$reply_topic_back Ford Scorpio Team :: Zobacz temat - lampka od swiec zarowych(czy jakos tak)
Ford Scorpio Team Strona Główna Ford Scorpio Team
Forum miłośników samochodu marki Ford Scorpio

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
lampka od swiec zarowych(czy jakos tak)
Autor Wiadomość
rel
[Usunięty]

Wysłany: |7 Maj 2006|, 2006 19:58   lampka od swiec zarowych(czy jakos tak)

Witam
kolejny priobliem w '95TD jest nastepujacy:
po przekreceniu kluczyka lampka od swiec zarowych (czy jak toto sie zwie) pali sie jeszcze przez kilkanascie sekund.. zawsze... niezaleznie czy zimny, czy cieply, czy przed sekunda wylaczony i ponownie wlaczony czy tez stal na 30-sto stopniowym mrozie przez 3 dni...
powinna chyba gasnac po paru sekundach, a toto pali sie dluuugo...
swiece, kable i inne takie w silniku byly sprawdzane i podobno ok wszystko, do komputera tego silnika podobno podlaczyc sie nie da... podobno

Jak sie ktos spotkal z takim problemem i zna rozwiazanie albo rade jakowas dac moze to niech da znak.
 
 
kapselek47
[Usunięty]

Wysłany: |9 Maj 2006|, 2006 13:04   

lampka zapala się zawsze (taki sterownik) nic nie kombinuj możesz śmiało palić nie podgrzewając silnika przy temp dodatnich świec praktycznie nie używam ( oszywiście jak maszyna ciepła) alw lampka pali się zawsze .Musisz wiedzieć że swiece jesli sterownik je załączy działają jeszcze przez trzy minuty od momentu zapalenia motorku
 
 
rel
[Usunięty]

Wysłany: |9 Maj 2006|, 2006 13:59   

czyli nie zwazac na nia w ogole...?
mimo tego ze sie pali odpalac grata...?
 
 
mmmk
[Usunięty]

Wysłany: |9 Maj 2006|, 2006 15:57   

ja tak zawsze kazdego cieplego diesla odpalam przeciez to nie ma zadnego znaczenia czy sie pali czy nie a diesli zeby mi nie wygarnal,ze nie mam z nimi stycznosci to z 50 moze i 100 sztuk tygodniowo :)
pozdrawiam
maciek
p.s. i to w bardzo malej ilosci samochodow jak silnik jest cieply to kontrolka gasnie od razu i to tylko w drogich a takich tanich dieslach jak np peugeot i citroen to takich cudow nie ma
 
 
krzysztof
[Usunięty]

Wysłany: |10 Maj 2006|, 2006 08:16   

Jakbys kolego podpial rownolegle do swiec zarowych zaroweczke to bys zaobserwowal nastepujace zjawiska:
1.Po zgasnieciu kontr.swiec swiece i tak dzialaja przez kilka minut
2.Jesli zapalisz silnik od razu /obojetnie zimny czy goracy/ bez czekania az zgasnie lamka kontr.swiec to i tak swiece zarowe grzeja przez pewien czas
3.Jesli po zgasnieciu kontr. swiec nie uruchomisz silnika w ciagu okolo 8 sekund to swiece sie wylacza
Ja mam dodatkowo wskaznik napiecia akumulatora to widze ze w poczatkowym okresie grzania swiece pobieraja duzy prad tak ze napiecie na akumulatorze spada ponizej 13,6 V a potem prad ten maleje.
Przy duzych mrozach mozesz podgrzewac swiece na kilka razy tzn. wlaczyc kluczyk a jak zgasnie lampka wylaczyc kluczyk i jeszcze raz wlaczyc .
Pozdr. krzysztof
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Copyright © by Ford Scorpio Team

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group