$reply_topic_back Ford Scorpio Team :: Zobacz temat - Jakis komputer pokladowny do 2.9 12v?
Ford Scorpio Team Strona Główna Ford Scorpio Team
Forum miłośników samochodu marki Ford Scorpio

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Jakis komputer pokladowny do 2.9 12v?
Autor Wiadomość
PiotrekFC
[Usunięty]

Wysłany: |13 Kwi 2005|, 2005 23:06   Jakis komputer pokladowny do 2.9 12v?

Czy do silnika V6 2.9 12v z 91 roku da się założyć jakiś komputer pokładowy? Montuję taki silnik w Capri i taki komputerek pokazujący np. średnie spalanie, tempomat itp. byłby fajnym bajerkiem ;)

Oczywiście chodzi mi o taki gotowy do wymontowania ze scorpio, z wiązką którą się podpina gdzieś pod komputer czy coś takiego i wyświetlaczem który by można zamontować na desce.
 
 
Pershing 



Auto: .
Pomógł: 9 razy
Wiek: 44
Dołączył: 21 Kwi 2004
Skąd: Radom
Wysłany: |13 Kwi 2005|, 2005 23:14   

Oczywiscie ze mozna. Wersje z bogatszym wyposazeniem posiadaly takie cudo :) Kupisz go za ok. 100PLN-ów
 
 
 
PiotrekFC
[Usunięty]

Wysłany: |13 Kwi 2005|, 2005 23:27   

A możesz coś więcej napisać? Co to wskazuje, gdzie się podłącza, można to kupić razem z wiązką? Bo sam wyświetlacz mi niewiele da. Jako że robię "miksa" to potrzebuję wszystkie możliwe części wchodzące w skład zestawu ;)
 
 
Pershing 



Auto: .
Pomógł: 9 razy
Wiek: 44
Dołączył: 21 Kwi 2004
Skąd: Radom
Wysłany: |13 Kwi 2005|, 2005 23:41   

Niech moze ktos inny sie wypowie w kwestii polaczen gdyz ja takowego nie posiadam. Najlepiej jakbys dorwal jakiegos trupa i wybebeszyl mu cala wiazke przy okazji zobaczyl jak to jest standardowo polaczone
Co do wskazan to jest spalanie chwilowe, spalanie srednie, zasieg i ..... ?
 
 
 
COSSY
[Usunięty]

Wysłany: |14 Kwi 2005|, 2005 10:22   

Nie będzie chodziło to ustrojstwo w Capri. Potrzebujesz specjalny czujnik w baku, którego w Capri nie ma a od Scorpio nie przełożysz!! Będą też problemy z prądniczką, zapewne masz starą szkrzynę N. Przykro mi, na darmo tylko kupujesz ten kompek, chyba, że chcesz sobie deskę rozdzielczą upiększyć.
 
 
PiotrekFC
[Usunięty]

Wysłany: |14 Kwi 2005|, 2005 10:49   

Skrzynka MT85 - nowsza, a czujnik w baku do czego służący? I jak zamontowany? Generalnie wszystko da się zrobić jak się chce ;)

Ma to być działające, jak by miało tylko wyglądać przykleiłbym kalkulator na deske ;)
 
 
COSSY
[Usunięty]

Wysłany: |14 Kwi 2005|, 2005 11:00   

MT75 w Capri? No to się musiałeś narobić trochę z przeróbkami. Czujnik mierzy ilość paliwa w baku i co z tym związane, różne przeliczenia. Pewnie, że da się zrobić, tylko będzie Ci to pokazywało co będzie chciało, a o nie o to chyba chodzi. Widzę, że się napaliłeś na kompa a ja Ci z góry mówię, że będą z tego nici.
 
 
PiotrekFC
[Usunięty]

Wysłany: |14 Kwi 2005|, 2005 12:39   

Tfu.. miało być MT75, właśnie.

Z przeróbkami nie bylo tak źle, trzeba było tylko podnieść tunek o jakieś 3 cm na odcinku gdzieś pół metra. Wał oryginalny przy N9 może by i podszedł, ale i tak dogorywał. Tutaj wziąłem oryginalny ze skorupy, dociąłem na wymiar, dorobiłem mocowanie do mostu, łapę pod skrzynie, niska poducha i gra (oczywiście wszystko w specjalistycznym zakładzie, wał wyważony itp).

Co do kompa to chyba nie będzie tak źle. Nie sądze żeby czujnik w baku informowałby o czymś więcej niż tylko o poziomie paliwa. Wachania beny w baku nawet z przegrodami i tak są zbyt duże na jakieś dokładniejsze pomiary, pozatym pompa paliwa daje i tak stałe ciśnienie, ze 3-4 bary non stop. Informacje o spalaniu to prędzej gdzieś w okolicach wtryskiwaczy chyba są zbierane, ale niestety nie znam się na tyle żeby byś pewnym ;)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Copyright © by Ford Scorpio Team

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group