$reply_topic_back Ford Scorpio Team :: Zobacz temat - Czujnik wskaźnika temperatury
Ford Scorpio Team Strona Główna Ford Scorpio Team
Forum miłośników samochodu marki Ford Scorpio

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Czujnik wskaźnika temperatury
Autor Wiadomość
MarcinK
[Usunięty]

  Wysłany: |11 Cze 2004|, 2004 17:50   Czujnik wskaźnika temperatury

Dzis raptem zauwazylem ze wskaznik temperatury pokazuje temp. powyzej czerwonego pola.
Oczywiscie woda sie nie gotuje, na oko wszystko jest OK. Ale po przekreceniu kluczyka, czy zimny czy goracy wskaznik wedruje maksymalnie do gory. Co robic, od czego zaczac szukanie? Czy jesli nastapi zwarcie przewodow od czujnika to pokazuje on MAX czy MIN? Czy wlaczanie sie drugiego wentylatora wspomagajacego chlodzenie silnika zalezne jest od tego czujnika (glowny wentylator mam na pasek tzw. wiskoza)? Blagam pomocy!
 
 
seru123
[Usunięty]

Wysłany: |11 Cze 2004|, 2004 17:58   

Kabel zwarty do masy albo czujnik zwarty do masy,

odepnij kabelek z czujnika i zobaczysh co sie dzieje jak wskazowa opadnie to czujniak do wymiany.
czujnik od zegara to taki z jednym kablem ....taka jakby srubka z nasadzana gumowa fajeczka z kabelkiem.

nowy czujnik to okolo 17-20 zl tylko patrz jaki ma kolor plastiku ....sa 3 rodzaje czarny czerwony zielony ....maja rozne wartosci

pzdr
 
 
MarcinK
[Usunięty]

Wysłany: |11 Cze 2004|, 2004 19:35   

wielkie dzieki, po zdjeciu "fajeczki" wskazowka sie nie podnosi. Znaczy ze czujnik. Ale czy ten czujnik wlacza tez wentylator? Bo musze jechac na wakacje i nie wiem czy sie spinac i wymieniac w poniedzialek o swicie, czy zrobic to po powrocie?
A tak przy okazji - gdzie mozna takie czujniki dostac w Warszawie od reki?
 
 
seru123
[Usunięty]

Wysłany: |11 Cze 2004|, 2004 20:17   

Wszelkie elektryczne śmigła włączają na ogół czujniki umieszczone bezpośrednio w chłodnicy, jeżeli mash wisko jak pisałeś to ono się steruje samo mechanicznie (bimetal).
Czujnik o którym mówimy jedynie daje wskazanie na tablice.


Tak czy inaczej zmień przed wyjazdem, to 10 min roboty a co jak co ale temperaturę silnika warto znać :_))

Jak Ci zagotuje motor i wywali jakieś węże to uwierz ze na pewno na jakimś zadupiu gdzie nikt Ci nie pomoże, a Murphi nie spi :_)))

Myślę ze w pierwszym lepshym sklepie z czesciami forda kupisz bez problemu.
pzdr
 
 
MarcinK
[Usunięty]

Wysłany: |11 Cze 2004|, 2004 21:42   

Wiem ze wisco jest niezalezne od elektryki, ale u mnie jest drugi wentylator elektryczny przed chlodnica klimy. I ten wentylator wlacza sie czasami, w korkach jak jest goraco. Nawet wtedy kiedy klima nie pracuje. Pytalem o to kiedys na forum, i ktos mi odpowiedzial ze tak ma byc.
I nie wiem czy nadal bedzie wspomagal wisco, czy z zepsutym czujnikiem nie bedzie?
 
 
seru123
[Usunięty]

Wysłany: |11 Cze 2004|, 2004 22:46   

Ten wentylator ma chlodzic klime i koniec.
nie ma nic wspolnego z chlodzeniem silnika ...oczywiscie ze jak sie wlacza to sila rzeczy chlodzi i chlodnice silnika ale nie jest to bezposrednio jego zadaniem.

Steruje nim czujnik temperatury czynnika klimy, jezeli przy wylaczonej klimie jej chlodniczka zagrzeje sie od pozostalych elementow silnika to wiatraczek sie musi wlaczyc w celu utrzymania odpowiedniej temperatury. Jest to istotne ...przegrzania klimy sa dla niej bardzo bardzo niekorzystne.

Wiatrak wisko ma tak potężny ciąg, ze nazywanie smigla klimy "wspomaganiem" jest wrecz nie na miejscu :_)))


pzdr
 
 
MarcinK
[Usunięty]

Wysłany: |11 Cze 2004|, 2004 23:13   

Dzieki! Teraz juz wiem wszystko o wentylatorach w moim samochodzie! Jutro jade po czujnik.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Copyright © by Ford Scorpio Team

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group