$reply_topic_back Ford Scorpio Team :: Zobacz temat - Przede mną wakcje - 4000 km - na co zwrócić szczególną uwagę
Ford Scorpio Team Strona Główna Ford Scorpio Team
Forum miłośników samochodu marki Ford Scorpio

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przede mną wakcje - 4000 km - na co zwrócić szczególną uwagę
Autor Wiadomość
wegus 



Auto: '95 2.9 12V ASB SEDAN LPG jeden bieg
Wiek: 53
Dołączył: 26 Maj 2004
Skąd: Piła
Wysłany: |19 Sie 2004|, 2004 07:48   Przede mną wakcje - 4000 km - na co zwrócić szczególną uwagę

przed wyjazdem i ci zabrać ze soba :-) Takie mysli chodza mi po głowie. Niby cos tam wiem co przejrzec i zabrac ale chciałbym się podeprzeć waszym doświadczeniem :-)
_________________
Scorpio MK III 2.9 V6 12V
Subaru G3X Justy
Grand C Max 1,6 EB 150 KM :-)
 
 
 
KOREK
[Usunięty]

Wysłany: |19 Sie 2004|, 2004 09:15   

Witam
Pomyśl kiedy wymieniałeś płyny ustrojowe i filtry w swoim aucie.
Ja ostatnio przed długa podrózą (3250 km)zmieniałem płyny i filtry. Jeśli jedziesz w cieplejsze klimaty, góry - zobacz czy nie masz niepokojących objawów związanych z przegrzewaniem silnika, niedostatecznym chłodzeniem.
Przed wyjazdem odkręc nakrętki od kół, zdejmij koła, nasmaruj wewnętrzną część felgi która przylega do mocowania przy samochodzie(nie smaruj nakretek). Lepiej to zrobić niż męczyć sie na jakimś rowie z zapieczonymi kołami, których nie można zdjąć w razie gumy.
Skompletuj apteczkę i zestaw zapasowych żarówek. Policja w innych krajach to sprawdza ( w Austrii ostatnio pojechali z kumplem na stacje gdzie musiał kupić sobie komplet zarówek za 30 euro zeby nie płacić mandatu)
 
 
KOREK
[Usunięty]

Wysłany: |19 Sie 2004|, 2004 09:21   

Aha

i jeszcze kilka sprawdzonych patentów...
Bardzo fajne są w czasie podróży - mokre chusteczki (takie dla niemowląt) i woda w sprayu
Super odświeża. No i nagraj sobie jakieś taśmy lub płyty z muzą bo czasem zagraniczne stacje radiowe strasznie smęcą :lol:
W cieplejsze kraje weź jeszcze ekranik przeciwsłoneczny na przedną szybę i ew roletę założ na tylną - pomaga.

I jeszcze odnośnie kół i odkręcania to zobacz czy masz dobry klucz z długim ramieniem i czy szpilki do mocowania lewarka są na miejscu i nie "odpadną" przy próbach podnszenia
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Copyright © by Ford Scorpio Team

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group