$reply_topic_back Ford Scorpio Team :: Zobacz temat - Problem z zapaleniem
Ford Scorpio Team Strona Główna Ford Scorpio Team
Forum miłośników samochodu marki Ford Scorpio

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Problem z zapaleniem
Autor Wiadomość
W0yteck
[Usunięty]

Wysłany: |16 Sie 2004|, 2004 23:44   Problem z zapaleniem

Prawdopodobnie się powtórzę, ale do rzeczy. W ten weekend zrobiłem dłuższą trasę Śląsk-Warszawa-Śląsk. Następnego dnia wskakuję do auta próbuję odpalić a tu CYK! i nic. W ogóle nie kręci. Po wyczytaniu na forum, że ktoś miał podobny problem i że zapalał mu po 10 minutowych opróbach spróbowałem go też podusić troszkę dłużej i faktycznie...zapalił po 4 czy 5 razie. Akumulator mam nowiutki więc to nei hjego wina. Mechanik sugeruje rozrusznik, Rafał A.(antek) po rozmowie na GG poradził sprawdzić jeden z przewodów. Gorzej będzie jak już w ogóle nie zapali a będę na wakacjach :( . Doradźcie coś!!
 
 
SzerszeN
[Usunięty]

Wysłany: |17 Sie 2004|, 2004 09:13   

jesli masz cyk i nie kreci to moga byc dwa powody, przepalajacy sie przewod zasilajacy rozrusznik, dosc gruby kabel. latwo to zdjagnozowac, spinajac rozrusznik na krotko, oczywiscie odpowiednio grubym przewodem

druga sprawa to oczywiscie pada ci sam rozrusznik, i tu juz wymiana albo naprawa

obydwie te rzeczy przerabialem sam :) i lepiej jesli sam nie masz mozliwosci, jedz do mechaniora niech zdjagnozuje i naprawi, bo wiem rowniez z wlasnego doswiadczenia ze palenie skorupy z pychu przy ograniczonych zasobach ludzkich to porazka :)
 
 
Rafał A.(antek) 


Auto: Mondeo
Pomógł: 97 razy
Wiek: 44
Dołączył: 21 Maj 2004
Skąd: Łódź
Wysłany: |17 Sie 2004|, 2004 18:01   

raczej padajacy kabel, tyle ze nie rozrusznika, a do automatu (bendiksa) albo gdzies po drodze, albo w na koncu (samo ocxzko sie łamie), w ostatecznosci spadek napiecia na drosze akumulator - stacyjka i trzeba wsadzic przekaznik - dosc prosto sie to robi. Zeby to sprawdzic czy to to , trzeba znalesc kabel idocy do automatu (idzie obok akumulatora) i lekko nasinajac izolacje nop nozem zewdzec z dodatnia klema akumulatora. Jak ruszyy to juz wiadomo co :) tyle ze na zapalonej stacyjce oczywiscie to robic. a i uwazac z biegami i wogole bo on wtedy zapala normalnie :P
_________________
Mechanika - Elektryka FORD
tel 791 054 854
Nasza lokalizacja na mapie:
http://tinyurl.com/qhaqjsk
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Copyright © by Ford Scorpio Team

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group