$reply_topic_back Ford Scorpio Team :: Zobacz temat - Różnice między mechanizmami przednich i tylnych szyb
Ford Scorpio Team Strona Główna Ford Scorpio Team
Forum miłośników samochodu marki Ford Scorpio

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Różnice między mechanizmami przednich i tylnych szyb
Autor Wiadomość
Piof
[Usunięty]

  Wysłany: |27 Lip 2004|, 2004 12:13   Różnice między mechanizmami przednich i tylnych szyb

Może ktoś już przerabiał temat i będzie mógł mnie uświadomić. Mianowicie czy istnieje możliwość włożenia elektrycznych podnośników z przednich drzwi do tylnych? Jeżeli tak czy wystarczy je przykręcić do konstrukcji drzwi, czy wiąże się to z grubszą zabawą typu wstawianie dodatkowych elementów. Będę wdzieczny za wszelkie sugestie.
Pozdrawiam
 
 
Rafał A.(antek) 


Auto: Mondeo
Pomógł: 97 razy
Wiek: 44
Dołączył: 21 Maj 2004
Skąd: Łódź
Wysłany: |29 Lip 2004|, 2004 12:33   

nie wiem co masz na mysli podnosniki, ale raczej sie nie da bo jest inny rozstaw mocowan chyba ( tych do szyby) i pewnie inne mocowanie srob do dzwi, a napewno inny skok, tzn tylne sie opuszczaja duzo mniej, wic podejzewam ze cala konstukcja jest inna. Najprosciej porownac. Generalnie sam montaz nie stanowi problemu (calego opdnosnika) i wykonac mozna samemu. W dzwiach chyba sa otwory, wystarczy przekrecic mocowanie szyby i podpiac elektryke.
 
 
 
Piof
[Usunięty]

Wysłany: |30 Lip 2004|, 2004 10:35   

Chyba masz rację - skok jest inny więc szyba mogłaby wypaść na "glebę" z prowadnic - a może oprze się o tylną częś dzwi (nad nadkolem) - chyba nic innego nie pozostaje jak sprawdzić na spokojnie, może w miejsce korbki da się wsadzić sam silniczek z przekładnia???
Muszę rozbebeszyś stare dzrzwi i wszystko sobie pooglądać - a nóż - widelec.
Pozdrawiam
 
 
Rafał A.(antek) 


Auto: Mondeo
Pomógł: 97 razy
Wiek: 44
Dołączył: 21 Maj 2004
Skąd: Łódź
Wysłany: |30 Lip 2004|, 2004 13:51   

tzn oprze sie napewno, poniewasz tam nie ma zadnego wylacznika krancowego. Szyba zjezdza tak dlugo az sienie zablokuje na krzyzaku ( czy na zebatce ) wiec tam by zjechjala i obila sie o czesc dzwi. Problemem jest raczej wielkosc krzyzaka samego - przednie dzwi i szyba sa duzo wieksze i maja wiekszy skok, rzez so sam krzyzak jest duoz wiekszy mysle i moze nie wejsc do tylnich dzwi :) co do przlozenie samoego silnika, to moze juz szybciej, bo sam mechanizm ( krzyzak ) jest taki sam przynajmniej w przenich, rozni sie tylko napedem - korbka lub silnik, aczkolwiej ja sie nie awilem wiec nie dam glowy uciac ze sie da.
 
 
 
koniec
[Usunięty]

Wysłany: |30 Lip 2004|, 2004 18:36   

Mechanizmów przednich do tyłu nie da się zamontować przedni jest większy, natomiast silniki do mechanizmów są podobne ale w XXXXXXX mają różne numerki. Jeżeli zębatka będzie pasować to da się zrobić. Przerabiałem przednie mechanizmy do silników i jak na razie działają. Trzeba było wyciąć mechanizm z korbką i dospawać blaszkę do przykręcenia silnika. Po za tym wszystko pasowało. Z tyłu jest podobnie patrząc na rysunki w XXXXXXX.
 
 
Piof
[Usunięty]

Wysłany: |2 Sie 2004|, 2004 07:40   

Rozbebrałem wszystko na kawałki tzn wydłubałem z drzwi zarówno przedni jak i tylny krzyżak a efekt jest taki: krzyżaki mają różną długość ramion oraz wielkość i punkty mocowań więc samo przełożenie nie jest możliwe. Natomiast przełożenie tylko silnika powinno się udać - tzn trzeba będzie trochę poprzerabiać blachę mocującą krzyżak do drzwi tak żebu dało sie dokręcić do niej silnik. Noże coś się przerobi albo dospawa i mam nadzieję że wyjdzie.
Dzięki wielkie za wszekie sugestie z Waszej strony.
Piotrek
 
 
Piof
[Usunięty]

Wysłany: |17 Sie 2004|, 2004 09:02   

Tak jak pisałem wyżej - przerobić się dało tzn przerzuciłem silniki od przednich szybek do tylnych krzyżaków dzięki czemu mocowania do drzwi pięknie pasowały no i efekt jest - prawa strona juz działa. Oczywiście musiałem jeszcze dorobić kawałek wiązki i wyciąć otworek pod włącznik - jedyne co przypomina o tym że była szybka na korbkę to zaślepka na drzwiach w jej miejscu chociaż też pokombinowałem żeby jak najmniej żucała się w oczy.
Jak ktoś będzie potrzebował więcej informacji w tym temacie służę wiedzą (zdobytą w pocie i trudzie :lol: )
Pozdrawianki
 
 
qantan
[Usunięty]

Wysłany: |17 Sie 2004|, 2004 18:14   

czym zaślepiłeś otworek po kolbce ?
 
 
Piof
[Usunięty]

Wysłany: |18 Sie 2004|, 2004 11:14   

Wykorzystałem plastikową podkładkę która oryginalnie była pod kolbką - z przetłoczeniem - od srtony wewnętrznej dałem kawałek blachy z otworem a przez przekładkę śrubę z bardzo płaskim i szerokim łbem - pod imbus - praktycznie mieści się w przetłoczeniu podkładki - no i nakrętka od wewnątrz drzwi. Oczywiście śrubę skróciłem ile sie dało żeby nie zaczepiała o zębatkę w środku.
W mojej ocenie wygląda całkiem przyzwoicie tym bardziej że śruba była chyba oksydowana - w każdym bądź razie prawie czarna i nie rzuca się w oczy.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Copyright © by Ford Scorpio Team

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group