$reply_topic_back Ford Scorpio Team :: Zobacz temat - Przeskoczył obrotomierz?
Ford Scorpio Team Strona Główna Ford Scorpio Team
Forum miłośników samochodu marki Ford Scorpio

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przeskoczył obrotomierz?
Autor Wiadomość
GrzesPi
[Usunięty]

  Wysłany: |22 Gru 2004|, 2004 10:55   Przeskoczył obrotomierz?

Witam

Jechałem sobie dzisiaj a tu nagle zaświeciła mi kontrolka od ładowania a wskazówka obrotomierza skoczyła do końca i tak została jak zgasiłem auto i zapaliłem to nie działa bo jest przes tym bolcem i on nie pozwala jej się wychylić. Panowie czy to da się jakoś naprwić. HELP!!!
Samochód to SCORPIO 2.0 DOHC EFI 92 rok (przejściówka)

Pozdrawiam
 
 
Tlukas
[Usunięty]

Wysłany: |22 Gru 2004|, 2004 13:24   

Witam też miałem kiedyś taki problem bo mi alternator diabli wzieli. Ale po naprawie alternatora obrotomierz nagle sam mi wrócił na swoje miejsce:)) Pozdro
 
 
COSSY
[Usunięty]

Wysłany: |22 Gru 2004|, 2004 16:07   

Ja kiedys na pierwszym biegu przekrecilem obrotomierz, obrocil sie prawie o 360° i tak zostal przy ograniczniku. Musialem go recznie odkrecic.
 
 
swobi
[Usunięty]

Wysłany: |22 Gru 2004|, 2004 20:06   

A jakie kolega ma napięcie akumulatora? Może naładowanie akumulatora i odpięcie klem na chwile pomoże...U mnie jak cos jest nie tak to w 60 % pomaga odpięcie akumulatora i ( chyba) zresetowanie komputera.
 
 
stuff
[Usunięty]

Wysłany: |22 Gru 2004|, 2004 22:37   

Witam,
miałem coś takiego z predkosciomierzem. Po wymianie akumulatora, bo był do dupy pomogło odlaczenie i podlaczenie klem, po przekreceniu klucza "fachowe" uderzenie w deske od gory :wink: i wskazowka przeskoczyla z powrotem. :mrgreen:
Jak nie pomaga to trzeba rozbierać i przekrecac.

Patryk
2.3 16V Kombi GHIA '97
2.9 V612V Kombi GLX '92
 
 
GrzesPi
[Usunięty]

Wysłany: |27 Gru 2004|, 2004 19:26   

Ściągnołem szybę z licznika i palcem przekręciłem wskazówkę. Obrotomierz działa.
Pozdrawiam i dzięki.
 
 
lancer
[Usunięty]

Wysłany: |27 Gru 2004|, 2004 19:59   

stuff napisał/a:
Witam,
po przekreceniu klucza "fachowe" uderzenie w deske od gory :wink: i wskazowka przeskoczyla z powrotem.


to już wiem dlaczego w starych scorpio pęka deska rozdzielcza wszyscy mówią że to od słońca a tu powód jest inny ...... Usterka w elektryce i związany z nią sposób szybkiej nabrawy ....
 
 
neoxeon
[Usunięty]

  Wysłany: |28 Gru 2004|, 2004 20:20   Wlasnie pare minut temu przekrecilem predkosciomierz!!!! :((

stuff napisał/a:
Witam,
miałem coś takiego z predkosciomierzem. Po wymianie akumulatora, bo był do dupy pomogło odlaczenie i podlaczenie klem, po przekreceniu klucza "fachowe" uderzenie w deske od gory :wink: i wskazowka przeskoczyla z powrotem. :mrgreen:
Jak nie pomaga to trzeba rozbierać i przekrecac.


Witam.
Wlasnie przekrecil mi sie predkosciomierz max. w prawo, tak jak u kolegi :shock: Na postoju wskazowka pokazuje tak jak godzinowa w zegarku 6:30. Po ruszeniu przesuwa sie w strone godz. 7-ej i opiera na ograniczniku :?

Probowalem "fachowych" uderzen z gory, ale nic nie reaguje.... przynajmniej nie w ta strone co ja bym chcial :cry: Chyba czeka mnie jutro z rana rozkrecanie deski.........

Moze jakies inne pomysly macie???
Pozdrawiam
Neoxeon
 
 
marow
[Usunięty]

Wysłany: |30 Gru 2004|, 2004 17:15   

Witam i łączę się w bólu:))) właśnie po zmianie akumulatora i mi przekręciło prędkościomierz max w prawo:))). odpięcie klem nic nie dało, silna pięść-owszem, ale nie w tą stronę wskazóweczka poszła:) i opiera się teraz na ograniczniku od dołu. i mam teraz motywację żeby przepalone żaróweczki w desce zmienić:) przy okazji...

2.0 16v kombi ghia '95
 
 
neoxeon
[Usunięty]

Wysłany: |30 Gru 2004|, 2004 20:39   

No to jestem krok do przodu...

Rano rozkrecilem wszystko, recznie cofnelem predkosciomierz, wymienilem zaroweczki i mam problem z glowy.... przynajmniej na jakis czas :?

Powodzenia zycze i jak najmniej "przekretow" :wink:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Copyright © by Ford Scorpio Team

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group