$reply_topic_back Ford Scorpio Team :: Zobacz temat - wtryskiwacze w turbo dieslu - uszkodzone ???
Ford Scorpio Team Strona Główna Ford Scorpio Team
Forum miłośników samochodu marki Ford Scorpio

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
wtryskiwacze w turbo dieslu - uszkodzone ???
Autor Wiadomość
norbiwolow
[Usunięty]

Wysłany: |12 Lis 2004|, 2004 01:07   wtryskiwacze w turbo dieslu - uszkodzone ???

jak odpale auto strasznie głośno coś mi stuka w silniku - po jakimś czasie ustaje jednaj jak na td moim zdaniem głosno chodzi - czy moze to byc wina uszkodzonych ( ewentualnie zabrudzonych ) wtryskiwaczy paliwa ???
podam ze niedawno wymiaeniałem wał korbowy ( boże broń aby to był on ) i mam nadzieję ze to nie on sie odzywa ze np. jest żle złożone czy cos w tym stylu.
jak mozna wyczyscić wtryskiwacze domową metodą ( nie chodzi mi o te dodatki do paliwa bo one to chyba jedna wielka ściema .
 
 
plastic
[Usunięty]

Wysłany: |12 Lis 2004|, 2004 01:17   

Dokładnie został ustawiony rozrząd i ZAPŁON.
Diesel potrafi strasznie "twardo" pracować przy za mocno przyspieszonym zapłonie!
 
 
norbiwolow
[Usunięty]

Wysłany: |25 Lis 2004|, 2004 00:41   

a powiedz mi przyjacielu jak sie dobrać do zapłonu - przecież td nie ma aparatu zapłonowego ( chyba ze się mylę ) jak go ustawić itp... ???????????????
 
 
_Mu.
[Usunięty]

Wysłany: |25 Lis 2004|, 2004 14:05   

Norbi, czytaj w Plasticowych myślach i zastąp kąt wyprzedzenia zapłonu kątem wyprzedzenia wtrysku. A reguluje się trochę podobnie jak w gaźnikowych - obracając pompą...
 
 
norbiwolow
[Usunięty]

Wysłany: |27 Lis 2004|, 2004 10:06   

może to bedzie bardzo lamerskie ale prosze o dokładniejsze słowa opisu krok po kroku - gdzie co i jak odkręcić - bo w tej ksiażce - sam naprawiam forda scorpio nic o tym nie piszę. zresztą mechanik sprawdzał mi wtryskiwacze i stwierdził że " leją" - na takiej maszynie pokazał ze leją przed siebie a powinny robic mgiełke. Miał rację ??
 
 
_Mu.
[Usunięty]

Wysłany: |27 Lis 2004|, 2004 13:31   

Oczywiście, że miał. Jeżeli Ci leją to pewnie jeszcze się ostro dymi z rury - ponieważ mieszanka jest za gruba i się nie spala. Nie mam pojęcia czy w Twoim przypadku wtryskiwacze leją bo są zasyfione czy dlatego, że są zużyte. Stawiałbym na to drugie. Ale wymiana jest dosyś droga więc odżałuj te kilkanaście zeta na płyn do czyszcenia i spróbuj - może to choć trochę pomoże. Inna metoda czyszenia odpada - przecież tam są mikroskopijne dziurki, przez które pod ciśnieniem tryska nafta - stąd mgła. BTW ile tenn Twój mechanior chce za ich wymianę (razem z materiałem)?
 
 
norbiwolow
[Usunięty]

Wysłany: |28 Lis 2004|, 2004 00:18   

za wymianę czego bo nie wiem za bardzo o co Ci chodzi - wtryskiwaczy ??
daj znać to w poniedziałek się go spytam.
p.s. te płyny faktycznie cos moga przeczyścić ???
 
 
Jurand
[Usunięty]

Wysłany: |28 Lis 2004|, 2004 13:28   

Zdarza się, że "płyny" pomogą. Jeśli chodzi o cenę wtryskiwaczy, czy raczej ich końcówek, to po demontażu spisz z nich numery i wyślij SMSem (mój numer w profilu). Postaram się pomóc.... pracuję w takim sklepie z częściami to może się uda toto w miarę tanio załatwić.

Pozdrawiam
 
 
_Mu.
[Usunięty]

Wysłany: |28 Lis 2004|, 2004 23:40   

Tego co robi mgłę.
 
 
norbiwolow
[Usunięty]

Wysłany: |29 Lis 2004|, 2004 03:48   

oki spytam się go w poniedziałek ile za tę przyjemność.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Copyright © by Ford Scorpio Team

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group