$reply_topic_back Ford Scorpio Team :: Zobacz temat - Kto nie lubi gazu
Ford Scorpio Team Strona Główna Ford Scorpio Team
Forum miłośników samochodu marki Ford Scorpio

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Kto nie lubi gazu
Autor Wiadomość
wegus 



Auto: '95 2.9 12V ASB SEDAN LPG jeden bieg
Pomógł: 2 razy
Wiek: 53
Dołączył: 26 Maj 2004
Skąd: Piła
Wysłany: |7 Sty 2005|, 2005 07:50   

Pershing napisał/a:
Wstyd to jest zakladac gaz do 1.4 :roll: Jlez mu spalal tej benzynki 6-7L ? No coz widzialem tez kolesia co sobie do Fiata Cieńkopękło gazownie zalozyl :lol:


zadna ujma i bardzo popularna sprawa, LPG za 1000 zł i jedzdzisz :-) , kumpel ma UNO 0,9 litra na wtrysku 1 pkt, pali mu w trasie do 6 litrow gazu przy predkoscoach 100-120 km/h i dlaczego mialby jezdzic na bemnzynie ?
_________________
Scorpio MK III 2.9 V6 12V
Subaru G3X Justy
Grand C Max 1,6 EB 150 KM :-)
 
 
 
Pershing 



Auto: .
Pomógł: 9 razy
Wiek: 44
Dołączył: 21 Kwi 2004
Skąd: Radom
Wysłany: |7 Sty 2005|, 2005 10:30   

Gierap napisał/a:
"No coz widzialem tez kolesia co sobie do Fiata Cieńkopękło gazownie zalozyl"

No ja mam brata co do Seicento ma gaz,ale jazda na LPG to dla Mnie żadna ujma,po co mam jeździć drożej jak mogę taniej :?: :?:


No ale sam przyznasz ze taki malolitrazowy samochodzik spali tej benzynki co kot naplakal (ok.5L) a jak jeszcze sobie do tego bagaznika zapoda butle to co najwyzej parasolke wsadzi albo i nie :roll: Po prostu chcialem powiedziec (pewnie i tak kazdy to wie wiec ameryki nie odkrylem ;) ) ze oszczednosc w takim samochodzie przy zalozeniu gazu jest znikoma wiec PO CO ? Co innego potwor ktory wpierdziela 10L albo i wiecej benzyny to rozumiem. Chociaz wszystko zalezy od zasobnosci portwela no i samego kierowcy.
Pozdrawiam wszystkich mykajacych na gazie (rowniez tych w Cieńkopękło) :)
Ostatnio zmieniony przez Pershing |7 Sty 2005|, 2005 10:37, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
marcys
[Usunięty]

Wysłany: |7 Sty 2005|, 2005 22:06   

Pershing napisał/a:


No ale sam przyznasz ze taki malolitrazowy samochodzik spali tej benzynki co kot naplakal (ok.5L) a jak jeszcze sobie do tego bagaznika zapoda butle to co najwyzej parasolke wsadzi albo i nie :roll: Po prostu chcialem powiedziec (pewnie i tak kazdy to wie wiec ameryki nie odkrylem ;) ) ze oszczednosc w takim samochodzie przy zalozeniu gazu jest znikoma wiec PO CO ?


Koszty inne ale proporcje kosztów takie same. instalacja tez przecietnie polowe tansza (bo male i na ogoł gaźnik) wiec nie widze roznicy , jakby mnie zycie zmusilo do jazdy motorowerkiem z dachem typu Tico itp tez bym montowal. skoro mozna taniej to czemu nie? zreszta widzialem malucha na gaz i jego instalacje - juz mnie nic nie zdziwi :D

jakby mi palil 10l benzyny nie jedzilbym na gazie :mrgreen:
 
 
Pershing 



Auto: .
Pomógł: 9 razy
Wiek: 44
Dołączył: 21 Kwi 2004
Skąd: Radom
Wysłany: |8 Sty 2005|, 2005 01:21   

Struna napisał/a:
Heheheh 10l :D chyba nie mowa tu raczej o scorpio V6 :)

No mysle ze po trasie przy spokojnej jezdzie daloby rade osiagnac (albo przynajmniej cos zblizonego) :) 2.0 po trasie z 4 sztukami na pokladzie spalal ok. 8.5 - 9L , 2.9 jeszcze nie probowalem ale ok. 10 - 12 mysle dalo by rade zrobic
 
 
 
TCQ
[Usunięty]

Wysłany: |8 Sty 2005|, 2005 13:42   

Mi się troche unormowało, beznyny bierze 9L a gazu tak 12-13L ale mam ASB, tata ma problem bo gazu bierze mu 16L !
 
 
mmmk
[Usunięty]

Wysłany: |8 Sty 2005|, 2005 14:28   

znajomy mial kiedys cc 0,7 na gaz. spalanie rzeczywiscie sladowe. osiagi i bagaznik? cc nigdy tego nie mialo nawet jak wyjechalo z fabryki :mrgreen: . tylko fakt instalacja zwraca sie szybciej im wiecej pali. temu w sierrce jak palila mi od 16 do 19 gazu i 15 benzyny zwrocila sie szybko. scorpio pali do 10 litrow pb wiec gazu nie bedzie :D .
pozdrawiam
maciek
 
 
marcys
[Usunięty]

Wysłany: |8 Sty 2005|, 2005 14:49   

obejrzyjcie to...

http://slave.e-edukacja.p...6gaz/126gaz.htm
 
 
COSSY
[Usunięty]

Wysłany: |18 Sty 2005|, 2005 10:51   

Jedną dysproporcję jednak widzę w każdej instalacji gazowej do silników V6.
Niby instalacja powinna palić maks. 20% więcej niż na benzynce. Poza miastem się to sprawdza jednak w mieście potrafią instalki gazowe nawet 50% więcej gazu spalić niż benzyny.
Miałem kiedys gaz w trzech Fordach z 3-litrowymi silnikami i na trasie paliły od 10-13 l, miasto to zawsze minimum 20l, mimo najlepszej regulacji.
 
 
Tijs
[Usunięty]

Wysłany: |24 Sty 2005|, 2005 21:12   

Ja tam niewiem obliczałem i wyszlo ze przy obecnej cenie gazu i benzyny sie nie oplaca bo u mnie benzyna kosztuje 3.35 a gaz 1,95 a instalka 1900 pln to sie raczej nie oplaca tymbardziej ze jeździmy jakies 2000 km na miesiac :/
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Copyright © by Ford Scorpio Team

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group