzie 45 mm. Do konwertora koło jest mocowane za pomocą dodatkowego pofałdowanego pierścienia z takiej samej blachy, który tworzy dodatkowo coś w rodzaju sprężyny. Śruby mocujące koło do konwertora rozstawiono na obwodzie fi 235 mm. Konwertor ma na osi wodzik którym wchodzi w otwór w wale - daje to centrowanie konwertora względem korbowodu.
Blacha z której wykonano koło nie jest krucha - ma swoją ciągliwość.
Jeżeli ta część koła jest ZDROWA - na mój rozum jest niemożliwością w tym układzie doprowadzić do wycięcia - zerwania części koła nad śrubami które mocują do wału.
ALE BĘDZIE to możliew jeżeli wcześniej ten fragment silnie popracuje - na przykład na zginanie - może to się zdażyć gdy wszystko NIE BĘDZIE STAŁO W OSI i do tego mocowanie na wale będzie "przechylone".
DODAM że ani zdemontowanie ani zamontowanie A4LD bez separacji konwertora od koła
jest niemożliwe. Problem jest w tym że wnęka w kaście w której siedzi ASB jest tylko taka że się nie da wycofać ASB aby zachować współosiowość i zejść z wałka napędowego.

I tutaj :mrgreen: może jednak GOGO to zrobił. Nie rozseparował - zaczął tachać do tyłu - zauważył że NIE BARDZO - a że to waży to się zmęczył - trochę mu to zwisło zanim czymś podparł - no i w tym momencie właśnie się wygina zakończenie wału korbowego 8)

No to tak sobie myślę - może i racji nie mam - ale czy znajdziemy wśród ponad 830 ludzików kogoś któremu coś takiego się POROBIŁO ?
Sama statystyka coś podpowiada .

POZDRAWIAM
 
 
Oli
[Usunięty]

Wysłany: |6 Sie 2005|, 2005 21:34   

Eter... wcięło nam trochę postów.
Jestem sobota - niedziela w Hajnówce, może byśmy się spotkali?
W razie czego mój telefon 696 47 30 80
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Copyright © by Ford Scorpio Team

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group