$reply_topic_back Ford Scorpio Team :: Zobacz temat - Problem z drugim autem - pasek rozrzadu
Ford Scorpio Team Strona Główna Ford Scorpio Team
Forum miłośników samochodu marki Ford Scorpio

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Problem z drugim autem - pasek rozrzadu
Autor Wiadomość
IBOL
[Usunięty]

Wysłany: |23 Sty 2005|, 2005 18:07   Problem z drugim autem - pasek rozrzadu

Nie jest to co prawda problem ze Scorpio ale jak juz pisalem w poprzednim temacie na raz sypnely mi sie dwa samochodu i teraz jestem w jednej wielkiej kropce.

Peugeot 205 (1.1) mial zmieniany pasek rozrzadu (ten sam mechanik co zmienial mi sprzeglo i mial gwintowac gniazgo swiecy ... tak na marginesie za sprzeglo wzial 100zl i za pasek tez). Niestety moim bledem bylo, ze przed wykonaniem roboty nie odpalilem przy nim silnika by pokazac ze wszystko jest ok, wiedzialem tylko, ze poprzedniego dnia z trudem wiechalem do garazu, poniewaz mial duze problemy z odpalaniem a na bezynie po odpaleniu wogole nie chcial choci, jedynie na gazie bez problemu ( pozniej stwierdzilem ze kilka przewodow od powietrza bylo zdjetych itp i nie mam zielonego pojecia dlaczego). Gosc wymienil pasek rozrzadu i rolke po czym okazalo sie, ze za nic w swiecie nie chce uruchomic. On twierdzil, ze pasek jest z pewnoscia dobrze zalozony i ustawiony na znacznikach fabrycznych ... ponoc pracowal rowniez w serwisie Peugeota i robil to nie pierwszy raz. Auto zalewalo jedynie swiece mimo tego, ze byla iskra. Bylo pozno, stwierdzil ze cos musi byc nie tak z instalacja gazowa i umowilismy sie na kiedy indziej.

Postawiony w trudnej sytuacji sprawdzilem juz wszystko od tego czasu - rozladowalem przy tym 2 razy akumulator. Zaciaglelismy nawet samochod do NAGAZ'u Stefanowskiego gdzie przeprowadzana byla wczesniej regulacja i tam chlopaki sprawdzili wszystko ... nawet lambade i stwierdzili ze nie maja pojecia dlaczego to nie chodzi.

Ja juz tez nie mam zielonego pojecia. Wszystko wskazuje na dwie opcje - pierwsza to taka, ze jednak spieprzyl robote i przestawil rozrzad.

Druga podpowiedzial mi znajomy - mechanik twierdzil, ze poprzedni pasek mogl byc zle zalozony, co wegdlug niego moglo byc przyczyna wiekszego spalania, znajomy zas wpadl na pomysl, ze moze do tego zatem niewlasciwego ustawienia rozrzadu zostal przestawiony specjalnie zaplon ... czy jest taka opcja?

Bardzo prosze o pomoc.
Z gory dzieki za wszystkie sugestie.
Pozdrawiam.
 
 
Rafał A.(antek) 


Auto: Mondeo
Pomógł: 97 razy
Wiek: 44
Dołączył: 21 Maj 2004
Skąd: Łódź
Wysłany: |23 Sty 2005|, 2005 20:26   

jasne ze jest taka opcja, jaki tam msz zapłon, całkowicie mechaniczny? i co mechanior po zmianie paska rozrzadu nie odpalił auta i uwaza ze wszystko jest ok?
_________________
Mechanika - Elektryka FORD
tel 791 054 854
Nasza lokalizacja na mapie:
http://tinyurl.com/qhaqjsk
 
 
 
IBOL
[Usunięty]

Wysłany: |23 Sty 2005|, 2005 20:52   

Rafał A.(antek) napisał/a:
jasne ze jest taka opcja, jaki tam msz zapłon, całkowicie mechaniczny? i co mechanior po zmianie paska rozrzadu nie odpalił auta i uwaza ze wszystko jest ok?


Sytuacja byla wyjatkowa, poniewaz wymiana paska zakonczona zostala okolo godziny 1 w nocy, wiec wyszlo jak wyszlo. Tak czy inaczej musze go poganiac zeby wogole chcial przyjechac, bo twierdzi ze on zrobil wszystko ok. Przekonamy sie, poniewaz bede chcial sie umowic na jutro za wszelka cene. Nie mam pojecia jaki jest tam zaplon ... auto mam teraz w innym miejscu a nie przygladalem sie do tej pory. Silnik jest 1.1 na monowtrysku.
 
 
fructon
[Usunięty]

Wysłany: |24 Sty 2005|, 2005 18:21   

jezeli to silnik tu1 lub jak kto woli h1a to ustawienie niepoprawne rozrzadu mozliwe jest tylko przez kogos kto nie ma zielonego pojecia o tej operacji wal korbowy blokowany jest przez trzpien ustawczy w kole zamachowym a wal rozrzadu tez przez trzpien wiec calosc stabilnie stoi w miejscu podczas zakladania wiec jesli twoj mechanik jest tak dobry to watpie ze sie pomylil pozostaje kontrola zaplonu lub innych elementow majacych wplyw na prace silnika a poza tym jak ktos robi sprzeglo za 100 zeta to pozostaje go tylko ucalowac za tak niskie stawki naprawy a co do sprawdzenia po naprawie to jednak po wymianie rozrzadu nalezy chyba odpalic auto a nie umywac rece bo to dla mnie jakies dziwne zachowanie o ktorym nie slyszalem
 
 
IBOL
[Usunięty]

Wysłany: |26 Sty 2005|, 2005 12:31   

Okazalo sie, ze zle byl zalozony pasek rozrzadu. Wszystko jest juz ok. Coz, kazy moze sie pomylic ale nie kazdy potrafi przyznac sie do bledu ... szkoda. Dzieki za sugestie.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Copyright © by Ford Scorpio Team

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group