$reply_topic_back Ford Scorpio Team :: Zobacz temat - Wskaźnik temp. silnika
Ford Scorpio Team Strona Główna Ford Scorpio Team
Forum miłośników samochodu marki Ford Scorpio

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Wskaźnik temp. silnika
Autor Wiadomość
Wojtip
[Usunięty]

  Wysłany: |28 Lut 2005|, 2005 01:07   Wskaźnik temp. silnika

Panowie kiedyś pisałem o termostacie (no mam dobry) kupiłem czujnik temp. silnika (nowyniewiedziałem że kupno to taki problem w POLSCE nikt nie wie jaki ) Silnik nie ma takiej temperatury żeby ten za..........bany wskaźnik pokazywał prawie pod czerwonym. Może ktoś wie jak go sprawdzić może jest jakiś stycznik bo mi łapy opadły i nie wiem co robić heelp

Silnik 2 OHC

Pozdrawiam
 
 
misio_23
[Usunięty]

Wysłany: |28 Lut 2005|, 2005 01:24   

Ty się tak nie gorączkuj bo on jak dochodzi do połowy skali to jest sukces.Też mam OHC i nigdy nie doszedł do połowy skali.Jak masz możliwość to przepłukaj nagrzewnicę może to coś pomoże jak słabo grzeje.
W jakim stanie masz wisko ? Kiedy blokuje wentylator ? może jest zblokowane i ma takie obroty jak silnik ?Jeśli tak to czeka Cię wymiana wiska.Nie panikuj,posprawdzaj dobrze,nie kupuj na zapas.Przerabiałem to jesienią.
 
 
mmmk
[Usunięty]

Wysłany: |28 Lut 2005|, 2005 01:54   

szczerze piszac niewiele fordow widzialem, ktore mialyby temperature w polowie skali. ten typ tak ma....ja w to uwierzylem jezdze i jest ok. a jak z ogrzewaniem? bo jak dziala daj sobie spokoj.
pozdrawiam
maciek
 
 
Waski 
FST Member 000



Auto: FF '94 1.3 hitleredyszyn NO LPG
Pomógł: 14 razy
Dołączył: 21 Kwi 2004
Skąd: Lubin
Wysłany: |28 Lut 2005|, 2005 08:41   

Witam
Mialem fieste ktorej wskazowka stala niezmiennie w polowie
A nawet jak rozwalilem chlodnice to podniosla sie tylko nieznacznie mimo ze nie bylo wogole wody
Przejechalem tak 30 km i nic jej nie bylo.
Wtedy bylem mlodym nieswiadomym kierowca i teraz jak ptrze na to z innej juz perspektywy to az mnie serce boli.
Dodam ze fiesta bylo 1,8 D bj. 1996

Teraz mi stoi w 1/4 skali i jezdzi sobie dol gora dol gora /........dol gora
Bede sie musial chyba tym zajac.

Pozdrawiam
Wąski
_________________
Uwaga! Zwracaj uwagę na treść i formę swojej wypowiedzi ! Zanim wciśniesz "Wyślij", przeczytaj i przemyśl co napisałeś !
Posty nie wnoszące absolutnie nic do tematu, a także obraźliwe i nietaktowne, mogą zostać usunięte bez podania przyczyn !
------------------------------------------------------
run-log.com
 
 
 
Struna 



Auto: XC90 2.9 biTurbo
Pomógł: 261 razy
Wiek: 45
Dołączył: 22 Kwi 2004
Skąd: Kraków/Skawina
Wysłany: |28 Lut 2005|, 2005 09:29   

U mni epo wymianie termostatu wskazówk astoi w połowie twardo - dawniej ledwo M sięgała. Może masz sam wskaźnik zwalony albo zasyfiony i wskazówka nie chce iść w góre chociaz napięcie na niej jest takie, że powinna dawno być w połowie.
_________________
www.gcstuning.pl
Chiptuning, Hamownia, Serwis/Wyłączanie DPF/FAP, Strojenie LPG, AFR
 
 
 
sobolaqe 



Auto: '96 2,3 manual, kombi + sekwencja
Pomógł: 21 razy
Dołączył: 27 Wrz 2004
Skąd: Kraków
Wysłany: |28 Lut 2005|, 2005 14:49   

Struna napisał/a:
U mni epo wymianie termostatu wskazówk astoi w połowie twardo - dawniej ledwo M sięgała. Może masz sam wskaźnik zwalony albo zasyfiony i wskazówka nie chce iść w góre chociaz napięcie na niej jest takie, że powinna dawno być w połowie.


dokladnie
u mnie tez wskazowka sie ledwo podnosila, po wymianie termostatu rowno w polowie sie trzyma. lapie szybko temperature i grzeje super;)
_________________
pzdr
piotrek

508 RXH '15 2.0 HDI 180KM
Bylo
508 SW '14 i '12 2.0 HDI
407 SW '07 2.0 HDI
Scorpio '96 2.3 16V
Scropio '87 2,4 V6
 
 
 
kuba 



Auto: I nie ma Forda, nic już ni ma...
Pomógł: 2 razy
Wiek: 48
Dołączył: 27 Kwi 2004
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: |28 Lut 2005|, 2005 15:19   

Czujniki do ohc sa oznaczone taką kolorowa opaska. Nie jestem pewien ale powinna byc żółta, albo zielona. Jak wkręciłem od Granady, to wskazowka tez poszła pod samo czerwone pole. Niby nic a jednak sie czymś różnią.
 
 
Struna 



Auto: XC90 2.9 biTurbo
Pomógł: 261 razy
Wiek: 45
Dołączył: 22 Kwi 2004
Skąd: Kraków/Skawina
Wysłany: |28 Lut 2005|, 2005 15:35   

Pewnie rezystancją i zakresem jej zmian w funkcji temperatury - bo tak to chyba działa.
_________________
www.gcstuning.pl
Chiptuning, Hamownia, Serwis/Wyłączanie DPF/FAP, Strojenie LPG, AFR
 
 
 
Wojtip
[Usunięty]

Wysłany: |28 Lut 2005|, 2005 19:30   

Termostat mam nowy (z serwisu), czujnik nowy (jak pisałem nie łatwo dowiedzieć się jaki powinien być kupiłem z czarną opaską zresztą taki był zainstalowany no i nic się nie zmieniło ze wskazaniem), nagrzewnica chyba jest ok bo jest ciepło i odczucie prędkości nagrzewania jes normalne a wiatraczek także kręci się normalnie luźno A MNIE SZLAG TRAFIA BO NADAL MAM WSKAZANIE NA LITERCE "N" teraz jest zimno ale boję się co będzie wskazywał jak będzie ciepło zazwyczaj wskazówka powinna być tak jak w 90% wozach na środku. Może ktoś wie jaki ma być kolorek tego czujnika bo kasy mi nie starczy jak kupie wszystkie.
Pozdrawiam
 
 
danyy90
[Usunięty]

Wysłany: |1 Mar 2005|, 2005 00:58   

u mnie w przejściówie ledwo wchodzi na pole "N"ormal, grzeje dobrze i się tym nie przejmuje latem też to samo pokazywał
choć w sierceee którą jeżdziłem poprzednio miałem zawsze w polowie i leciutko sie bujał to ten teraz mam gdzieś :D
 
 
Struna 



Auto: XC90 2.9 biTurbo
Pomógł: 261 razy
Wiek: 45
Dołączył: 22 Kwi 2004
Skąd: Kraków/Skawina
Wysłany: |1 Mar 2005|, 2005 10:16   

Sprawdź sam wskaźnik w zegarach - może on jest zwalony.
_________________
www.gcstuning.pl
Chiptuning, Hamownia, Serwis/Wyłączanie DPF/FAP, Strojenie LPG, AFR
 
 
 
kuba 



Auto: I nie ma Forda, nic już ni ma...
Pomógł: 2 razy
Wiek: 48
Dołączył: 27 Kwi 2004
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: |1 Mar 2005|, 2005 10:53   

Jęśli tak dziwnie pokazuje, a czujesz że auto dobrze sie nagrzewa to zostaw to, po co sie męczyć, ewentualnie rozbierz zegary i ręcznie "skalibruj" wskazówkę :mrgreen:
 
 
danyy90
[Usunięty]

Wysłany: |1 Mar 2005|, 2005 16:31   

he he :)
no jak wszystko chodzi i grzeje ok to można uspokoić sumienie i "skalibrować ręcznie" pokazywcza czemu nie :D
 
 
Wojtip
[Usunięty]

Wysłany: |13 Mar 2005|, 2005 22:06   

No proszę państwa mam do 2.0 OHC czujnik temp. silnika ma być koloru ZIELONEGO
Pozdrawiam :D
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Copyright © by Ford Scorpio Team

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group