$reply_topic_back Ford Scorpio Team :: Zobacz temat - LPG a ASB
Ford Scorpio Team Strona Główna Ford Scorpio Team
Forum miłośników samochodu marki Ford Scorpio

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
LPG a ASB
Autor Wiadomość
golon
[Usunięty]

Wysłany: |5 Mar 2005|, 2005 13:45   LPG a ASB

Czy przy LPG drugiej generacji w silniku 2.0 16v z ASB należy stosować układ wejściowy w którym podłączenie sygnału z TPS jest elektronicznie separowane.Chodzi o ewentualną nieprawidłową współpracę elektronicznych układów sterowania mieszanką LPG a pracą skrzyni biegów.Podobno może się to objawiać nadmiernym szarpaniem lub poślizgiem przy zmianie biegów, co w konsekwencji prowadzi do przyśpieszonego zużycia skrzyni.Może Ktoś zna układy sterujące LPG dostosowane do współpracy z automatycznymi skrzyniami biegów,nie mówimy oczywiście o wtrysku.
 
 
golon
[Usunięty]

Wysłany: |10 Mar 2005|, 2005 22:12   

Widzę że nikt nie podjoł tematu,zacznę jeszcze raz z innej strony.Komputer gazowy bierze informacje z różnych czujników między innymi z czujnika położenia przepustnicy.Sprawdzając położenie przepustnicy wysyła do niej własny prąd kontrolny który zmienia napięcie prądu na czujniku odczytywane przez komputer skrzyni biegów.Położenie czujnika otwarcia przepustnicy jest bardzo ważne w sterowaniu skrzynią biegów.Między innymi steruje wysokością ciśnienia liniowego od którego zależy czy biegi są przełączane delikatnie z długim poślizgiem czy gwałtownie z szarpnięciem.Nie muszę chyba tłumaczyć jaki wpływ na żywotność skrzyni mają zbyt długie poślizgi i gwałtowne szarpnięcia o komforcie jazdy nie wspomnę.Są komputery gazowe specjalne do ASB,może ktoś zna nazwę takiego ustrojstwa?
 
 
klinu
[Usunięty]

Wysłany: |12 Mar 2005|, 2005 12:50   

Od faceta od którego kupowałem scorpio słyszałem że istnieje jakiś układ dodatkowy do ASB na gaz, jak pytałem o to w nagazie w Łodzi to zrobili wielkie oczy więc dałem sobie spokój, ale ciekawe moze cos takiego istnieje
 
 
golon
[Usunięty]

Wysłany: |9 Kwi 2005|, 2005 20:11   

Wychodzi na to,że jeżeli seperator sygnału z TPS istnieje to gazownicy nic o tym nie wiedzą.Dwiedziałem się z dwóch wiarygodnych żrudeł,że nie podłącza się sygnału z TPS tylko obrotomierza a komputer ma opcję która na podstawie obrotów domyślnie ustala jakie jest otwarcie przepustnicy.Niektórzy gazownicy podłączają tylko sygnał z sądy lambda,niestety wtedy silnik jest mułowaty-wolniej wchodzi na obroty pod obciążeniem.
 
 
Struna 



Auto: XC90 2.9 biTurbo
Pomógł: 261 razy
Wiek: 45
Dołączył: 22 Kwi 2004
Skąd: Kraków/Skawina
Wysłany: |11 Kwi 2005|, 2005 12:52   

to załóz BLOS-a - znikna wszelkie problemy :)
_________________
www.gcstuning.pl
Chiptuning, Hamownia, Serwis/Wyłączanie DPF/FAP, Strojenie LPG, AFR
 
 
 
kuba 



Auto: I nie ma Forda, nic już ni ma...
Pomógł: 2 razy
Wiek: 48
Dołączył: 27 Kwi 2004
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: |11 Kwi 2005|, 2005 13:06   

Struna a masz już tego Blosa założonego?
 
 
Struna 



Auto: XC90 2.9 biTurbo
Pomógł: 261 razy
Wiek: 45
Dołączył: 22 Kwi 2004
Skąd: Kraków/Skawina
Wysłany: |11 Kwi 2005|, 2005 13:22   

niebawem niebawem :) może na zlot juz będzie
_________________
www.gcstuning.pl
Chiptuning, Hamownia, Serwis/Wyłączanie DPF/FAP, Strojenie LPG, AFR
 
 
 
golon
[Usunięty]

Wysłany: |11 Kwi 2005|, 2005 20:36   

Co to takiego,czy to coś w rodzaju gażnika?Chyba o tym czytałem ale nie jestem pewien.
 
 
Struna 



Auto: XC90 2.9 biTurbo
Pomógł: 261 razy
Wiek: 45
Dołączył: 22 Kwi 2004
Skąd: Kraków/Skawina
Wysłany: |11 Kwi 2005|, 2005 22:15   

dokladnie - rewelacyjnie prosty i dokładny - na środe jestem ustawiony na montaż :)
_________________
www.gcstuning.pl
Chiptuning, Hamownia, Serwis/Wyłączanie DPF/FAP, Strojenie LPG, AFR
 
 
 
arek33
[Usunięty]

Wysłany: |17 Kwi 2005|, 2005 14:47   

witam czy na gazie asb wam tak samo chodzi jak na bezynie , bo umnie jak sie depnie do dechy to kaszana powyzej5tys/minute slabo sie wkreca potem zmiana biegu i wyrywa do przodu nie jest to zbyt mile i chyba nie najzdrowsze dla skrzyni
 
 
WTOM
[Usunięty]

Wysłany: |18 Kwi 2005|, 2005 05:07   

wejście sygnału TPS nie musi być separowane, wystarczy że ma dużą rezystancję wej sciową (np. ok 50Mohm)
 
 
Struna 



Auto: XC90 2.9 biTurbo
Pomógł: 261 razy
Wiek: 45
Dołączył: 22 Kwi 2004
Skąd: Kraków/Skawina
Wysłany: |18 Kwi 2005|, 2005 08:21   

no 50 Mohm to już praktycznie separacja :)
_________________
www.gcstuning.pl
Chiptuning, Hamownia, Serwis/Wyłączanie DPF/FAP, Strojenie LPG, AFR
 
 
 
arek33
[Usunięty]

Wysłany: |19 Kwi 2005|, 2005 15:58   

Umnie nie podpinali sie pod tps podobno centralka bierze infomacje z wtryskow, dzis bylem odczytac sterownik od silnika i wyszlo tylko jedno ze ma uboga mieszanke. w czwartek jade do gazownika , znajac zycie to deda zwalac na co innego niz instalacja
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Copyright © by Ford Scorpio Team

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group