$reply_topic_back Ford Scorpio Team :: Zobacz temat - Różnica w średnicy wydechu i sonda lambda, bedą problemy..?
Ford Scorpio Team Strona Główna Ford Scorpio Team
Forum miłośników samochodu marki Ford Scorpio

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Różnica w średnicy wydechu i sonda lambda, bedą problemy..?
Autor Wiadomość
PiotrekFC
[Usunięty]

  Wysłany: |31 Gru 2004|, 2004 14:57   Różnica w średnicy wydechu i sonda lambda, bedą problemy..?

Witam, mam założony silnik 2.9 12v do Capri, wydech składa się z dwóch układów, a nie jak oryginalnie z jednego, średnica pojedynczej rury jest mniejsza niż ta oryginalna w scorpio i tu zaczynają się schody. Otóż musiałem wspawać w wydech sondy, są za kolektorami, sondy są wspawane z kawałkiem (10 cm) rury w której były osadzone i ten element z sondą ma większą średnicę niż reszta wydechu.

Czy nie będzie powodowało to spadku ciśnienia spalin w okolicy sondy i tym samym przekłamania jej wskazań które to potem będą mi sprawiać kłopoty z silnikiem albo powodować wzrostu spalania?

Może ktoś już to przechodził?
 
 
Rafał A.(antek) 


Auto: Mondeo
Pomógł: 97 razy
Wiek: 44
Dołączył: 21 Maj 2004
Skąd: Łódź
Wysłany: |31 Gru 2004|, 2004 15:56   

teoretycznie nie powinno miec to znaczenia, sonda bada skład spalin, a skład jest raczej niezależny od ciśnienia
_________________
Mechanika - Elektryka FORD
tel 791 054 854
Nasza lokalizacja na mapie:
http://tinyurl.com/qhaqjsk
 
 
 
Struna 



Auto: XC90 2.9 biTurbo
Pomógł: 261 razy
Wiek: 45
Dołączył: 22 Kwi 2004
Skąd: Kraków/Skawina
Wysłany: |3 Sty 2005|, 2005 22:25   

A nie do końca Rafał - jak nie będzie ciśnienie odpowiedniego to sonda nie pracuje poprawnie. Może spróbuj jak najmniejszy odcinek z sondą wspawać - przy kilu centymatrach aż tak bardzo się nie powinno rozprężyć i powinno być OK.
_________________
www.gcstuning.pl
Chiptuning, Hamownia, Serwis/Wyłączanie DPF/FAP, Strojenie LPG, AFR
 
 
 
COSSY
[Usunięty]

Wysłany: |4 Sty 2005|, 2005 10:38   

Sonda działa dopiero od konkretnej temperatury, dlatego jest elektrycznie podgrzewana zanim spaliny ją nagrzeją i reaguje na skład mieszanki, ale na ciśnienie?
 
 
Struna 



Auto: XC90 2.9 biTurbo
Pomógł: 261 razy
Wiek: 45
Dołączył: 22 Kwi 2004
Skąd: Kraków/Skawina
Wysłany: |4 Sty 2005|, 2005 10:52   

Czytałęm gdzieś o tym że musi być pewne ciśnienie w ukladzie wydechowym - jak całkowicie odprężysz silnik to też nie jest przecież dobrze bo kaszleć będzie.
_________________
www.gcstuning.pl
Chiptuning, Hamownia, Serwis/Wyłączanie DPF/FAP, Strojenie LPG, AFR
 
 
 
kamax
[Usunięty]

Wysłany: |4 Sty 2005|, 2005 20:30   

Struna napisał/a:
Czytałęm gdzieś o tym że musi być pewne ciśnienie w ukladzie wydechowym - jak całkowicie odprężysz silnik to też nie jest przecież dobrze bo kaszleć będzie.


Z tego co przerabiałem w swoim DOHC-u, to podobno nawet poważna nieszczelność w układzie wydechowym przed sondą może powodować nieciekawą pracę silnika, ze względu na przekłamania sondy.
Z autopsji natomiast stwierdzam, że przy bardzo nieszczelnej dwururce u mnie nie miało to znaczenia. Że spaliny z tego względu były na pewno mocno rozprężone, to jest pewne, bo większość spalin ładowała się do komory silnikowej, a nie szła w wydech.
Więc sam już nie wiem, jak to jest z koniecznością utrzymania konkretnego ciśnienia w układzie wydechowym dla prawidłowej pracy sondy.
 
 
Rafał A.(antek) 


Auto: Mondeo
Pomógł: 97 razy
Wiek: 44
Dołączył: 21 Maj 2004
Skąd: Łódź
Wysłany: |5 Sty 2005|, 2005 05:35   

Owszem, nieszczelnoość przed sądą fałszuje wyniki, bo układ łapie tlen z atmosfery, i sonda podaje informacje o zbyt dużej ilosci tlanu. Ale co ma do tego ciśnienie? przeciez to jest czujnik chmiczny? poczytam w necie o tym moze coś znajde
_________________
Mechanika - Elektryka FORD
tel 791 054 854
Nasza lokalizacja na mapie:
http://tinyurl.com/qhaqjsk
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Copyright © by Ford Scorpio Team

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group