$reply_topic_back Ford Scorpio Team :: Zobacz temat - Urwane lusterko boczne... czy da radę zreperować?
Ford Scorpio Team Strona Główna Ford Scorpio Team
Forum miłośników samochodu marki Ford Scorpio

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Urwane lusterko boczne... czy da radę zreperować?
Autor Wiadomość
jery
[Usunięty]

  Wysłany: |20 Cze 2005|, 2005 22:32   Urwane lusterko boczne... czy da radę zreperować?

witam
po wczorajszym festynie z okazji "dni" mojego wspaniałego miasta rozbawiona młodzież postanowiła sprawdzić butami wytrzymałość lusterka bocznego biednego wieloryba... :( w rezultacie wisi ono na przewodzie, natomist prowadnica jest złamana; widzę, że ten mechanizm wykonano z jakiegoś lekkiego stopu; pytanie brzmi: czy orientujecie się (a może ktoś próbował), czy można to kleić lub spawać??? może lepiej od razu zacząć szukać takiego lusterka...
 
 
monter
[Usunięty]

Wysłany: |20 Cze 2005|, 2005 22:43   

Poszukaj firmy co sie takim czyms zajmuje. Ja dzisiaj zawiozlem zderzak z Asrty do regeneracji. Koles spawa czy lutuje tworzywo.
 
 
Akowiec
[Usunięty]

Wysłany: |22 Cze 2005|, 2005 21:32   

Przerabiałem ten temat tylko miałem szczęście że kumpel zawodowo spawa aluminium -niwomat (spawanie w osłonie gazowej) czteropak i lusterko jak nowe choć jak mówi nie wszystkie stopy się da spawać. Poszukaj zakładu zajmującego sie spawaniem aluminium zrobią ci to bez problemu
 
 
COSSY
[Usunięty]

Wysłany: |22 Cze 2005|, 2005 22:14   

Aluminium spawamy metodą WIG
 
 
Akowiec
[Usunięty]

Wysłany: |22 Cze 2005|, 2005 22:21   

Lusterko jest stopem a nie czystym aluminium - nie będę wdawał się w techniczne szczegóły - nie znam się na tym ale miałem spawane niwomatem z osłoną z argonu
 
 
jery
[Usunięty]

Wysłany: |22 Cze 2005|, 2005 22:25   

ok, zbadam temat na miejscu i dam znać o wynikach; dzięki za pomoc :)
 
 
COSSY
[Usunięty]

Wysłany: |23 Cze 2005|, 2005 01:48   

No Speedo, musisz widocznie chyba iść na kurs spawalniczy. Kolega z Nivomatem się przejęzyczył (wiadoma sprawa, że metoda MIG-MAG służy do innych celów), ale co do spawania WIG, to widzę, masz kiepskie wiadomości.
TIG i WIG to jedno i to samo :lol: :lol:
Spawasz nimi stale nierdzewne w osłonie argonu, helu.
Tungsten to inaczej po angielsku wolfram. Dlatego TIG i WIG różnią się pierwszymi literami a chodzi o jedno i to samo. (tungsten inert gas - wolfram inert gas) :wink:
Możesz mi wierzyć bo w tej branży kiedyś trochę działałem.
:oops: się teraz sam za siebie :mrgreen:
 
 
COSSY
[Usunięty]

Wysłany: |23 Cze 2005|, 2005 09:14   

Skróty TIG i WIG są tak samo popularne jak w Scorpio ASR i TCS. Nie wiem czemu tak nie lubisz tego WIG-a :lol: :lol: , straciłes na giełdzie?
 
 
COSSY
[Usunięty]

Wysłany: |23 Cze 2005|, 2005 09:33   

No, ja na WIG-u giełdowym też się nie znam i nie chce znać, nie jestem hazardzistą, choć niektórym inwestorom się tam dobrze powodzi.
 
 
Akowiec
[Usunięty]

Wysłany: |23 Cze 2005|, 2005 23:54   

Sorki za ewentualne przejęzyczenie fakt faktem lusterko mam sprawne a piweczkos ie polało niekoniecznie wtedy na ziemię jeszcze raz przepraszam za soją niewiedzę ale jak by wyglądał świat jakby wszyscy wszystko wiedzieli :-)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Copyright © by Ford Scorpio Team

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group