$reply_topic_back Ford Scorpio Team :: Zobacz temat - Kamera hd Toshiba camileo s10
Ford Scorpio Team Strona Główna Ford Scorpio Team
Forum miłośników samochodu marki Ford Scorpio

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Kamera hd Toshiba camileo s10
Autor Wiadomość
gw21 
Grzesiek



Auto: '96 2.3 sedan ASB + lpg
Wiek: 44
Dołączył: 15 Sie 2006
Skąd: w-wa
Wysłany: |12 Lip 2009|, 2009 17:06   

zelazny_gst napisał/a:
Szajs nie szajs ale pokazuje możliwości kamery i jak wygląda materiał z różnym oświetleniem i jak szybko łapie ostrość.

Problem w tym, ze właśnie nie pokazuje nic. Bo przez konwersję to ani nie można ocenić czy kamera nie łapie ostrości czy kompresja wycięła szczegóły (no w niektórych momentach ewidentnie widać winę kamery).
Ja niedawno też byłem przed dylematem co kupić. HD tak naprawdę to koszt min. 2500. Tańsze kamery to albo gadżety albo chwyt marketingowy. Dla mnie to było za dużo więc trzeba było się zdecydować na "zwykłą". I znowu najlepsza jakość to MiniDV ale kłopot z przegrywaniem materiału, pozostały DVD, HDD i karty. Ostatecznie zdecydowałem się na coś takiego Nie żałuję, bo kamera ma spory zoom i dzięki optycznej stabilizacji można z niego korzystać (ja niestety tylko na wizjerze, bo mi się za bardzo ręce trzęsą, ale da się i na ekranie :) ) Kosztowała naprawdę mało, a jakością (bez kompresji) na pewno nie ustępuje zaprezentowanemu materiałowi. Wady: miała być możliwość nagrywania na karty SD (i jest ale tylko zdjęć)-filmy tylko na DVD. Przy kręceniu w pomieszczeniu pod światło (w tle kamerowanego obiektu jest okno) ma problemy z właściwym doborem czasów migawki (nie doszedłem jeszcze jak ręcznie to ustawiać). Na razie więcej wad nie widzę. No jest jeszcze jedna-dołączone oprogramowanie-żenada, tak na prawdę nadaje się tylko do zgrania materiału na kompa (ale to niestety występuje przy większości kamer).
Myślę, że warto się zastanowić czy wydać kasę na gadżet którego obiektyw nie ma nawet zoomu - nie wyobrażam sobie jak można coś kręcić taką kamerą (chyba, że ma to być tylko do wrzutek na YT lub w ogóle jako kamerka internetowa), czy poszukać czegoś zwykłego.
_________________
sierra 2.9 24V MSB,
Elektryka i elektronika pojazdowa...692-102-431
Również auta z USA
 
 
 
maross442
[Usunięty]

Wysłany: |26 Lip 2009|, 2009 22:08   

Informuję iż zanabyłem drogą kupna tą kamerę tak jak planowałem i jestem zadowolony. Skręciłem nią cały wakacjyjny wypad i jakość jak dla mnie jest w porządku , jak na tak mały sprzęcik kręci super .Do wyboru mamy 720 i 1080p w trybach HD I FULL HD , ja wybrałem tryb HD z tego względu iż na FH niewprawna ręka kamerzysty robi szkody w postaci licznych drgań ;) . Na karcie 8 GB zmieścimy 3h filmu w HD w fullHD jakieś 2h . Mamy kilka trybów kręcenia czyli standard noc , dzień , tylne podświetlenie itd. .Dysponuję materiałami nietkniętymi kompresją , więc jak ktoś chętny mogę coś wybrać i wysłać na maila . Spodziewałem się gadzeciku ale kamerka dzielnie sfilmowała nasze wojaże i póki co jestem zadowolony choć nie wiem dlaczego ale ekran nabrał jakiegoś takiego przejaskrawiania kolorów (może to kwestia jakiś ustawien poza menu nie wiem), nie wpływa to na jakość nagrania na szczęście .Patrząc od strony użytkowej producent wyposażył Toshibę w niezbędne okablowanie , pełne instrukcje i program MediaInspresion pozwalający robić filmy DVD .Kręciłem nią w pomieszczeniach i tam gdzie miarowo dopływa światło się sprawdza . W nocy z tak małym fleszykiem mozemy kręcić tylko w dobrze oświetlonym miejscu . To na razie tyle z wrażeń po użytkowaniu kamery
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Copyright © by Ford Scorpio Team

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group