$reply_topic_back Ford Scorpio Team :: Zobacz temat - [Plastiki i tapicerka] wersje osłony tunelu zmiana zagłówków
Ford Scorpio Team Strona Główna Ford Scorpio Team
Forum miłośników samochodu marki Ford Scorpio

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
[Plastiki i tapicerka] wersje osłony tunelu zmiana zagłówków
Autor Wiadomość
_Mu.
[Usunięty]

  Wysłany: |7 Maj 2005|, 2005 22:45   [Plastiki i tapicerka] wersje osłony tunelu zmiana zagłówków

Ehlo.
Mam 3 pytania.
1. Kupiłem sobie wraz zfotelami osłonę tunelu w wersji z podłokietnikiem. Dotychczas miałem osłonę w wersji "plaszczakowej", z prostokątną tacką-wgłębieniem umiejscowioną przed trapezowatym wycięciem, w którym porusza się drążek zmiany biegów. Jakież było moje zdziwienie, gdy po nałożeniu nowej osłony tunelu, okazało się, że z przodu tunel kończy się trapezem, a potem... dziura na jakieś 15 cm. Słowem był on za krótki. Ponieważ miałem okazję zaczepić sąsiada ze Scorpio w wersji z r. 87, zajrzałem jak to tam wygląda i... wyszło na to, że "lukę" wypełnia inaczej wyprofilowany dół deski rozdzielczej. I tu pytanie - czy są dłuższe wersje sołny tunelu z podłokietnikiem z dodatkową niszą z przodu przed drążkiem zmiany biegów czy też będę musiał zdobyc ten koszmarny plastik i czy będzie on pasował do górnej części deski?
2. Z tego samego źródła nabyłem drogą kupna fotele. Ogólnie w lepszym stanie niż moje - zwłaszcz fotel kierowcy, ale... Po dwóch dniach od montażu zauważyłem, że mój fotel się nieco "gibie". Początkowo sądziłem, że to sprawka niedokręconych po ciemku śrub mocujących całość konstrukcji do podłogi samochodu, lecz... okazało się, że fotel gibie się przód-tył w prowadnicach. Szczególnie luźny wydaje się być przód. Da się to to jakoś zacieśnić? Nadmieniam, że przesuwanie się przód-tył przebiega gładko, choć nie tak dobrze jak w fotelu pasażera...
3. Kolejna sprawa to fotele z tyłu. Okazało się, że "nowe" choć mają, gładszą i przyjemniejszą w dotyku tapicerkę, to nie mają blokadek umożliwiających włączanie/wyłączanie odchylania tylnych foteli od środka. Brakowałe tez w nich gumowych taśm "chwytających" zaczepy pasów bezpieczeństwa, które dzięki nim łatwiej wyciągnąć. Po paru próbach okazało się, że tapicerka da się ściągać, ale... utknąłem przy dojściu do górnej krawędzi. Czy tam trzeba stosować jakiś patent, żeby nie podrzeć materiału podczas ściągania? I jeszcze jedno pytanie - jak wyjąć zagłówki, tak, aby umieszczjąc je w starych fotelach z nową tapicerką były w pełni funkcjonalne?
 
 
monter
[Usunięty]

Wysłany: |8 Maj 2005|, 2005 08:51   

Mu wejdz na www.888.w.pl dalej samochody i tam beda 2 Scorpio - kliknoj sobie na to ponizej. Tam jest zdjecie gdzie widac ta polke w starej wersji. Zdjecie nie pokazuje al podlokietnik byl. To jest z mojego Scorpio z roku 85.
 
 
marcys
[Usunięty]

Wysłany: |8 Maj 2005|, 2005 14:27   

doł deski rozdzielczej (pod radiem) się rozniw wersjach bez i z podlokietnikiem. niedawno sie zdzwiwiłem jak bardzo. bez wymiany fragmentu deski sie chyba nie obejdzie.
 
 
Rafał A.(antek) 


Auto: Mondeo
Pomógł: 97 razy
Wiek: 44
Dołączył: 21 Maj 2004
Skąd: Łódź
Wysłany: |8 Maj 2005|, 2005 15:43   

w fotelach pewnie wypadly rolki i dlatego sie gibie. reszty nie pomoge :(
_________________
Mechanika - Elektryka FORD
tel 791 054 854
Nasza lokalizacja na mapie:
http://tinyurl.com/qhaqjsk
 
 
 
Struna 



Auto: XC90 2.9 biTurbo
Pomógł: 261 razy
Wiek: 45
Dołączył: 22 Kwi 2004
Skąd: Kraków/Skawina
Wysłany: |8 Maj 2005|, 2005 18:34   

no a z tymi rolkami to masakra żeby coś zrobić - Kevin Xy chyba podołał i zrobił więc go podpytaj co i jak.
_________________
www.gcstuning.pl
Chiptuning, Hamownia, Serwis/Wyłączanie DPF/FAP, Strojenie LPG, AFR
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Copyright © by Ford Scorpio Team

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group