$reply_topic_back Ford Scorpio Team :: Zobacz temat - Problem z audio
Ford Scorpio Team Strona Główna Ford Scorpio Team
Forum miłośników samochodu marki Ford Scorpio

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Problem z audio
Autor Wiadomość
TCQ
[Usunięty]

Wysłany: |10 Wrz 2004|, 2004 16:43   Problem z audio

Mam problem z kablami w moim Scorpio, mianowicie jak go kupiłem nie było radia tylko orginalne 2 wtyczki fordowskie, chciałem je przerobić do radia Sony, ale głośniki nie działają, głośnikowa wtyczka składała się z 5-ciu par, ktoś powiedział mi że 4 są od głośników, a ta piąta może być od jakiejś zwrotnicy lub czegoś takiego, mam pytnie, jak się z tym uporać, jeśli chodzi o przejściówki to niestety o ich istnieniu dowiedziałem się 2 dni po pociachaniu instalki :(
 
 
Rafał A.(antek) 


Auto: Mondeo
Pomógł: 97 razy
Wiek: 44
Dołączył: 21 Maj 2004
Skąd: Łódź
Wysłany: |10 Wrz 2004|, 2004 20:16   

jest wielce prawdopodoibne ze masz wbudowany wzmacniacz, i nie tak łatwo to podłaczysz na krotko :) jak cos to moge w weekend rozłozyc swoja instalke i zrobić ci oopis jak i co ja mam u siebie za radiem. zbadaj czy nie masz wzmacniacza :)
_________________
Mechanika - Elektryka FORD
tel 791 054 854
Nasza lokalizacja na mapie:
http://tinyurl.com/qhaqjsk
 
 
 
tomekxj
[Usunięty]

Wysłany: |13 Wrz 2004|, 2004 11:55   

Miałem podobny dylemat. Okazuje sie, że pod "drewnianą" atrapą jest fabryczny wzmacniacz do fabrycznego radia. Jest to cudo, które trzeba zasilić zeby głośniki zadziałały. Ja odłączyłem ten wzmacniacz, a głośniki podłączyłem bezpośrednio do radia pomijając fordowski patent. Mam wrażenie, że jest to rozwiązanie do radia, które nie posiada "swojej" końcówki mocy.
 
 
Adam
[Usunięty]

Wysłany: |13 Wrz 2004|, 2004 14:06   

Gdy ja miałem problem z oryginalnym radiem to odłączyłem wzmacniacz i typowymi przejściówkami FORD - ISO podłączylem radyjko. Żaden problem :wink:
 
 
TCQ
[Usunięty]

Wysłany: |13 Wrz 2004|, 2004 16:30   

HA podłączyłem w kablu głośnikowym jest jeszcze jeden czerwony kabelek, długo nie myśląc dałem go pod zasilanie + od radia i cyka, ale ma moc, w radiu mam 4x35w i jeszcze ten orginalny masakra, teraz mam takiego powera że na pierwszej kresce ( radio Sony ) jest już głośno :mrgreen: Jak macie seryjne wzmachole to polecam
 
 
TCQ
[Usunięty]

Wysłany: |14 Wrz 2004|, 2004 09:23   

Speedo napisał/a:
...czerwony do sterowania z radia, np. elektryczna antena. zeby wzmacniacz dzialal tylko z radiem, bo po co caly czas?...

Podłączyłem go pod zasilanie od radia, działa dopiero po przekręceniu kluczyka, jak nie słucham radia też działa :( ale właściwie zawsze słucham :wink:

Speedo napisał/a:
...3. cztery kable od przednich glosnikow do czinczow w radiu "front" czyli przednich
4.cztery kable od tylnych glosnikow do czinczy w radiu "rear" czyli tylnych...


Czyli głośniki moge poprostu sobie podłączyć do czinczow? Jest jakaś różnica między podłączeniem ich na czincz, a na wtyczce?

Musze głośniki większe kupić te są za słabe i troche trzeszczą :mrgreen:
 
 
TCQ
[Usunięty]

Wysłany: |14 Wrz 2004|, 2004 10:52   

Dzięki za info, dziś sobie przerobie na czincz :) zobacze jaki będzie efekt.
 
 
_Mu.
[Usunięty]

Wysłany: |17 Wrz 2004|, 2004 12:25   

Łojeza nic z tego nie kumam... Mam ze dwie, trzy nie obsadzone wtyczki (jedna płaska na bodajże 8 kabli) druga trapezoidalna na jakieś sześć. Do tego jakieś kable na żywca pociągnięte do głośników, które są w dodatku (te do tylnych) połączone (mają wspólną jedną żyłę) ze sobą, w związku z czym, żeby podłaczyć tylne głośniki potrzebuję dwóch kabli. Jakiś cham połączył to "na krótko" z radiem.... Unitry - bardziew, że aż włos się jeży... Nie mam pojęcia jak to wszystko popodłączać - tym bardziej, że w moim Soniaku, mam, wśród wielu kabli, jeden od napięcia - + ale tam gdzie powiniem sterczeć od minusa nie ma nic - może to było jakoś podłączone przez mase wcześniej (ten minus)...
 
 
wegus 



Auto: '95 2.9 12V ASB SEDAN LPG jeden bieg
Pomógł: 2 razy
Wiek: 53
Dołączył: 26 Maj 2004
Skąd: Piła
Wysłany: |18 Maj 2005|, 2005 13:54   

Speedo napisał/a:
jest duza roznica, bo na czinczach masz sygnal "bazowy" i dopiero wzmacniacz Ci go wzmacnia, a sygnal w kostce idacy na glosniki jest juz wzmocniony przez wzmacniacz bedacy w radiu i po kolejnym wzmocnieniu go przez wzmacniacz zewnetrzny otrzymujesz po pierwsze ryk radia przy poglosnieniu o 1 kreske (brak plynnej regulacji) a po drugie znieksztalcenia, charczenie glosnikow itd


no i mi sie tez zachcialo innego radia....
czyl kupujac po prostu przejsciowke FORD -> ISO glosniki beda charczec bo sygnal zostanie "wzmocniony" 2 x

jak to podlaczyc /lopatologicznie/ coby bylo dobrze ....

ponizej tyl FORD 2006 I CLARION-a



http://img265.echo.cx/my.php?image=radia6rq.jpg
_________________
Scorpio MK III 2.9 V6 12V
Subaru G3X Justy
Grand C Max 1,6 EB 150 KM :-)
 
 
 
Struna 



Auto: XC90 2.9 biTurbo
Pomógł: 261 razy
Wiek: 45
Dołączył: 22 Kwi 2004
Skąd: Kraków/Skawina
Wysłany: |18 Maj 2005|, 2005 14:12   

sorry ale co mają złącza typy chinch a ISO do poziomu syglałów ? przeciez złączki to tylko kosmetyka - co innego jeśli radio ma wyjście LINE OUT z tyłu ( z pominięceim wzmacniacza w radiu ) to wtedy oczywiście mam y fajny sygnał bazowy do podania na dodatkowy wzmacniacz - ale jeśli radio nei ma czegos takiego to niestety jakies przeróbki na chinch-e nic tu nie dadzą - będzie ryczeć i tyle.
_________________
www.gcstuning.pl
Chiptuning, Hamownia, Serwis/Wyłączanie DPF/FAP, Strojenie LPG, AFR
 
 
 
wegus 



Auto: '95 2.9 12V ASB SEDAN LPG jeden bieg
Pomógł: 2 razy
Wiek: 53
Dołączył: 26 Maj 2004
Skąd: Piła
Wysłany: |18 Maj 2005|, 2005 14:13   

Speedo napisał/a:
wszystko zalezy od tego czy masz wzmacniacz oryg fordowski wbudowany
jezeli nie masz przejsciowka ford->iso zalatwia sprawe bez harczenia i innych problemow
jezeli masz wzmacniacz to musisz szary kabel z wtyczka jakby telefoniczna przerobic na czincze
wszystko


wyglada na to ze nie ma wzmacniacza, bo w radiu siedzialy tylko dwa pionowe wtyki: 8 i 7 pin tak widac na radiu.

a innego kabla nie widac :-)

dzieki
_________________
Scorpio MK III 2.9 V6 12V
Subaru G3X Justy
Grand C Max 1,6 EB 150 KM :-)
 
 
 
Rafał A.(antek) 


Auto: Mondeo
Pomógł: 97 razy
Wiek: 44
Dołączył: 21 Maj 2004
Skąd: Łódź
Wysłany: |18 Maj 2005|, 2005 14:31   

struna, speedo w domysle podał, ze jesli radio ma chinche to wlasnie ma wyjscie sygnału bazowego z przedwzmacniacza, a w kostkach normalnych ( czy iso) idzie sygnal wzmocniony przez wzmacniacz wewnetrzny radia. Nie chodziło o sama przewrobka kebli, tylko o przerobka kabli idacych do wzmacniacza forda, na chinch i pdpiece je do wyjasia line out w radiu :)

Wegus jak masz tylko 2 czarne to nie masz wzmacniacza.
_________________
Mechanika - Elektryka FORD
tel 791 054 854
Nasza lokalizacja na mapie:
http://tinyurl.com/qhaqjsk
 
 
 
MIREK_ŁÓDŹ
[Usunięty]

Wysłany: |19 Maj 2005|, 2005 12:03   

Ja już mam to za sobą. Wczoraj podłączyłem,tyle że musiałem pominąć wzmacniacz bo moje radyjko SONY pomimo że jest 4 kanałowe to na wyjściu są tylko 2 kanały.Ale gra i jest super.A głośniki te oryginalne są naprawdę dobre.Nic nie charczy.
Dzięki za wskazówki.Były bardzo pomosne.
Pozdrawiam :D :D
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Copyright © by Ford Scorpio Team

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group