$reply_topic_back Ford Scorpio Team :: Zobacz temat - jak sie dostac do szyberdachu?
Ford Scorpio Team Strona Główna Ford Scorpio Team
Forum miłośników samochodu marki Ford Scorpio

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
jak sie dostac do szyberdachu?
Autor Wiadomość
yagher
[Usunięty]

Wysłany: |4 Gru 2004|, 2004 18:41   jak sie dostac do szyberdachu?

cos slabo mi chodzi, silnik sprawdzalem jest wporzadku, ale kiedys mi sie troche zalal caly ten mechanizm co w nim chodzi szyberdach, chyba mam zapchane odplywy do tylu, musialbym wyjac szyberdach, wyczyscic, nasmarowac, przepchac odplywy, czy po zdjeciu podsufitowki bede mial dostep do wszystkiego?
 
 
Matth
[Usunięty]

Wysłany: |4 Gru 2004|, 2004 20:06   

Witam
Ja co prawda mam mechanizm regulacji manual ale dwa razy juz wyciagalem szyber i mysle ze w elektryku jest co najmniej podobnie:) No wiec tak:
Nie trzeba niczego rozbierac od srodka a na pewno nie ruszac podsufitki, bo nic to nie daje no z wyjatkiem sciagniecia plastkiowej oslonki z korbka (guziczkiem) a robi sie to tak ze najpierw wyjmujemy z niej swiatelko metoda "wydlubac srubokretem" tylko tak aby nie zniszczyc i sa tam dwie srobki wkrecone widac je przez dziure, pozniej musimy caly ten plastik popchnac w kierunku tylu auta aby wyskoczyl z zatrzaskow przy rancie szybru. To tyle operacji od srodka. Aby wyjac caly dach nalecy najpierw go otworzyc na maksa do tylu, pozniej poodkrecac (chyba) wszystkie srubki ktore widac od gory (nie pamietam wlasnie czy wszystkie ale ja odkrecilem wszystkie i nic nie zepsulem:)) w celu odkrecenia tego calego mechanizmu od dachu wlasciwego:) jak juz to zrobimy to teraz przyda sie pomoc osoby postronnej w wyjeciu calego mechanizmu poprzez wyciagniecie go do przodu z lekkim uniesieniem, wychodzi calkiem gladko:) pozniej zrobic co trzeba (smarowanie, ogladanie, itp. :)) i kolejnosc odwrotna. A, u mnie trzeba od srodka najpierw zdjac korbke elektryka na oczy jeszcze nie widzialem takze nie wiem jak to tam wyglada ale mysle ze generalnie podobna robota. Operacja, przynajmniej u mnie trwala krotko, a pacient przezyl i ma sie dobrze.
pozdrawiam i milej zabawy:)
 
 
yagher
[Usunięty]

Wysłany: |5 Gru 2004|, 2004 01:35   

wydaje mi sie ze elektryczny od manualnego rozni sie tylko tym ze ja zamiast korbki mam w tym plastiku schowany silnik, moj tata ma manualny i wszystko wyglada tak samo tylko kreci korbka, a u mnie wykonuje to silnik, wiem bo rozbieralem juz :) i jedno i drugie :) tylko myslalem ze caly ten mechanizm w ktorym chodzi szyba szyberdachu, mozna zdjac od srodka po zdjeciu podsufitowki, ale skoro mowisz ze od gory to wierze :) i jak wyjme to pozniej tak samo da sie wlozyc? czyli cale te prowadnice i te inne pierdoly, wiem ze tam sa jakies linki itp, wyjme jak odkrece te sroby ktore widze? nie jest nic przymocowane w miejscu niedostepnym? czyli w glebi dachu?
 
 
Matth
[Usunięty]

Wysłany: |5 Gru 2004|, 2004 22:15   

Witam
No to jest tak, ze caly mechanizm szyberdachu wykreca sie odkrecajac te srubki i jest on jednym elementem jakby mozna wyjac z jednego auta i od razu wsadzic do innego. Linki i prowadnice to wszystko razem wylazi normlani pozniej zostaje samiutka dziura. A ja wlasnie wyciagalem bo wymienialem linki, a i teraz mam od BMW E28:) bo wojek mnie takimi pratowal..
pozdrawiam
 
 
igloo
[Usunięty]

Wysłany: |8 Gru 2004|, 2004 15:16   

Witam Panowie !

Wygląda na to że mam większy problem gdyż mam zerwane linki od szybru i za cholerkę nie wiem jak go teraz otworzyć ? Podejrzewam że bez zdjęcia podsufitki się nie obejdzie ? A z tym to ponoć w cholerę roboty ? A może jest jakiś patent ? Bo szyber uszczelniłem silikonem a w czasie deszczu nadal mi na łeb kapi bo pewnie odpływy pozatykane a ich też za cholerę znaleźć nie mogę ! Może mnie poratyjecie podpowiedzią !?
Jeśli to ma znaczenie dodam że mam kombi !

Pozdrawiam ! IGLOO 2.0 dohc combi 92r.
 
 
Matth
[Usunięty]

Wysłany: |8 Gru 2004|, 2004 18:32   

Witam
No jak masz zerwane linki to nawet sciagniecie podsofitki nic kompletnie nie daje bo tam jest normalna blacha i tyle w takim przypadku trzeba najlepiej odkrecic samo szklo od dachu i dopiero wyjac mechanizm a szklo ma wklejone zaczepy ktore mozna odkrecic od mechanizmu wtedy masz dostep do bebechow takz enie probowac nic kombinowac ze srodkiem
pozdro
 
 
igloo
[Usunięty]

Wysłany: |8 Gru 2004|, 2004 19:44   

Witam ponownie !

Wielkie dzięki kolego Matth za info uniknąłem dzięki temu mozolnej nic nie dającej harówki przy podsufitce !
A co to za piękny husiorek w twoim emblemacie ! Widzę że to już drugie wspólne zainteresowanie ! Ja mam 4 malamuty ! Trenujesz może ze swoim husiorkiem ?( przyjmuję że to twój !)
 
 
WTOM
[Usunięty]

Wysłany: |9 Gru 2004|, 2004 06:10   

szyber kosztuje 150zł kompletny pasuje od sierry i starszych fordów, jak masz zerwane linki to tylko młotek, odkręcasz trzy wkręty z blachy od czoła (w lini lusterka), odsuwasz ramkę i masz dojście do wkrętów po bokach trzymających byłe szkło, po dwa wykręcisz, ale te z przudu wątpię bo zawsze korodują (wiertarka albo dalsze łamanie) jak wyjmiesz pozostałość szkła to już odkręcisz resztę. trochę to drastyczne ale inaczej się nie da.
 
 
Matth
[Usunięty]

Wysłany: |9 Gru 2004|, 2004 19:28   

Witam
U mnie tez srobki z przodu byly zardzewiale ale WD 40 dalo rade i odkrecilem i dzieki temu ze uzylem dluugiego srubokreta nie musialem nic rozbierac odsunalem roletke i jakos poszlo nie takie straszne tylko trzeba scierac nadmiar wd bo inaczej na podsufitke nacieknie i zrobi brzydka plamee:( a huek jest moj wabi sie "pagaj" (smiesznie ale juz mial tak z hodowli) ale nie tenuje za bardzo, bo mam tylko jednego i tylko jakis joging maly, chcialbym go jakos pomeczyc ale musialby pobiegac w zaprzegu bo nie umie:((
pozdrawiam
 
 
Matth
[Usunięty]

Wysłany: |9 Gru 2004|, 2004 19:32   

ps. tam gdzie jakos wyszlo huek mialo byc husek:) a z ta listwa to po glebszym zagladnieciu w odmety pamieci rzeczywiscie trzeba ja odkrecic:)
pozdro
 
 
igloo
[Usunięty]

Wysłany: |24 Sty 2005|, 2005 06:59   

Koledzy!

Wcale nie musiałem wybijać szyby szyberdachu ! Wystarczyło odkręcić ramkę z przodu ( wewnątrz ) odsunąć ją do tyłu, następnie odkręcić po trzy śruby z prawj i lewej trzymające ramkę z szybą ( z tymi dwiema z przodu rzeczywiście był problem ale daliśmy radę ) wyjmujemy szybę i już jest dostęp do całej reszty ! niestety mechanizm okazał się zepsuty a uszczelka od szyby dziurawa i dlatego leciało na głowę, czy jest możliwość wymiany samej linki czy trzeba wymieniać cały mechanizm z szynami i szybą czyli cały szyberdach ? i czy bez żadnych przeróbek pasuje od innego auta niż scorpio bo od scorupy orginalny fabryczny trudno u mnie dostać !
 
 
Rafał A.(antek) 


Auto: Mondeo
Pomógł: 97 razy
Wiek: 44
Dołączył: 21 Maj 2004
Skąd: Łódź
Wysłany: |24 Sty 2005|, 2005 16:33   

a moze da sie dorobic samą linke? skoro dorabiaja linki od sprzegła i gazu?
_________________
Mechanika - Elektryka FORD
tel 791 054 854
Nasza lokalizacja na mapie:
http://tinyurl.com/qhaqjsk
 
 
 
Matth
[Usunięty]

Wysłany: |24 Sty 2005|, 2005 19:31   

Witam
Ja juz chyba to pisalem ale powtoze.. u sibie mam linki dorobione od BMW E28 takz espokojnie sie da pokombinowac, trzeba je bylo troche skrocic ale chodzi elegancko:)
pozdrawiam
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Copyright © by Ford Scorpio Team

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group