$reply_topic_back Ford Scorpio Team :: Zobacz temat - kontrolka ladowania
Ford Scorpio Team Strona Główna Ford Scorpio Team
Forum miłośników samochodu marki Ford Scorpio

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
kontrolka ladowania
Autor Wiadomość
Kevin Xy 
WSK x3



Auto: '90, 2.9 12V, GHIA, ASB, wreszcie SEDAN
Pomógł: 39 razy
Wiek: 47
Dołączył: 17 Sie 2004
Skąd: Piaseczno
Wysłany: |15 Kwi 2005|, 2005 09:02   kontrolka ladowania

witam- przebija mi podswietlenie kontrolki ladowania- tzn. swieci slabiutko, jednak jakis pradzik ona dostaje- na poczatku myslalem ze pasek jet do dupy, i faktycznie byl do dupy wiec zmienilem- efekt taki ze przebija ale zdecydowanie mniej- nie mam problemow z ladowaniem, napiecie takie jak trzeba tylko obawiam sie ze moze to sie przerodzic w cos powazniejszego- jakie moga byc tego skutki i jak ew to zlikwidowac ??
_________________
Kevin Xy
535 015 788
'88 2.0 OHC GL
'90 2.9 12V GHIA ASB
'90 2.9 12V GHIA ASB SEDAN
'90 2.9 12V GHIA ASB SEDAN
'96 2.3 16V GHIA ASB SEDAN
 
 
kuba 



Auto: I nie ma Forda, nic już ni ma...
Pomógł: 2 razy
Wiek: 48
Dołączył: 27 Kwi 2004
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: |15 Kwi 2005|, 2005 09:09   

Na mój gust diody w altku się kończą, miałem podobnie wktórymś z OHC'ów. Do póki sie nie zaświeci na dobre możesz jeździć, jak masz dobrze naładowana baterie to do 200 km bez ładowania zrobisz :mrgreen:
 
 
partner
[Usunięty]

Wysłany: |15 Kwi 2005|, 2005 10:13   

A to czasem nie będzie wina tego regulatora co jest przykręcany na alternatorze? Wydaje mi się że to będzie to lecz nie na 100%
 
 
marcys
[Usunięty]

Wysłany: |15 Kwi 2005|, 2005 23:39   

kuba ma racje z diodami. jesli masz skoki napiecia to moze gazownia glupieć. a jesli wartosci napiecia m,ieszczasie w normie to na moj gust nie nie regler.
 
 
Struna 



Auto: XC90 2.9 biTurbo
Pomógł: 261 razy
Wiek: 45
Dołączył: 22 Kwi 2004
Skąd: Kraków/Skawina
Wysłany: |18 Kwi 2005|, 2005 14:55   

no ale razem z reglerem sa szczotki a one też moge dawać taki efekt.
_________________
www.gcstuning.pl
Chiptuning, Hamownia, Serwis/Wyłączanie DPF/FAP, Strojenie LPG, AFR
 
 
 
marcys
[Usunięty]

Wysłany: |18 Kwi 2005|, 2005 15:22   

zgadza sie
 
 
monter
[Usunięty]

Wysłany: |18 Kwi 2005|, 2005 20:53   

Przede wszystkim proponuje zaczac od... prozaicznej przyczyny czyli wyczyszczenia sciezek na folii ktora doprowadza napiecie i sygnaly do kontrolek na desce rozdzielczej (ta na tylnej czesci obudowy). Mialem tez problem ze czasami mi sie tlila kontrolka ladowania a czasem swiecila ciagle. Poprzedni wlascicel pozostawil mi tester ladowania (taki diodowy wciskany do gniazda zapalniczki). Ladowanie jest spoko (miernik wykazuje to samo - a kontrolka niestety mowila co innego). W sumie regenerowalem deske rozdzielcza zupelnie z innej przyczyny ale okazalo sie ze to przy okazji rowniez naprawilem. Tak wiec zanim wpedzisz sie w koszta lub zmarnujesz czas na poszukiwania usterki zacznij od tego moze sie uda.
 
 
Kevin Xy 
WSK x3



Auto: '90, 2.9 12V, GHIA, ASB, wreszcie SEDAN
Pomógł: 39 razy
Wiek: 47
Dołączył: 17 Sie 2004
Skąd: Piaseczno
Wysłany: |19 Kwi 2005|, 2005 08:23   

folia na desce w dobrym stanie, zagladalem tam z ciekawosci pare razy i jet oki- myslicie ze regulator ?? czy wplyw na takie zachowanie moga miec parametry nominalne akumulatora ??
_________________
Kevin Xy
535 015 788
'88 2.0 OHC GL
'90 2.9 12V GHIA ASB
'90 2.9 12V GHIA ASB SEDAN
'90 2.9 12V GHIA ASB SEDAN
'96 2.3 16V GHIA ASB SEDAN
 
 
marcys
[Usunięty]

Wysłany: |19 Kwi 2005|, 2005 21:22   

aku odpada, jak jechalem KORKA skorkiem tuz po kupnie to aku byl juz dawno w krainie wiecznych łowów a po odpaleniu na kable kontrolka nie zapalila sie ani razu
 
 
Waski 
FST Member 000



Auto: FF '94 1.3 hitleredyszyn NO LPG
Pomógł: 14 razy
Dołączył: 21 Kwi 2004
Skąd: Lubin
Wysłany: |20 Kwi 2005|, 2005 09:33   

Witam

A jest u Ciebie teraz wilgotno moze ???
Skrzyneczka lubi robic takie rzeczy jak lekko swiecaca sie kontrolka do ladowania :)
Ja mialem tak jak mi skrzyneczka siadla

Pozdrawiam
Wąski

Zmierz napiecie ladowania - jesli jest OK to nie wina alternatora - tak mi sie wydaje na moj chlopski rozum
_________________
Uwaga! Zwracaj uwagę na treść i formę swojej wypowiedzi ! Zanim wciśniesz "Wyślij", przeczytaj i przemyśl co napisałeś !
Posty nie wnoszące absolutnie nic do tematu, a także obraźliwe i nietaktowne, mogą zostać usunięte bez podania przyczyn !
------------------------------------------------------
run-log.com
 
 
 
Staszek
[Usunięty]

Wysłany: |20 Kwi 2005|, 2005 12:49   

Ja bym to zrobił tak :
1. Sprawdzić napięcie na akumulatorze na obrotach wolnych - min.12,5V
na obr. ok. 3-4 tys. ok. 14-14,5V pod obciążeniem (wszystkie światła, dmuchawa itp.)
ok. 13,7V - jeżeli wskazania są zbliżone to nie jest źle.
2. Odłączyć od alternatora przewód idący do kontrolki, pod alternator podłączyć kontrolkę
z żarówką o mocy równej lub mniejszej niż kontrolka łądowania a drugi koniec do +akumulatora, przy wyłączonym zapłonie powinna się palić, a powinna zgasnąć dopiero
przy uruchomionym silniku,
a. jeżeli w tej postaci kontrolka się lekko żarzy to "????" padła któraś dioda albo
zabrudzone styki albo....
b. jeżeli kontrolka zachowuje się poprawnie, to wina leży po stronie złych połączeń
(zasniedziałe albo co),
Kedyś taki przypadek miałem w Granadzie niedogodność ustała gdy wymontowałem wskażnik paliwa ( a w jego miejsce wstawiłem ekonomizer z Audi 80), prawdopodobnie obciążenie wskaźników , powodowało znaczny spadek napięcia na złączach i dlatego powstawała różnica potęcjałów na kontrolce.

Wyjściem z tej sytuacji może być zastosowanie diody (jeżeli takiej nie ma) w obwodzie kontrolki ładowania (a jeżeli jest to ją sprawdzić).
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Copyright © by Ford Scorpio Team

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group