$reply_topic_back Ford Scorpio Team :: Zobacz temat - Potrzebuje pomocy przy montowaniu przekaznikow od swiatel
Ford Scorpio Team Strona Główna Ford Scorpio Team
Forum miłośników samochodu marki Ford Scorpio

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Potrzebuje pomocy przy montowaniu przekaznikow od swiatel
Autor Wiadomość
IBOL
[Usunięty]

Wysłany: |10 Lut 2005|, 2005 17:53   Potrzebuje pomocy przy montowaniu przekaznikow od swiatel

Witam wszystkich.

Zabralem sie wreszcie za wstawianie przekaznikow do swiatel w swoim aucie i utknalem w pewnym momencie.
Pozwolilem sobie rozrysowac amatorsko schemat podlaczenia swiatel (nie smiejcie sie - w paintcie :) przez przekazniki, tak bym nie musial zbyt wiele opisywac. Napiszcie prosze czy dobrze mysle, czy tez robie jakis blad.

1. Cos wydaj mi sie nie tak, poniewaz moim zdaniem przekaznik powinien zalaczyc ("tyknac") w momencie dolaczenia przewodu sygnalowego, czyli tego co teraz dochodzi do drogowych a tymczasem on zalacza po podlaczeniu juz samego + i - . Bynajmniej po dodaniu plusa na "30" faktycznie jest on przekazywany dalej na "87", tylko ktory to plus>? ... ten od sygnalu (wtedy nie mialoby to sensu) czy tez z akumulatora?
2. Mase z akumulatora (czy lepiej wziasc z innego miejsca) musze puscic tak jak narysowalem bezposrednio na swiatla i oddzielnie na przekaznik?
3. Co z (87a)? Nie ma tam ani + ani -
4. Jesli zamontuje juz obydwa przekazniki - od dlugich i krotkich to mam dla kazdego z nich brac oddzielnie + - z aku, czy tez moge jakos polaczyc?

Poki co zajme sie swiatlami drogowymi a pozniej mijania.

Jak widzicie nie mam duzego pojecia o elektryce, dlatego zanim cos zrobie to najpierw 3 razy sie zastanowie.

Pozdrawiam.

P.S.
Jako, ze potrzebuje szybko odpowiedzi bycmoze pozwole sobie zadac to pytanie takze na jakies innej grupie.
 
 
grzegorz
[Usunięty]

Wysłany: |10 Lut 2005|, 2005 18:05   

+ akumulatora na 30 przekaźnika.
+ z instalacji co idzie do światła na 86 przekaźnika.
masa na 85 przekażnika.
+ ze światła na 87 przekaźnika.
87A w tym przypadku wolne.
Tak samo drugie światło.
 
 
borey
[Usunięty]

Wysłany: |10 Lut 2005|, 2005 18:15   

spróbuje to troche rozjaśnić, (będę się podpierał twoim "schematem") przyjąłeś że 85 to masa więc podłącz tam mase, natomiast na 86 podłącz + ale ten wychodzący z przełącznika świateł, czyli fizycznie możesz odpiąć przewód orginalnie dochodzący do żarówki i podłączyć go na ten styk. Masz juz teraz rozwiązane sterowanie przekażnikiem czyli będzie on zamykał styki w momęcie przełączenia przełącznika na kierownicy. Teraz doprowadzenie prądu do żarówki,na styk 30 podajesz + z akumulatora (dobrze by tu było wpiąć w obwód bezpiecznik, tak na wszelki wypadek) a do styku 87 podpinasz żarówkę i to wszystko. Mase żarówki pozostawiasz bez zmian.
 
 
Rafał A.(antek) 


Auto: Mondeo
Pomógł: 97 razy
Wiek: 44
Dołączył: 21 Maj 2004
Skąd: Łódź
Wysłany: |10 Lut 2005|, 2005 20:20   

Co do pobierania z aku to mozesz puścic jeden wspólny kabel, byle dośc gruby. Przekażniek jesli wystarczającej mocy to tez mogłby być jeden, ale pewnienie dostaniesz wiekszych niz 40 A. wiec lepiej dwa. Co do podłączen to ci chłopaki napisali
Na twoim rysunku musisz zamienic kabelek czerwony z żółtym (czerwony z 30 przepiąc na 86 a żółty z 86 przepiąc na 30)

Co do masy, to można pozostawić bez zmian, lub można puścic równiez bezpośrednio pod akumuletor, choć juz to nie jest tak ważne.
_________________
Mechanika - Elektryka FORD
tel 791 054 854
Nasza lokalizacja na mapie:
http://tinyurl.com/qhaqjsk
 
 
 
Rafał A.(antek) 


Auto: Mondeo
Pomógł: 97 razy
Wiek: 44
Dołączył: 21 Maj 2004
Skąd: Łódź
Wysłany: |10 Lut 2005|, 2005 20:25   

aha, a jak by co to zapraszam do mnie, albo podjade do ciebie, miernik mam w prostej elektryce sobie radze całkiem nieźle - daleko nie mam. Kontakt masz - gg albo sms albo mail. NIe ma problemu znajde chwile czasu
_________________
Mechanika - Elektryka FORD
tel 791 054 854
Nasza lokalizacja na mapie:
http://tinyurl.com/qhaqjsk
 
 
 
fructon
[Usunięty]

Wysłany: |13 Lut 2005|, 2005 10:30   

mam krotkie pytanie czy wstawiasz te przekazniki do scorpiaka a jesli tak to po co przeciez te ktore masz zamontowane orginalnie sa wystarczajace chyba ze jest inna przyczyna??????????
 
 
Struna 



Auto: XC90 2.9 biTurbo
Pomógł: 261 razy
Wiek: 45
Dołączył: 22 Kwi 2004
Skąd: Kraków/Skawina
Wysłany: |13 Lut 2005|, 2005 14:26   

No właśnie też mnie to zastanawia po co to zmieniać - to nie mondeo żeby topiło kable przy zapalonych światłach :)
_________________
www.gcstuning.pl
Chiptuning, Hamownia, Serwis/Wyłączanie DPF/FAP, Strojenie LPG, AFR
 
 
 
Rafał A.(antek) 


Auto: Mondeo
Pomógł: 97 razy
Wiek: 44
Dołączył: 21 Maj 2004
Skąd: Łódź
Wysłany: |13 Lut 2005|, 2005 18:33   

po to zeby ładniej swieciły, przekazniki sa w skrzynce, a kable nie sa tak bardzo grube. Przekaznik zabezpiecza tylko przełacznik i to nie wiem czy nie tylko od drogowych. Jak zalozysz bezpośrednio przy swiatlach, yo mozesz puscic ladne grube kable, bez stran na skrzynce bezpieczników.
_________________
Mechanika - Elektryka FORD
tel 791 054 854
Nasza lokalizacja na mapie:
http://tinyurl.com/qhaqjsk
 
 
 
Rafał A.(antek) 


Auto: Mondeo
Pomógł: 97 razy
Wiek: 44
Dołączył: 21 Maj 2004
Skąd: Łódź
Wysłany: |13 Lut 2005|, 2005 18:33   

po to zeby ładniej swieciły, przekazniki sa w skrzynce, a kable nie sa tak bardzo grube. Przekaznik zabezpiecza tylko przełacznik i to nie wiem czy nie tylko od drogowych. Jak zalozysz bezpośrednio przy swiatlach, yo mozesz puscic ladne grube kable, bez stran na skrzynce bezpieczników.
_________________
Mechanika - Elektryka FORD
tel 791 054 854
Nasza lokalizacja na mapie:
http://tinyurl.com/qhaqjsk
 
 
 
Struna 



Auto: XC90 2.9 biTurbo
Pomógł: 261 razy
Wiek: 45
Dołączył: 22 Kwi 2004
Skąd: Kraków/Skawina
Wysłany: |14 Lut 2005|, 2005 01:16   

Przecież światełka w scorpio bardzo ładnie świecą.
_________________
www.gcstuning.pl
Chiptuning, Hamownia, Serwis/Wyłączanie DPF/FAP, Strojenie LPG, AFR
 
 
 
Rafał A.(antek) 


Auto: Mondeo
Pomógł: 97 razy
Wiek: 44
Dołączył: 21 Maj 2004
Skąd: Łódź
Wysłany: |14 Lut 2005|, 2005 04:10   

ale moga ladniej. :) czysta fizyka
_________________
Mechanika - Elektryka FORD
tel 791 054 854
Nasza lokalizacja na mapie:
http://tinyurl.com/qhaqjsk
 
 
 
IBOL
[Usunięty]

Wysłany: |18 Lut 2005|, 2005 10:36   

Witam!

Dzieki za odpowiedzi - wszystkie sie bardzo przydaly. Dopiero wrocilem z Niemiec ale jak widze na wszystkie pytania i watpliwosci odpowiedzial za mnie Antek :) takze wszystko jest jasne. Przed wyjazdem zdazylem jeszcze zmontowac przekazniki wedlug waszego przepisu.
Staralem sie wszytko zrobic jak najbardziej porzadnie, na grubych kablach, dobrze polutowanych i zaizolowanych min klejem na gorąco w miejscach lutowania oraz izolacja ...
Przyznam szczerze ze cala praca zajela mi 5 godzin a efekt choc widoczny, nie przybil mnie swoim wymiarem. Swiatelka swiecily troche jasniej ale nie bylem usatysfakcjonowany do konca. Sprawdzilem napiecie przy zarowkach i praktycznie nie ma zadnej straty, czyli jest 13,8V przy wlaczonym silniku, podczas gdy na akumulatorze jest wtedy 14V.
Niemal w tym samym czasie ojciec wymienial swiatla u siebie w Peugeocie i kupil Philips +30% za okolo 10zl/szt. Efekt tego byl rewelacyjny, widoczny na pierwszy rzut oka. Postanowilem wiec wymienic zarowki.
Jako ze mialem u siebie jedna 100W a druga 60W to wzialem z Puga Philipsa i wsadzilem za 60tke. Okazalo sie ze swiecila jak moja setka - nie bylo roznicy.
Po dluzszej lekturze o zarowkach na forach i na Allegro zdecydowalem sie kupic PHILIPS VISION PLUS+50% za 42 zl od goscia z Lodzi. Kupilem i jak sie okazalo - efekt piorunujacy. Faktycznie mocniejsze od premium +30% gdzie przy nich swiatlo premium wydawalo sie zolte. Teraz w Scorpio nareszcie mam bielutkie swiatlo z wiekszym zasiegiem.
... Cel zostal osiagniety.
Nie mniej jednak gosc od ktorego kupowalem nie potrzebnie wspomnial mi o tym, ze "kolejnym razem moge sie zastanowic nad Philips NightGuide 3-w-1", bo ponoc swieca jeszcze lepiej i znow roznica jest widoczna golym okiem - ponoc rewelacja. Szkoda tylko ze koszt 70zl za kmpl. Bynajmniej kolejnym razem kupie wlasnie takie.

Poki co nie wiem czy nie kupie jeszcze tych: http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=41902407
zupelnie z ciekawosci, bo patrzac po opiniach kupujacych i opisie wysuwam same pozytywne wnioski.


Zorry za wypracowanie ale tak mi sie czasem zbiera jak nie zajrze tu przez tydzien.

Pozdrawiam

P.S.
Lustra swiatel mam w dobrym stanie - w razie watpliwosci.
 
 
Rafał A.(antek) 


Auto: Mondeo
Pomógł: 97 razy
Wiek: 44
Dołączył: 21 Maj 2004
Skąd: Łódź
Wysłany: |19 Lut 2005|, 2005 05:18   

nawet nie probuj... za tsaka kase nie moze byc nic dobrego
_________________
Mechanika - Elektryka FORD
tel 791 054 854
Nasza lokalizacja na mapie:
http://tinyurl.com/qhaqjsk
 
 
 
Struna 



Auto: XC90 2.9 biTurbo
Pomógł: 261 razy
Wiek: 45
Dołączył: 22 Kwi 2004
Skąd: Kraków/Skawina
Wysłany: |21 Lut 2005|, 2005 16:54   

I nie zakładaj 100W bo lustra sobie zniszczysz - dobre 60/55W i musi świecić - widzisz sam zobaczyłeś że specjalnie Twoja robota nie specjalnie coś poprawiła - instalka fabryczna jest OK - lustra muszą być dobre i żarówki konkretne to wtedy pieknie świeci. Ja od dawna na philipsach śmigam stąd jakby moje zdziwienie że chcesz coś przerabiać skoro bez niczego może pięknie świecić.
_________________
www.gcstuning.pl
Chiptuning, Hamownia, Serwis/Wyłączanie DPF/FAP, Strojenie LPG, AFR
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Copyright © by Ford Scorpio Team

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group