$reply_topic_back Ford Scorpio Team :: Zobacz temat - MKII - Silniczek spryskiwaczy lamp się nie wyłącza
Ford Scorpio Team Strona Główna Ford Scorpio Team
Forum miłośników samochodu marki Ford Scorpio

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
MKII - Silniczek spryskiwaczy lamp się nie wyłącza
Autor Wiadomość
maca_maca
[Usunięty]

Wysłany: |29 Sty 2007|, 2007 08:47   MKII - Silniczek spryskiwaczy lamp się nie wyłącza

Witajcie
pojawił mi sie problem elektryczny. dziś rano wsiadam do autka odpalam go ładnie i jadę ale że szyby mam zalepione błotem ze śniegiem to włączyłem sobie wycieraczki ze spryskiwaczami. Ładnie mi wszytko zadziałało ale po ustaniu machania wycieraczek słyszałem ciągłe buczenie. tak jak by silniczek w zbiorniczku się nie wyłączył. i faktycznie za chwilkę zabrakło mi płynu (kontrolka) i nie chciał się wyłączyć. Więc się zatrzymałem wyłączyłem zapłon a on dalej chodizł. Co ciekawe mam wogóle wrażenie że to nie śliniczek spryskiwaczy w zbiorniczku tylko śilniczek wycieraczki reflektora, wnioskuję to po tym, że jak uruchamiam spryskiwacz to słyszę dodatkowy brzęk, który ustaje więc już sam nie wiem. Teraz odłączyłem aku bo nie mogłem znaleźć bezpiecznika od silniczka reflektora. Dodam że sama wycieraczka reflektora nie chodzi ale fizycznie wygląda jak by ją ktoś chciał urwać albo mocno przymarzła a ja ją włączyłem.
 
 
waldasol
[Usunięty]

Wysłany: |29 Sty 2007|, 2007 08:55   

witaj!
spryskiwacz do reflektorów jest uruchamiany poprzez mechanizm wycieraczki reflektora od str pasażera. tam w środku są takie blaszki które po uruchomieniu wycieraczki się stykają na pewien czas i wtedy leci płyn na reflektory. jak mechanizm sie skopie, to może się blaszki skleiły i wtedy silniczek spryskiwaczy reflektorów chodzi non stop!
rzecz jest do naprawienia ale raczej w ciepłym pomieszczeniu!
a jak chodzi o dodatkowy brzęk, to gdy wycieraczka przymarzła na szkle reflektora to się plasitkowe kółka mogły utrzeć i teraz hałas robią?!
Ostatnio zmieniony przez waldasol |29 Sty 2007|, 2007 08:58, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
maca_maca
[Usunięty]

Wysłany: |29 Sty 2007|, 2007 09:01   

waldasol, wszystko ok ale brak rady co zrbić żeby nie brzęczało a wycieraczki na przednią szybę chodziły +spryskiwacz?
 
 
waldasol
[Usunięty]

Wysłany: |29 Sty 2007|, 2007 09:15   

pod przednim reflektorem od pasażera masz taką wtyczkę która idzie do silnika wycieraczki reflektora, wtyk ma cztery złącza , po prostu ją rozepnij!! kwadratowa jest w przekroju.
spryski na szybę będą normalnie działać! tyle że nie załączy się silnik wycieraczki reflektora. aha, przy drugim reflektorze też masz wtyczkę od silnika wycieraczki , ale ona ma tylko trzy styki i załącza tylko wycieraczkę!
Ostatnio zmieniony przez waldasol |29 Sty 2007|, 2007 09:16, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
maca_maca
[Usunięty]

Wysłany: |29 Sty 2007|, 2007 10:12   

sprawa się rozwiązała sama. Jak podłączyłem aku to wycieraczki + silniczek działają normalnie :) :): ważne że już działa.

Temat można zakończyć
 
 
zztop2 



Auto: 98, 2.3, 16V GHIA SEDAN Manual + LPI
Pomógł: 4 razy
Wiek: 51
Dołączył: 13 Lip 2005
Skąd: Chełm
Wysłany: |29 Sty 2007|, 2007 11:47   

maca_maca napisał/a:
Temat można zakończyć

w takim razie kosz :one:
_________________
tel.603221275
Moje Allegro-wszystko do SCORPIO i nie tylko
 
 
 
Struna 



Auto: XC90 2.9 biTurbo
Pomógł: 261 razy
Wiek: 45
Dołączył: 22 Kwi 2004
Skąd: Kraków/Skawina
Wysłany: |29 Sty 2007|, 2007 12:19   

w sumie dosyć cenne info kolega waldasol, podał dotyczące załączania - warto by to nie zginęło.
_________________
www.gcstuning.pl
Chiptuning, Hamownia, Serwis/Wyłączanie DPF/FAP, Strojenie LPG, AFR
 
 
 
mmmk
[Usunięty]

Wysłany: |29 Sty 2007|, 2007 12:47   

a na szybko w razie prolemow zawsze mozna wyjac bezpiecznik ze skrzynki i nie pryska i nie dziala tylko to co jest na lampach. przynajmniej ja tak mam i tak zrobilem dawno dawno temu
 
 
waldasol
[Usunięty]

Wysłany: |29 Sty 2007|, 2007 19:48   

Struna napisał/a:
w sumie dosyć cenne info

stosunkowo niedawno przerabiałem temat i prawie płakałem :):
ale poradziłem sobie i działa 8)
mmmk napisał/a:
a na szybko w razie prolemow zawsze mozna wyjac bezpiecznik ze skrzynki i nie pryska i nie dziala tylko to co jest na lampach. przynajmniej ja tak mam i tak zrobilem dawno dawno temu

no cóż , można i tak. ja wychodzę z założenia , że jak coś w aucie jest, to ma być i działać! i dlatego zastanawiam się nad wycieraczkami reflektorów, od forda niedostępne!! może od volvo? albo łady? może nissan? :/
 
 
Struna 



Auto: XC90 2.9 biTurbo
Pomógł: 261 razy
Wiek: 45
Dołączył: 22 Kwi 2004
Skąd: Kraków/Skawina
Wysłany: |30 Sty 2007|, 2007 15:49   

waldasol napisał/a:
od forda niedostępne!!
eee, ja niedawno zanabyłem używki od kolegi z forum.
_________________
www.gcstuning.pl
Chiptuning, Hamownia, Serwis/Wyłączanie DPF/FAP, Strojenie LPG, AFR
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Copyright © by Ford Scorpio Team

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group