$reply_topic_back Ford Scorpio Team :: Zobacz temat - Dlaczego rzdzeiwją nadkola?
Ford Scorpio Team Strona Główna Ford Scorpio Team
Forum miłośników samochodu marki Ford Scorpio

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Dlaczego rzdzeiwją nadkola?
Autor Wiadomość
zajcev
[Usunięty]

  Wysłany: |16 Mar 2005|, 2005 20:21   Dlaczego rzdzeiwją nadkola?

jak chyba w niepierwszym przypadku (i pewnie nie w ostatnim) Scorpio sa podatne na rdze tylnych nadkoli. Mozna chyba powiedziec, ze panowie drogowcy sie postarali o odpowiednia ilosc soli na drogi publiczne uzytkowane, bo zauwazylem na wspomnianych tylnych nadkolach BĄBLE. No cóż, widok mnie troche zmartwil, ale sie spodziewalem tego, jak zaglebilem sie na forum w opisy naszych fur.
I teraz jest pytanie: ile mniej wiecej powinna kosztowac taka naprawa i czego ona powinna dotyczyc.
Bylem wczoraj u jednego takiego mechanika od blacharskich robót i gosc mi z miejsca sypie tekstem, ze prawdopodobnie do wymiany cale nadkola albo chociaz reperaturki. Jak na moja wiedze, niezbyt dluga obecosc owych bąbelkow raczej nie powinna swiadczyc o zgnilych nadkolach, prawda? (no ale moze zawąski w uszach jestem, zeby sie cos fachowiej wypowiadac o tym)
Podpowiedzcie jak wyglada sprawa pozbycia sie rdzy z nadkoli. Czy jest to zeszlifowanie kawalka lakieru z rdza, zabezpieczenie tego, troche szpachelki, podklad i lakier? czy faktycznie jak ten koles mowil.
pozdr

Zajcev
2.0 DOHC sedan 93'
 
 
mmmk
[Usunięty]

Wysłany: |16 Mar 2005|, 2005 21:05   Re: ryże nadkola

zajcev napisał/a:
zeszlifowanie kawalka lakieru z rdza, zabezpieczenie tego, troche szpachelki, podklad i lakier? czy faktycznie jak ten koles mowil.

jak ja to sam robilem kilka razy w sierrce to starczalo mi od 1 miesiaca do 3 :lol: :lol: :lol: zalezalo od opadow :wink: . ja moze poprostu nie umiem. ale w scorpio robione bylo we wrzesniu i juz sa male slady na szczescie jest bordowe i nie kluje az tak w oczy. wiec w nowym wymieniam cale reparaturki. na forum jest jakby blizniaczy temat :wink:
pozdrawiam
maciek
 
 
Struna 



Auto: XC90 2.9 biTurbo
Pomógł: 261 razy
Wiek: 45
Dołączył: 22 Kwi 2004
Skąd: Kraków/Skawina
Wysłany: |17 Mar 2005|, 2005 11:49   

Kwesti atego co u nas n adrogach sypia to jedno - ale sypanie się nadkoli w scorpio to wada konstrukcyjna tych pojazdów - blacha zewn. jest ocynk a wewn. już nie - a blachy w nakolach są blisko siebie - ciężko tam konserwant wpuścić i wilgoć zalega i następuje piękna elektroliza blachy ocynkowanej z nieocynkowaną - efekt końcowy - nakola gniją a reszta auta jakoś nie :)
_________________
www.gcstuning.pl
Chiptuning, Hamownia, Serwis/Wyłączanie DPF/FAP, Strojenie LPG, AFR
 
 
 
Rafał A.(antek) 


Auto: Mondeo
Pomógł: 97 razy
Wiek: 44
Dołączył: 21 Maj 2004
Skąd: Łódź
Wysłany: |17 Mar 2005|, 2005 14:01   

tak jak struna napisal. tam sie tworzy ogniwo i z rzera. ciekawe czemu wcina tez progi ? i to nie rowno ( u mnie wcina zawsze ten od kierowcy :)
A co do naprawy, to zmartwie cie, ze to co na wierzchu to jest pikus, jak wbijesz w to srubokret i pogrzebiesz, to sie okarze, ze nie masz wogole nadkola :)
_________________
Mechanika - Elektryka FORD
tel 791 054 854
Nasza lokalizacja na mapie:
http://tinyurl.com/qhaqjsk
 
 
 
Struna 



Auto: XC90 2.9 biTurbo
Pomógł: 261 razy
Wiek: 45
Dołączył: 22 Kwi 2004
Skąd: Kraków/Skawina
Wysłany: |17 Mar 2005|, 2005 14:05   

ale od wewnątrz to można dorobić blachę i przy wymianie wyczyścić wnętrze i nawalić jakis bolidol czy inne gówno
_________________
www.gcstuning.pl
Chiptuning, Hamownia, Serwis/Wyłączanie DPF/FAP, Strojenie LPG, AFR
 
 
 
Rafał A.(antek) 


Auto: Mondeo
Pomógł: 97 razy
Wiek: 44
Dołączył: 21 Maj 2004
Skąd: Łódź
Wysłany: |17 Mar 2005|, 2005 14:09   

no ale jak od sierodka zabezpieczysz? tam nie ma dostepu a jak zaspawasz to bedziejak puszka, i do srodka sie nie dostaniesaz, od bagaznika raczej nie idzie - to jest taki podwojny profil, nie wiem czy mnie rozumiesz.
_________________
Mechanika - Elektryka FORD
tel 791 054 854
Nasza lokalizacja na mapie:
http://tinyurl.com/qhaqjsk
 
 
 
Struna 



Auto: XC90 2.9 biTurbo
Pomógł: 261 razy
Wiek: 45
Dołączył: 22 Kwi 2004
Skąd: Kraków/Skawina
Wysłany: |17 Mar 2005|, 2005 14:43   

no tak - racja - trzebaby otworzyć profil - wyczyścić - zapuścić i zaspawac na amen :)
_________________
www.gcstuning.pl
Chiptuning, Hamownia, Serwis/Wyłączanie DPF/FAP, Strojenie LPG, AFR
 
 
 
marcys
[Usunięty]

Wysłany: |17 Mar 2005|, 2005 14:52   

a progi to chyba bierze bo odpływy z szyberdachu leja do nich.
 
 
Struna 



Auto: XC90 2.9 biTurbo
Pomógł: 261 razy
Wiek: 45
Dołączył: 22 Kwi 2004
Skąd: Kraków/Skawina
Wysłany: |17 Mar 2005|, 2005 14:54   

no przednie zdaje się wlaśnie tam leją i trzaby dbać o szczeliny w progach a raczej o ich drożność coby woda nie zalegała.
_________________
www.gcstuning.pl
Chiptuning, Hamownia, Serwis/Wyłączanie DPF/FAP, Strojenie LPG, AFR
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Copyright © by Ford Scorpio Team

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group