$reply_topic_back Ford Scorpio Team :: Zobacz temat - Coś jęczy:((
Ford Scorpio Team Strona Główna Ford Scorpio Team
Forum miłośników samochodu marki Ford Scorpio

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Coś jęczy:((
Autor Wiadomość
Matth
[Usunięty]

Wysłany: |12 Kwi 2005|, 2005 20:30   Coś jęczy:((

Witam
Gdzies od dwóch dni cos mi jeczy jak skręcam kołami:( jak sie jedzie jest troche lepiej ale na postoju to buuuuuu... i to niezależnie czy silnik włączony czy nie.. co to może być?? wspomaganie? jakieś łożysko? pomocy boje się że to może spowodować utrate kontroli nad pojazdem jak nie zdąże do mechaniora:/
pozdrawiam
 
 
Aro 



Auto: 3 x 2,9: 91/96/96; noLPG/LPG/noLPG; ghia/ghia
Pomógł: 23 razy
Wiek: 56
Dołączył: 06 Lis 2004
Skąd: Łomża
Wysłany: |12 Kwi 2005|, 2005 20:32   

U mnie jęczy w skrajnych położeniach steru. Podejrzewam, że olej w ukł. kier. ma sto lat.
_________________
2,9 12V '91 sedan "granatnik"
2,9 24V '96 sedan "papamobile"
2,9 24V '96 sedan "oberżyna"
 
 
 
Pershing 



Auto: .
Pomógł: 9 razy
Wiek: 44
Dołączył: 21 Kwi 2004
Skąd: Radom
Wysłany: |12 Kwi 2005|, 2005 21:20   

Stary olej albo jego brak. Moze pompa juz niedomaga ?
 
 
 
Matth
[Usunięty]

Wysłany: |12 Kwi 2005|, 2005 21:43   

Witam
Jesli to pompa to czemu jeczy tak samo na wylaczonym silniku jak pompa ta nie pracuje?? olej? od starego oleju cos jeczy? ja mam wrazenie ze tam sie cos zaciera... tylo co tam sie moze zacierac??
pozdro
 
 
Matth
[Usunięty]

Wysłany: |12 Kwi 2005|, 2005 21:46   

ps. a olej jest i to stary tylko ze nie zestarzal sie rowniez ot tak sobie a to sie zaczelo tak ze po prostu raz zajeczal i tak juz ma a mi az sie wlosy na nogach jeza jak to slysze..:(
 
 
Pershing 



Auto: .
Pomógł: 9 razy
Wiek: 44
Dołączył: 21 Kwi 2004
Skąd: Radom
Wysłany: |12 Kwi 2005|, 2005 21:48   

U mnie jeczalo jak pociekla maglownica i zaczelo ubywac oleum. Zlokalizowales miejsce jeczenia (maglownica, pompa) ?
 
 
 
marcys
[Usunięty]

Wysłany: |13 Kwi 2005|, 2005 01:14   

powiem tak...poniewaz mamy auta w podobnym wieku wiec wiem co mówie...po prostu jeczy ze starosci:)) jak wydajnosc wspomagania nie spadła to... olej :)
 
 
Matth
[Usunięty]

Wysłany: |13 Kwi 2005|, 2005 07:33   

witam
no Marcys pewno masz racje.. ale jeczy tylko jak jest juz dobrze cieply.. trzeba duzo krecic zeby zaczal.. pewnie olej jak zdaze to dzisiaj bedzie nowy:)
pozdro i thx za zainteresowanie
 
 
marcys
[Usunięty]

Wysłany: |13 Kwi 2005|, 2005 10:22   

wiesz powiem ci ze wsadzilem tydzien temu uzywana pompe i zmienilem magiel i jak pomecze na stojacym aucie kierownice to po 3-4 krotnym kreceniu tam i z powrtotem troszke zaczyna jezczec. widac taki urok pomp. zmieniam plyn jak jeszcze troche pojezdze bo ten magiel troche lezal. tylko co wlac do tego auta.... na mobila szkoda kasy a Orlen to szajs...
 
 
marcys
[Usunięty]

Wysłany: |13 Kwi 2005|, 2005 12:23   

szkoda wydac 11 zeta na orlena bo to szajs. a czy mobil to jest jedyny olej dobry do wspomny. Watpie. a kasy nie zaluje bo za dwa tyg zmieniam plyn a ten co zalalem teraz sluzy tylko do wyplukania ukladu :evil:
 
 
marcys
[Usunięty]

Wysłany: |13 Kwi 2005|, 2005 12:35   

matth zmieniał płyn myśle ze powinno pomóc. ja mimo ze mam dorba pompe i magiel bez zadnych wyciekow to troche jeczy jak sie szybko pokreci na postoju, zaraz po montazu tego nie bylo poijawilo sie z czasem jak plyn troche popracowal w ukladzie. Powinno pomoc. Pewnie masz juz stary plyn.
 
 
Matth
[Usunięty]

Wysłany: |13 Kwi 2005|, 2005 18:47   

Witam
bylem u mechaniora... na kanal i diagnoza:
1. drazek kierowniczy do wywalenia lewy..
2. koncowki drazkow obie
3. obejma od lewego drazka
Jeczy bo sie rozwalil drazek i jest looz i kicha i w ogole znowu po kieszeniu walnie:// przekladnie mam cudna 20 lat i nie cieknie i chodzi cacy a plyn to przy okazji wymienie.. tez mi okazja://..
pozdrawiam
 
 
marcys
[Usunięty]

Wysłany: |14 Kwi 2005|, 2005 10:37   

jak nie cieknie to luz trzeba reanimowac. u mnie byly luzy wszelakie a wyciekalo ponad litra miesiecznie:)) zastanawiałem sie nad zastosowaniem stałej kroplowki z czerwonym :))) ale policz sobie dobrze ile to bedzie kosztowalo. jak dalem za kompletny zestaw pompa + magiel z ohaca w bardzo dobrym stanie bez luzow 250. skontroluj stan wezy elastycznych zwlaszcza tego cienszego powrotnego napewno w okolicach pompy jest juz biedny. heh mamy auta z tego samego rocznika jak widze :D tez mialem oryginany magiel. tyle za ja mojemu pomoglem wpadajc do rowu :D od tego czasu skorek znaczyl teren na czerwono :D
 
 
Struna 



Auto: XC90 2.9 biTurbo
Pomógł: 261 razy
Wiek: 45
Dołączył: 22 Kwi 2004
Skąd: Kraków/Skawina
Wysłany: |14 Kwi 2005|, 2005 12:54   

generalnei w skrajnym położeniu pompa musi nieco głośniej zacząć pracowac i to normalka.
_________________
www.gcstuning.pl
Chiptuning, Hamownia, Serwis/Wyłączanie DPF/FAP, Strojenie LPG, AFR
 
 
 
marcys
[Usunięty]

Wysłany: |14 Kwi 2005|, 2005 13:43   

dzieki struna czyli u mnie jest wszystko dobrze:)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Copyright © by Ford Scorpio Team

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group