$reply_topic_back Ford Scorpio Team :: Zobacz temat - Kilka pytan: Przewody, Swiece, Licznik
Ford Scorpio Team Strona Główna Ford Scorpio Team
Forum miłośników samochodu marki Ford Scorpio

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Kilka pytan: Przewody, Swiece, Licznik
Autor Wiadomość
IBOL
[Usunięty]

Wysłany: |10 Sty 2005|, 2005 12:11   Kilka pytan: Przewody, Swiece, Licznik

Hej!

Mam kilka pytan:

1. [PRZEWODY]
Napiszcie prosze, czy na prawde bede musial tyle zaplacic za przewody wysokiego napiecia do mojej Scorupy?
... zawolali mi 190zl za komplet.
Sytuacja jest podbramkowa, bo auto prawie nie chce jezdzic - jak sie okazalo podczas wilgoci przewody maja przebicia prawie w kazdym miejscu! Dziwie sie ze w takiej sytuacji wogole chce jezdzic.

Czy tu tez liczy sie firma, czy nie ma to wiekszego znaczenia? Czy sa specjalne przewody do aut z instalacja gazowa?

2. [SWIECE]
Ponadto od razu chce wymienic swiece ale tu na szczescie komplet Motocrafta kosztuje 50zl. I tak bede mial problem, poniewaz poprzedni wlasciciel wkrecil pierwsza swiece pod zlym kontem i nie moge jej wogole wykrecic, nie mowiac juz o tym, ze nie wiem czy uda sie wkrecic nowa. Znacie jakis prosty sposob na naprawe tegoz?

Motorcraft do instalacji gazowej moze byc? Czy cos kobinowac?

3. [LICZNIK]
Na poczatku licznik predkosci i przebiegu nie pokazywal mi precyzyjnie, czasami szalal, lecz teraz uspokoilo sie i predkosc wskazuje wlasciwie, ale przebieg nie dziala wogole. Co zrobic z tym fantem? Zamierzam rozkrecic doszczetnie licznik i popatrzec w zebatki ale nie wiem czy dojde do rozwiazania. Brac sie za to, czy moze od razu lepiej kupic inny?

Pozdrawiam.
Igor
 
 
Struna 



Auto: XC90 2.9 biTurbo
Pomógł: 261 razy
Wiek: 45
Dołączył: 22 Kwi 2004
Skąd: Kraków/Skawina
Wysłany: |10 Sty 2005|, 2005 12:25   

Stary nie wiem skąd masz takie ceny - kable motorcraft do V6 - 110 pln ( a kabli jest 7 )
świece motorcraft - 9 pln za szt. Licznik - rozbierz i przeczyść - powinno pomóc.
_________________
www.gcstuning.pl
Chiptuning, Hamownia, Serwis/Wyłączanie DPF/FAP, Strojenie LPG, AFR
 
 
 
IBOL
[Usunięty]

Wysłany: |10 Sty 2005|, 2005 12:56   

Struna - Licznik rozbieralem juz i czyscilem dokladnie juz pare razy i nic z tego.
Za przewody tak mi powiedziano w sklepie gdzie zawsze kupuje czesci i sa nie drogo ... w takim razie podzwonie jeszcze gdzie indziej i popytam.

Bynajmniej narazie udalo mi sie znalezc firme, ktora produkuje przewody zaplonowew Pabianicach i ma komplet za 110zl z przeznaczeniem do Gazu i do tego silnika ... nie wiem czy zaryzykowac, czy kupic Motorcrafta.
 
 
IBOL
[Usunięty]

Wysłany: |10 Sty 2005|, 2005 16:00   

Kupilem swiece motorcrafta (50zl) i przewody zaplonowe ... polskiej firmy za 106zl (triple silicon ;) z przeznaczeniem do gazowni ... bez tego byly za 75zl). Trudno, zobaczymy co z tego bedzie, najwyzej kolejnym razem kupie oryginaly.

[licznik]
Mialem go dzisiaj rozkrecic ale chyba sie przestraszyl na sama mysl o tym i zaczal wskazywac ... nawet wlasciwy przebieg dzienny i calkowity (tego drugiego wczesniej tez nie wskazywal). Nie wiem juz co o tym myslec. Moze po prostu cos tam przeskakuje i da sie to naprawic. Kolejnym razem jak przestanie pokazywac, to i tak go rozkrece i wezme sie za niego dokladnie. Ostatecznie pozostaje mi zakup wszystkich zegarow od Scorpio ze szrotu za 100zl.
 
 
Kevin Xy 
WSK x3



Auto: '90, 2.9 12V, GHIA, ASB, wreszcie SEDAN
Pomógł: 39 razy
Wiek: 47
Dołączył: 17 Sie 2004
Skąd: Piaseczno
Wysłany: |10 Sty 2005|, 2005 20:07   

witam- jesli chcesz to zegary mam za 80 plnow a jesli chodzi o kable i swiece to polecam- www.abscar.com.pl- graty motorcrafta do fordow- pozdrawiam
 
 
Rafał A.(antek) 


Auto: Mondeo
Pomógł: 97 razy
Wiek: 44
Dołączył: 21 Maj 2004
Skąd: Łódź
Wysłany: |11 Sty 2005|, 2005 08:11   

faktycznie przewody motorcrafta zdrozaly, do ohc ckrzyczeli cos ostatnio ok 140 zł Polski Janmor za 72 czyli polowa, tyle ze ja na Janmoze przejeździłem rok. Na poczatku bylo spoko, pozniej jak sie zrobilo mokro to tragednia. Cale sie poprzecieraly i uciekalo nimi na calej dlugosci. Swiece ok 12zl sztuka czyli 50 zł to ok. Co do licznika nie wiem.

Co do czesci to w Łodzi jest magazyn cześci ATZ na tuwima i maja dobre ceny. Wądpie zeby sklepikaże mieli taniej niż oni.
_________________
Mechanika - Elektryka FORD
tel 791 054 854
Nasza lokalizacja na mapie:
http://tinyurl.com/qhaqjsk
 
 
 
Struna 



Auto: XC90 2.9 biTurbo
Pomógł: 261 razy
Wiek: 45
Dołączył: 22 Kwi 2004
Skąd: Kraków/Skawina
Wysłany: |11 Sty 2005|, 2005 10:02   

Nie wiem czemu u was takie drogie świece. Ponoć kable Motorcraft mają 3 lata gwarancji - ja jeżdżę na jakichś angielskich kablach i jest OK. Świeczki NGK założyłem i też różnicy nie widzę - a miałem Motorcraft Platinum.
_________________
www.gcstuning.pl
Chiptuning, Hamownia, Serwis/Wyłączanie DPF/FAP, Strojenie LPG, AFR
 
 
 
Rafał A.(antek) 


Auto: Mondeo
Pomógł: 97 razy
Wiek: 44
Dołączył: 21 Maj 2004
Skąd: Łódź
Wysłany: |11 Sty 2005|, 2005 10:16   

no nie wiem, 3 zlna sztuce to az tak duzo? pozatym moze mowimy o innych swiecech, moze V6 i DOHC ma inne.
_________________
Mechanika - Elektryka FORD
tel 791 054 854
Nasza lokalizacja na mapie:
http://tinyurl.com/qhaqjsk
 
 
 
Struna 



Auto: XC90 2.9 biTurbo
Pomógł: 261 razy
Wiek: 45
Dołączył: 22 Kwi 2004
Skąd: Kraków/Skawina
Wysłany: |11 Sty 2005|, 2005 10:24   

No chyba że do DOHC droższe są - ale czemu miałyby być droższe - może różnica w wielkości śruby i tyle - oczywiście ciepłota inna ale to detale. W sumie 3 pln na sztuce to niby niewiele ale popatrz na to tak - zobacz jaki procent stanowi 3pln :) i tu wychodzi, że różnica kolosalna - gdyby świeca kosztowała 100 i byłaby droższa o tyle procent to wtedy byś pewnie różnice widział od razu :) Kwestia podejścia )
_________________
www.gcstuning.pl
Chiptuning, Hamownia, Serwis/Wyłączanie DPF/FAP, Strojenie LPG, AFR
 
 
 
IBOL
[Usunięty]

Wysłany: |12 Sty 2005|, 2005 11:46   

No i stalo sie ... :) po wymianie swiec na motorcrafty i przewodow na polskie JANMOR'a auto zaczelo zachowywac sie zupelnie inaczej. Rzecz jasna ale nie spodziewalem sie ze dostanie az takiego kopa. ... teraz moje zuzyte sprzeglo slizga sie juz na kazdym biegu. Silnik chodzi jak marzenie. Jestem poki co zadowolony, pozyjemy zobaczymy jak dlugo.

[sprzeglo]
Mam juz nowe kompletne sprzeglo i teraz pozostala kwestia jego zamontowania. Znacie moze kogos kto niedrogo i dobrze by to zrobil w Lodzi rzecz jasna?
Mechanik, ktorego polecili mi znajomy wezmie 100zl ale problem lezy w tym, ze narazie nie widzi wolnych terminow

[licznik]
Dzisiaj wezme sie za jego naprawe ... zobaczymy co da sie zrobic.

Kevin Xy - sprawne te zegary? Ja mam elektroniczne, czyli bez linki.
Jesli mozesz to odpisz na gg lub email albo tu - dzisiaj podejme decyzje odnosnie zakupu.
 
 
Rafał A.(antek) 


Auto: Mondeo
Pomógł: 97 razy
Wiek: 44
Dołączył: 21 Maj 2004
Skąd: Łódź
Wysłany: |12 Sty 2005|, 2005 14:00   

IBOL dzwoniles do jackana lawinową za ile ci to zrobi?
_________________
Mechanika - Elektryka FORD
tel 791 054 854
Nasza lokalizacja na mapie:
http://tinyurl.com/qhaqjsk
 
 
 
IBOL
[Usunięty]

Wysłany: |12 Sty 2005|, 2005 23:57   

Rafał A.(antek) napisał/a:
IBOL dzwoniles do jackana lawinową za ile ci to zrobi?


Nie, nie znam. Jesli mozesz, to daj namiary - zapytac nie zaszkodzi. THX
 
 
fordzik3
[Usunięty]

Wysłany: |16 Sty 2005|, 2005 13:38   

Drożyzna u Was chłopaki, ja w październiku dałem za przewody Motorcrafta 120 a za świeczki 45 :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Copyright © by Ford Scorpio Team

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group