$reply_topic_back Ford Scorpio Team :: Zobacz temat - Jaki olej do starego TurboKlekota (nie Scorpio)
Ford Scorpio Team Strona Główna Ford Scorpio Team
Forum miłośników samochodu marki Ford Scorpio

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Jaki olej do starego TurboKlekota (nie Scorpio)
Autor Wiadomość
megalith
[Usunięty]

Wysłany: |24 Wrz 2006|, 2006 23:20   Jaki olej do starego TurboKlekota (nie Scorpio)

Nie wiem kiedy zmieniany, nie wiem jakiej firmy, wiem że jest czarny i stary i trzeba go zmienić. Motor to 1.8 TD z IC z Mitsubishi, rocznik 92.

Fachowcy od disli, co polecacie?
 
 
Michal2110
[Usunięty]

Wysłany: |24 Wrz 2006|, 2006 23:45   

Lej mu castrol GTD magnatec. dobry olej jest (i drogi)... to taki gtx tylko do dizli. czy mineral czy polsyn. to sam uznasz. Jak nie chcesz sie kosztowac, to zapodaj pierwszy lepszy lotosa diesel-oil i tez bedzie jezdzil. :one:
 
 
megalith
[Usunięty]

Wysłany: |24 Wrz 2006|, 2006 23:52   

A czy z olejami do diesli jest tak jak z benzyniakami odnośnie mieszania i wycieków? No kurcze, pierwszy raz mam grzechotnika pod maską, o którego muszę sam zadbać a nie jechać do salonu...
 
 
Michal2110
[Usunięty]

Wysłany: |25 Wrz 2006|, 2006 00:06   

Na mieszanie oleju jest ZAWSZE 1 zasada. Mozna mieszac KAZDY olej z KAZDYM (oprocz tych tylko do diesla w beznynie ale to oczywiste) i Zawsze bedzie dzialac. Nic sie nie zwazy anie nie zdechnie. Efekt jest takze ZAWSZE jeden. Lepszy olej zmieni sie w ten Gorszy. Stosunek ilosci jest jedynie wykladnikiem, w jakim czasie sie to stanie.
Np. Mieszajac GTX Magnatec 0W30 z Shell 15W40 otrzymujesz: zwykly olej mineralny 15W40 bez technologii Magnatec. (cos jak BP Wisko) Niewazne w jakich proporcjach wymieszasz. I tak przeliczasz na inne w przyszlosci :one: W dieslach jest podobnie z tym dodatkiem, ze olej "benzynowy" mozna zalewac do diesli.

Co do Twojego mitsumoto to ja bym mu zalal jakis orlen albo lotos polsyntetyk i wsio.
Jak ma trzepniete grubo ponad 200tys to mineral. Lepszego bym mu nie lal, bo to szkoda kasy. Klekot to aby tylko zapalil, reszte robi samozaplon, a przecie na 10 lat go nie kupiles :) Lotos to i tak bedzie lepsze od tego czarnego mazutu z 7 motodoktorami, ktory ma teraz.
 
 
Rafał A.(antek) 


Auto: Mondeo
Pomógł: 97 razy
Wiek: 44
Dołączył: 21 Maj 2004
Skąd: Łódź
Wysłany: |25 Wrz 2006|, 2006 00:12   

olej w dizlu jest zawsze czarne :) wlej mu cos normalnego do dizla mineralnego
_________________
Mechanika - Elektryka FORD
tel 791 054 854
Nasza lokalizacja na mapie:
http://tinyurl.com/qhaqjsk
 
 
 
kapselek47
[Usunięty]

Wysłany: |25 Wrz 2006|, 2006 11:01   

stary zapodaj mu (bez kitu ) disel orlen 2 api sj cg cały czas na tym zapycham moim vm i wież mi w warunkach ciężkich i sprawdza się super pamiętaj to stary disel i te nowe cuda mu nie służą ...
 
 
Srebrny 



Auto: Było 90 2.0DOHC sedan LPGII
Pomógł: 3 razy
Wiek: 65
Dołączył: 11 Lip 2005
Skąd: Opole
Wysłany: |25 Wrz 2006|, 2006 19:05   

Daniel, w jaki wynalazek żeś się wpasował :)
 
 
Pershing 



Auto: .
Pomógł: 9 razy
Wiek: 44
Dołączył: 21 Kwi 2004
Skąd: Radom
Wysłany: |25 Wrz 2006|, 2006 19:21   

Ło taki
http://ford-scorpio.pl/fo...er=asc&start=60
 
 
 
Srebrny 



Auto: Było 90 2.0DOHC sedan LPGII
Pomógł: 3 razy
Wiek: 65
Dołączył: 11 Lip 2005
Skąd: Opole
Wysłany: |26 Wrz 2006|, 2006 08:02   

Dzięki "P"
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Copyright © by Ford Scorpio Team

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group