$reply_topic_back Ford Scorpio Team :: Zobacz temat - Myślę, że padł kat...
Ford Scorpio Team Strona Główna Ford Scorpio Team
Forum miłośników samochodu marki Ford Scorpio

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Myślę, że padł kat...
Autor Wiadomość
wegus 



Auto: '95 2.9 12V ASB SEDAN LPG jeden bieg
Pomógł: 2 razy
Wiek: 53
Dołączył: 26 Maj 2004
Skąd: Piła
Wysłany: |14 Gru 2004|, 2004 11:42   

Struna napisał/a:
A w którym miejscu wydechu wstawiono Ci strumienicę ?? dokładnie w miejsce kat-a ?? Jeżeli tak to pozdrów monterów i życzę Ci aby nie miało to dla silnika negatywnych konsekwencji.


dokładnie nie, troche dalej.....jakie widzisz zagrozenia ?
_________________
Scorpio MK III 2.9 V6 12V
Subaru G3X Justy
Grand C Max 1,6 EB 150 KM :-)
 
 
 
COSSY
[Usunięty]

Wysłany: |3 Sty 2005|, 2005 14:19   

Chcę wywalić katy z mojego Coswortha, silnik BOB, lecz mam obawy, gdyż za katalizatorem jest jeszcze jedna dodatkowa sonda. Myślę, że po usunięciu katalizatora komp będzie odpowiednio reagował na zmianę mieszanki i kto wie jak to będzie jeździć. Ma ktoś jakieś doświadczenia w tej kwestii?
 
 
mmmk
[Usunięty]

Wysłany: |3 Sty 2005|, 2005 15:04   

ja slyszalem kiedys,ze strumienice nadaja sie do silnikow od samolotu. chodzi o stale obroty pracy i cos takiego. w samochodach jak jest zle zamontowne(cokolwiek by to znaczylo, bo sie nie znam) pada uklad wtryskowy.
pozdrawiam
maciek
 
 
Struna 



Auto: XC90 2.9 biTurbo
Pomógł: 261 razy
Wiek: 45
Dołączył: 22 Kwi 2004
Skąd: Kraków/Skawina
Wysłany: |3 Sty 2005|, 2005 17:07   

CO do dodatkowej sondy lambda - ktoś ( bodajże Fructon ) wypowiadał się w tej kwestii, że ta druga to jakby back-up i że w zasadzie nic nie robi. Ale tego nie jestem pewien. Natomiast strumienica założona zbyt blisko kolektora wylotowego ( tzn. w miejscu kat-a ) może powodowac podpalanie zaworów i uszczelki pod głowicą. Strumienica i w sumie jakby druga rzecz która byłaby rozsądna przy zakładaniu strumienicy czyli filtr stożkowy - służą do ułatwienia silnikowi w wymianie gazów ( zarówno wlotowych jak i wylotowych ) ale niewłąściwie zamontowane zamiast pomagac moga wprowadzić strugę w wibrację i zawirowania co jest bardzo niekorzystne dla pracy i zdrowia silnika. Struga gazów powinn abyć płynna z niewielkimi wibracjami wywołanymi samymi cyklami pracy silnika bez zawirowań i zdudnień. Stożek to też nie tak hop siup założyć - jasne, można na pałę i coś tam da tylko że spalanie może gawałtownie wzrosnąć a to nie o to chodzi żeby spalanie wzrosło tylko żeby się autko szybciej i łatwiej wkręcało na obroty. Rrra doprowadzająca prowietrze ze stożka ( generalizując, bo są na to wzory i można a nawet trzeba dokładnie wyliczyć ) powinna mieć mniej więcej 70cm długości i odpowiednią średnicę.
Się rozpisałem - styknie tej teorii :)
_________________
www.gcstuning.pl
Chiptuning, Hamownia, Serwis/Wyłączanie DPF/FAP, Strojenie LPG, AFR
 
 
 
wegus 



Auto: '95 2.9 12V ASB SEDAN LPG jeden bieg
Pomógł: 2 razy
Wiek: 53
Dołączył: 26 Maj 2004
Skąd: Piła
Wysłany: |3 Sty 2005|, 2005 21:47   

Ok, dzieki za odzew a taka strumienica polska za 80 zł to zadna strumienica :-) zreszta zostala wpasowana zamiast dwoch katow czyli dalej niz ten pierwszy. Poza lekko zwiekszona glosnoscia nic sie dzieje, w trasie w ogole nie ma roznicy.
_________________
Scorpio MK III 2.9 V6 12V
Subaru G3X Justy
Grand C Max 1,6 EB 150 KM :-)
 
 
 
COSSY
[Usunięty]

Wysłany: |4 Sty 2005|, 2005 08:17   

Strumienic zakładać nie będę. Wywalę aby katy. Może Sierars1 ma jakieś doświadczenia w tej dziedzinie?
 
 
COSSY
[Usunięty]

Wysłany: |13 Sty 2005|, 2005 19:28   

Na szczęście tylne lambdy nadzorują aby sprawność kata. Przy ewentualnym defekcie kata komp wykaże tylko niesprawność kata. Nie ma to wpływu na pracę silnika, na szczęście :lol:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Copyright © by Ford Scorpio Team

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group