$reply_topic_back Ford Scorpio Team :: Zobacz temat - Gdzie jest czujnik temperatury?
Ford Scorpio Team Strona Główna Ford Scorpio Team
Forum miłośników samochodu marki Ford Scorpio

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Gdzie jest czujnik temperatury?
Autor Wiadomość
Marcin 
-=Marcin=-



Auto: Honda CB500S / Toyota Camry
Pomógł: 22 razy
Wiek: 39
Dołączył: 22 Kwi 2004
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: |10 Gru 2004|, 2004 20:25   

już jestem po wymianie, musiałem jeszcze jechać do mechesa na wymianę, bo nie miałem odpowiednich kluczy nasadowych żeby nałożyć to ustrojstwo [nasadaka była za krótka], a teraz podczas jazdy podziwiam jak wskazówka stoi na środku skali... 8)
_________________
Było:
-Scorpio sedan; 2.0 DOHC; 1990r 8)
-Scorpio sedan; 2.3 DOHC; 1996r 8)
- Toyota Camry 2,2 DOHC; 1996r
Jest:
- Honda CB 500S 0,5DOHC; 1998r
 
 
klinu
[Usunięty]

Wysłany: |14 Gru 2004|, 2004 20:35   

No wreszcie moge sie wziąść za to malenstwo, dostep jest paskudny dlatego zastanawialem sie czy np nie oplaca sie spuścić troche wody z chlodnicy jest tam taki spust w prawym dolnym rogu, bo jak zacznie sie to robić na refleks o i tak pewnie wody poleci a czlowiek sie tylko zdenerwuje
PS marcin zmieniłeś to juz u siebie? powiedz jaką techniką :P
 
 
klinu
[Usunięty]

Wysłany: |14 Gru 2004|, 2004 20:36   

aha dopiero po moim wpisie pokazala sie odp od marcina, wczesniej nie bylo..
 
 
Marcin 
-=Marcin=-



Auto: Honda CB500S / Toyota Camry
Pomógł: 22 razy
Wiek: 39
Dołączył: 22 Kwi 2004
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: |14 Gru 2004|, 2004 20:45   

a tak w ogóle to lepiej spuść trochę wody, mechanik chciał robić na refleks i się poparzył :twisted: , pozatym musisz mieć dość długie nasadki
_________________
Było:
-Scorpio sedan; 2.0 DOHC; 1990r 8)
-Scorpio sedan; 2.3 DOHC; 1996r 8)
- Toyota Camry 2,2 DOHC; 1996r
Jest:
- Honda CB 500S 0,5DOHC; 1998r
 
 
VIK 
KR673YV



Auto: BMW E38
Pomógł: 64 razy
Wiek: 45
Dołączył: 20 Maj 2004
Skąd: Kraków
Wysłany: |18 Gru 2004|, 2004 18:19   

jakiś nieuczony, bo na gorącym silniku się raczej mało przyjemnie robi, kawkę mógł CI postawić, i podejśc za 30 min. byloby bez bólu
_________________
"mądremu wystarczą dwa słowa a głupiemu to i referatu mało..."
tel.: 502894108.
 
 
 
Szuler
[Usunięty]

Wysłany: |19 Gru 2004|, 2004 00:54   

No to teraz ja się spytam - a gdzie jest ten czujnik w 2.9? Dziś rano odpalam samochód a tu temperatura idzie na maxa do góry :) . Chyba jakaś epidemia ostatnio.. :)

Pozdrawiam
Szuler
 
 
Piof
[Usunięty]

Wysłany: |20 Gru 2004|, 2004 10:31   

pod początkiem kolektora dolotowego (właściwie pod przepustniką) - podłączenie kablem z gumową fajeczką kluc zbodajże 10 - natomiast obok jest jest też czujnik temperatury podający informację do kompa (pod klucz dwadzieścia kilka - nie pamiętam bo używałem francuza)
 
 
Szuler
[Usunięty]

Wysłany: |20 Gru 2004|, 2004 11:20   

Dzięki za info! Dziś wykapowałem jak to jest z tym czujnikiem. Jak zapalam zimny samochód to kontrolka się nie świeci i temperatura jest na zero. Po przejechaniu tak z kilometra jak silnik się troszeczke rozgrzeje to temperatura od razu idzie na maxa do góry i pali się czerwona lampka. Jak silnik już rozgrzany u wyłącze go to po ponownym odpaleniu kontrolka od razu idzie na maxa do góry. Więc dostaje ona sygnał jak silnik jest rozgrzany, a jak kompletnie zimny to nie.. To o co tu chodzi? Myślałem, że jak czujnik walnięty to albo ciągle się będzie paliło albo w ogóle..

Pozdrawiam
Szuler
 
 
Szuler
[Usunięty]

Wysłany: |27 Gru 2004|, 2004 16:19   

U mnie temat się sam zakończył bo po dwóch dniach czujnik wrócił do normy :) . Mam widocznie jakiś pakiet "samonaprawiające się skorpio" ;) . Od tygodnia czujnik działa bez zarzutu, no to jednak wymieniać nie będę :)

Pozdrawiam
Szuler
 
 
szmigier
[Usunięty]

Wysłany: |29 Gru 2004|, 2004 09:20   

Z doświadczenia:
Mój wskażnik na desce wsazywał niedogrzanie silnika (ledwo nad białym), ale ciepłe powietrze było. Zrobiłem błąd (dlatego o tym pisze) i kupiłem nowy termostat. Okazało sie ze jest tak samo i bardzo sie :evil: . Zdjąłem nasadke (przewód) z czujnika przeczyściłem jedno i drugie a nastepnie spryskałem wd40 i już od lata wsaznik jak drut stoi w poziomie (oczywiscie jak bryka sie rozgrzeje :lol: ). Pozdr.
 
 
ssobie
[Usunięty]

Wysłany: |29 Gru 2004|, 2004 23:23   

A to moze mi tez ktos pomoze i powie gdzie jest czujnik temperatury w 2.5 TDi rocznik 1996. Przegladajac manuale wywnioskowalem ze niedaleko kompresora od klimy ale wydaje mi sie ze to jest od wentylatorow. Objawy mam takie ze od jakiegos czasu po nagrzaniu wskaznik wedrowal do polowy i potem opadal czasem calkowicie a czasem czesciowo. Ostatnio mialem taka sytuacje, ze przy zupelnie zimnym silniku (po nocy) zapalila mi sie czerwona kontrolka i powodowalo to szybkie wylaczenie swiec zarowych. Dzisiaj z kolei rowniez zimny zachowal sie tak jakby byl nagrzany - swiece zarowe szybko sie wylaczyly, a w czasie jazdy wskaznik ledwo ledwo sie podnosi - mimo nagrzania sie silnika. W glowicy mam jeszcze jakies dwa czujniki czarny i zielony - moze to ktorys z nich. Prosze o pomoc

Pozdrawiam
Slawek Sobiegraj
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Copyright © by Ford Scorpio Team

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group