$reply_topic_back Ford Scorpio Team :: Zobacz temat - Jakie amorki??
Ford Scorpio Team Strona Główna Ford Scorpio Team
Forum miłośników samochodu marki Ford Scorpio

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Jakie amorki??
Autor Wiadomość
Tom
[Usunięty]

Wysłany: |2 Sie 2004|, 2004 20:35   Zamiennik amotryzatorów tył

Witam wszystkich

Podpowiedzcie proszę jakie zastosować amortyzatory do tyłu. Oryginalne pompowane pneumatycznie są w stanie agonalnym, a w zasadzie prawie ich wcale nie ma. Auto , ciągnie tyłkiem po ziemi, koszmarnie źle się prowadzi, zarzuca tyłem na byle nierównościach akoleiny to mój wróg nr 1. Jako że na nivo oryginały z racji ceny będę zbierał 100 lat muszę na jakiś czas zrezygnować z idei samopoziomowania nadwozia i wymienić na zwykłe. I tu zaczyna się problem. Do wyboru sa oryginały, Sachs, Monroe, Qh, Delphi, ew jeszcze coś. Chciałbym zachować maksymalną miękkość auta, i nie trafić na jakieś "sportowe" z sztywną charakterystyką, jak np Bilstein, po montażu których za czyjąś poradą w innym aucie, wypadały plomby z zębów na nierównościach. Jaka jest różnica pomiędzy gazowymy a olejowymi?

Z góry dzięki za pomocne uwagi.

PS. Z innej beczki. Czy zużyta poduszka tylnej ramy może powodować "rwanie" jednej tylnej opony, a konkretnie jej wewnętrznej krawędzi? Taki objaw własnie u mnie występuje i zastanawiam się co jest przyczyną.
 
 
VIK 
KR673YV



Auto: BMW E38
Pomógł: 64 razy
Wiek: 45
Dołączył: 20 Maj 2004
Skąd: Kraków
Wysłany: |3 Sie 2004|, 2004 15:23   

WYJĄĆ AMOR ZE SCORPIO KOMBI, jechać z nim do sklepu, gdzie mają rozmaitości w materii amorów (nie do serwisu forda i nie do sklepu z częściami do forda, tylko do sklepu z amortyzatorami), pokazać amorek, powiedzieć, Panie, chcę amor z takimi mocowaniami, ale, nie NIVO, nie regulowany, ot, zwyczajny, byle mocowania miał takie jak ten. I NA BANK ZNAJDĄ(moze nawet od sierry combi ). Pal sześć, ze bedize powiedzmy o 1cm krótszy bądź dłuższy. Ucha mocujące mają pasować, no i w kieszeni zostanie trochę Wszystko.
Acha-co do poduchy gumowej-może być następstwem zużytej opony.
_________________
"mądremu wystarczą dwa słowa a głupiemu to i referatu mało..."
tel.: 502894108.
 
 
 
Tom
[Usunięty]

Wysłany: |3 Sie 2004|, 2004 17:29   Zamiennik....

W to że znajdę zamiennik o takim samym mocowaniu nie wątpię. Chodziło mi raczej o różnice pomiędzy amotyzatorami fóżnych firm. Jeśli masz doświadczenie które z wymienionych będą najbardziej miękkie proszę o poradę.

Pozdrawiam
 
 
VIK 
KR673YV



Auto: BMW E38
Pomógł: 64 razy
Wiek: 45
Dołączył: 20 Maj 2004
Skąd: Kraków
Wysłany: |3 Sie 2004|, 2004 19:59   

Ja chyba zakłądałem NK, ale -jak mówię, doradzą Ci w sklepie, powiedzą co najlepiej spelni Twoje oczekiwania
_________________
"mądremu wystarczą dwa słowa a głupiemu to i referatu mało..."
tel.: 502894108.
 
 
 
Rafał A.(antek) 


Auto: Mondeo
Pomógł: 97 razy
Wiek: 44
Dołączył: 21 Maj 2004
Skąd: Łódź
Wysłany: |3 Sie 2004|, 2004 22:58   

gazowe beda twardsze, olejowe bardziej komfortowe
 
 
 
COSSY
[Usunięty]

Wysłany: |4 Sie 2004|, 2004 06:52   

Ja wymieniłem u 2.9 12V nivomaty na zwykłe amorki od coswortha i jest wszystko git.
Polecam gazowe bo są o wiele trwalsze niż olejowe!
 
 
VIK 
KR673YV



Auto: BMW E38
Pomógł: 64 razy
Wiek: 45
Dołączył: 20 Maj 2004
Skąd: Kraków
Wysłany: |4 Sie 2004|, 2004 18:39   

jak świat światem, trwalsze były zawsze olejówki
_________________
"mądremu wystarczą dwa słowa a głupiemu to i referatu mało..."
tel.: 502894108.
 
 
 
COSSY
[Usunięty]

Wysłany: |6 Sie 2004|, 2004 14:59   

Vik mylisz się do potęgi. Od kiedy amory gazowo-olejowe są mniej trwalsze od zwykłych olejowych? To nawet widać w cenie zakupu, nie ośmieszaj się.
 
 
VIK 
KR673YV



Auto: BMW E38
Pomógł: 64 razy
Wiek: 45
Dołączył: 20 Maj 2004
Skąd: Kraków
Wysłany: |6 Sie 2004|, 2004 15:12   

"...Polecam gazowe bo są o wiele trwalsze niż olejowe!..."
"...Od kiedy amory gazowo-olejowe są mniej trwalsze od zwykłych olejowych?..."



ilu ludzi, taka teoria

faktem jest-w związku z jakością POLSKICH dróg-, że nie spotkałem gazówek, które wytrzymają 200tys.km, i mają 70-75% a olejowe i owszem. Jak chodzi o tanie zamienniki, padają równie szybko, ale Sachsy, czy KONI, prędzej padną gazówki. Tyle wiem, robiłem i widziałem. Powie to każdy sprzedawca amorów. Cena tej samej klasy amotra olej czy gaz nie wynika z jakości i wytrzymałości tylko sposobu produkcji. I to też powie kumający bazę sprzedawca.
Może firmy sklasyfikować.
COSSY, podziel się swoim doswiadczeniem, chętnie się wymienię info.
Pozdrawiam.
_________________
"mądremu wystarczą dwa słowa a głupiemu to i referatu mało..."
tel.: 502894108.
 
 
 
MarcinK
[Usunięty]

Wysłany: |9 Sie 2004|, 2004 10:13   Amortyzatory

Nadszedl chyba czas wymiany przednich amortyzatorow ( 92r, kombi, v6 12v). Czy mozecie mi poradzic jakiej firmy sa najlepsze i jednoczesnie nie najdrozsze? Ile mniejwiecej kosztuje wymiana? Moze ktos wie gdzie najkorzystniej je kupic i wymienic w Warszawie?
 
 
mirage
[Usunięty]

Wysłany: |9 Sie 2004|, 2004 11:58   

Ja jestem 2 tygodnie po wymianie.
Mam liftbacka i slabszy silniczek wiec pewnie amorki nieco inne, ale moze ci pomoze przynajmniej w cenach sie zorientowac.
Dalem 190 pln za sztuke + jakies gumy za 50 pln+ 100 PLN za wymiane w sumie 530 pln. Amorki firmy NK (Co do firmy NK to nie wiem ani polecam ani nie polecam) wypowiem sie pewnie za jakis czas. Sa w miare tanie + 2 lata gwarancji.

ul. Krakowiakow 16, telefonu nie pamietam ale moge sprawdzic jak bedziesz zainteresowany
 
 
MarcinK
[Usunięty]

Wysłany: |9 Sie 2004|, 2004 12:36   

Jak bys znalazl telefon to bym byl bardzo zainteresowany.
Dzieki
 
 
mirage
[Usunięty]

Wysłany: |9 Sie 2004|, 2004 13:04   

Spoko mam na rachunku za amorki, tylko wieczorem bo musze dotrzec z pracy do domu.

pzd
 
 
mirage
[Usunięty]

Wysłany: |9 Sie 2004|, 2004 15:56   

Dobra dotarlem,

Handel hurtowy i detaliczny, mechanika samochodowa. Rafal Doskocz.
ul. Krakowiakow 16, 4238568, 692226086

to tyle jest na pieczatce

Generalnie bylo milo i profesjonalnie, zostawilem samochod przed praca, a po odebralem.

Pozdrawiam
Michal
 
 
edeks
[Usunięty]

Wysłany: |24 Lis 2004|, 2004 15:11   czy amorki tył w kombi '92 i wielorybie sa takie same

proszę tylko o sprawdzone informacje. dorwałem amorki do wieloryba (kombi) w całkiem przystępnej cenie, ale nie wiem czy bęą pasowały do mojej przejściówki.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Copyright © by Ford Scorpio Team

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group