$reply_topic_back Ford Scorpio Team :: Zobacz temat - Cosworth i gaz
Ford Scorpio Team Strona Główna Ford Scorpio Team
Forum miłośników samochodu marki Ford Scorpio

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Cosworth i gaz
Autor Wiadomość
Karthon
[Usunięty]

Wysłany: |9 Gru 2004|, 2004 13:48   Cosworth i gaz

Czy ktoś ma Coswortha (model 95-98) z instalacją gazową II gen.?
Jak to się sprawuje i gdzie (w jakim warsztacie) taką instalację założyć (ok. W-Wy).

Wiem, że sekwencja lepsza, ale droższa lekko licząc 2 razy.....
 
 
zbyszek 
WKZ U 802



Auto: '96, 2.9 24V, ASB LPG
Pomógł: 3 razy
Wiek: 63
Dołączył: 21 Kwi 2004
Skąd: Kozienice
Wysłany: |10 Gru 2004|, 2004 11:23   

Ja mam cossiego z 96 roku. Instalacja OMVL (czy cóś takiego :roll: ) mam go dość krótko tak, że jeszcze ciężko stwierdzić wady tej instalacji. Palić napewno pali sporo 18-20 po mieście (przejściówka też cossi z gazem BRC i kompem mieściła się po mieście w 14 :roll: ).
Osiągi chyba nie są dużo gorsze niż na benzynie. Ale ja osobiście zastanawiam się nad przełożeniem tej instalacji na sekwencje.
Co do warsztatu to ja polecałbym warsztat pod Radomiem w Antoniówce, tam zakładałem gaz do przejściówki i byłem bardzo zadowolony.
_________________
był 2.0 CL 89
byl 2.9 24v 92
jest 2.9 24V 96

Dochodzenie odszkodowań
 
 
Chłodny Ar 


Auto: Scorpio Cosworth '95
Wiek: 50
Dołączył: 20 Sie 2004
Skąd: Starogard
Wysłany: |10 Gru 2004|, 2004 13:35   

Chodzi i tak jak mowi Zbyszek osiagi sa slabsze ale jsli chcesz pograndzic wystarczy przejsc na benzyne... U mnie reduktor BRC i sterownik Bingo S, spalanie 16lpg a w trasie 14lpg. Sekwencja to zapewne zajeb.. sprawa ale koszty sa jak narazie zbyt wysokie.
 
 
 
COSSY
[Usunięty]

Wysłany: |11 Gru 2004|, 2004 09:54   

Do Coswortha u nas kosztuje wtrysk najnowszej generacji 4200 zeta.
 
 
Bufet
[Usunięty]

Wysłany: |30 Gru 2004|, 2004 21:34   Polecam sekwencję!!

Witam

mam cossiego 1996r. Założyłem mu sekwencję. Mam aktualnie generalnie z tym autem kłopoty (zapraszam na mój ostatni post w pionie PROBLEMY). Jednak nie wiążę ich jakoś specjalnie z tą instalacją. Jedno jest pewne. Jak chodzi wszystko poprawnie to pali mi około 12 na trasie. Osiągi są ok. Praktycznie nie czuję różnicy. Jeden warunek: WSZYTKO MUSI DZIAŁAĆ!!
 
 
mmmk
[Usunięty]

Wysłany: |30 Gru 2004|, 2004 22:03   

przelicz wszystko jeszcze raz. ja radze ci nie zakladac. z gazem czesto dochodza niespodziewane wydatki(moj kolega np. teraz szuka parownika ktory wytrzymal niecale 60tys. koszt 350 zl) a pozatym teraz gaz idzie non stop do gory, od 1 wchodzi jakis nowy podatek czy cos takiego niby niewiele bo cos kolo 5 gr na litr ale licz zuzycie gazu o 20 % wieksze + koszty dodatkowych regulacji itp. wyzszy koszt badania technicznego itp. ja u siebie nie zakladam nie oplaca mi sie. wszystko zalezy oczywisci ile bedziesz jezdzic.
pozdrawiam
maciek
p.s. a o kosztach np wymiany wtryskiwaczy w tych nowszych generacjach nawet nie chce myslec. sa napewno wysokie tylko nie wiem jak czesto to sie robi.
 
 
mmmk
[Usunięty]

Wysłany: |1 Sty 2005|, 2004 00:36   

no moze ostatnio toche stanial ja pamietam jak tankowalem do sierry za 2.09 a ile jest teraz? sprawdze za pare godzin jak bede jechal do pracy.
pozdrawiam
maciek
p.s a pozatym chodzi mi o proporcje cen gazu i benzyny. kiedys gaz byl duzo tanszy od benzyny. teraz to juz niestety nie jest nawet 50% bo sie dupki z rzadu dobrali do tego :evil: . oczywiscie gdybym mial kupic samochod i mialby gaz to ok ale jak bym mial zakladac to w moim przypadku koszt instalacji(okolo 4000) zwracalby sie kilka lat.
 
 
COSSY
[Usunięty]

Wysłany: |18 Sty 2005|, 2005 10:41   

Po przebiegu 30-40 tys. lubią padać listwy wtryskowe. Jeżeli juz są po gwarancji koszt ok. 800 zł.
 
 
BC_Leszcz
[Usunięty]

Wysłany: |15 Mar 2005|, 2005 23:54   

A mnie gość zakładający instalkę VSI Prince przekonywał że wytrzymają 200-400tys !!! I że jeszcze mu się nie zdarzyło aby padły przed 100tys. Jakie listwy wtryskowe padają po 30-40tys ???
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Copyright © by Ford Scorpio Team

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group