$reply_topic_back Ford Scorpio Team :: Zobacz temat - Ford Thunderbird Super Coupe
Ford Scorpio Team Strona Główna Ford Scorpio Team
Forum miłośników samochodu marki Ford Scorpio

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Ford Thunderbird Super Coupe
Autor Wiadomość
Boni 



Auto: Lexus SC430 '03
Wiek: 52
Dołączył: 21 Maj 2005
Skąd: Dublin
Wysłany: |23 Lis 2009|, 2009 00:20   Ford Thunderbird Super Coupe

Szukając od czasu do czasu leniwie, a nawet bardzo leniwie, z braku kasy rzecz jasna, czegoś nieco ponad Scorpio pod względem pałera, wielkości i wygody (lexus, merc, w ostateczności bawara, itd itp) trafiłem jakimś fuksem na szczególny wyrób pana Forda... i nie było innego wyjścia jak posiąść go drogą kupna, bo nie tylko że mnie, ale żonie też się spodobał. Jest taki idiom amerykański, który nieźle określa naszą chorobę i flotę - "we are bleeding blue" (niebieska krew - od znaczka forda).

Do rzeczy - Ford Thunderbird Super Coupe 1989, oryginalnie V6 3.8 z chargerem, przeswapowany na V8 5.0 High Output z ASB, czyli około 230KM/400Nm w budzie coś koło 1600kg/5.2m ;)

Stan dość zacny, przetarte jedne drzwi, prawie zero rdzy, wnętrze dobry z plusem. Mechanicznie wszystko ładnie chodzi, no LPG. Sporo braków w gadżetach elektrycznych, jakichś uszczelkach drzwi, wygłuszeniach, itp drobiazgach. Trochę poprzerabiany i zamieszany przez poprzedników (w końcu spory swap zaliczył), ale to się dopieści i poprawi.











Jak widać kupa płaskiego amerykańca, plus V8. Nareszcie. Miejscami zupełnie nowoczesny i przefajny, miejscami oldskul, ale ogólnie superos.

I luźnie trzy uwagi - po pierwsze, dubluje nam bardzo funkcje merkura (egzotyczne srebrne no lpg), co jest niezbyt fortunne; dwa, wiadomo, samochód jest w PL dość egzotyczny, ale nie jestem przyzwyczajony żeby połowa ludzi się oglądała za mną, czy jakieś siksy mi machały :shock: trzy - niewielką rafinerię tanio kupię :?
_________________
http://bs-blog.clouds-forge.eu
 
 
Boni 



Auto: Lexus SC430 '03
Wiek: 52
Dołączył: 21 Maj 2005
Skąd: Dublin
Wysłany: |29 Mar 2011|, 2011 12:22   

Po półtora roku zabawy fajnym V8 poszedł do ludzi, szkoda wielka, ale przynajmniej do fajnych młodych maniaków amerykańskich wózków.
_________________
http://bs-blog.clouds-forge.eu
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Copyright © by Ford Scorpio Team

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group