$reply_topic_back Ford Scorpio Team :: Zobacz temat - Pompa paliwa bez paliwa - do wyrzucenia?
Ford Scorpio Team Strona Główna Ford Scorpio Team
Forum miłośników samochodu marki Ford Scorpio

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Pompa paliwa bez paliwa - do wyrzucenia?
Autor Wiadomość
Nailee
[Usunięty]

Wysłany: |21 Lis 2004|, 2004 09:34   Pompa paliwa bez paliwa - do wyrzucenia?

Witam
Ostatnio miałem taką sytuację, że przy zapalaniu wyssałem chyba resztki paliwa z przewodów (mam niesprawny wskaźnik poziomu paliwa, o czym dowiedziałem się trochę poniewczasie). Po zalaniu baku benzyną (ok. 12l) niestety dalej nie pali... Rozrusznik kręci, ale silnik jakby w ogóle nie miał ochoty zapalić, nawet jednego "zapłonu" nie ma.

Podejrzewam, że z racji braku benzyny wcześniej w przewodach paliwowych jest powietrze, które ciężko z tamtąd wyssać pompie paliwa. Ew. sama pompa padła od pracy bez benzyny (czy tak może się zdarzyć?). Proszę o pomoc, fura stoi pod śniegiem już drugi dzień i nic tylko "jęczy" przy próbach zapalania. A mnie już stawy bolą od targania akumulatora na górę do ładowania ;) A poprzedniemu właścicielowi chyba powinienem coś urwać za to, że nie wspomniał o uszkodzonym wskaźniku paliwa... Ech.
 
 
fructon
[Usunięty]

Wysłany: |21 Lis 2004|, 2004 11:37   

pompa paliwa ulega latwo uszkodzeniu gdy pracuje na sucho jezeli wlales do baku wystarczajaca jego ilosc a pompa nie podaje to trzeba sie liczyc z jej wymiana przy prawidlowym dzialaniu uklad odpowietrza sie dosc szybko
 
 
Nailee
[Usunięty]

Wysłany: |21 Lis 2004|, 2004 14:53   

Kurcze... czyli najgorsza opcja. Słyszałem, że w Scorpio ciężko się dostać do pompki paliwa. Może ktoś sprecyzować jak bardzo ciężko? :)

I przy okazji chciałem spróbować jeszcze jednej opcji. Może być tak zalać paliwem wężyk paliwowy w okolicach szyny wtrysku? Chodzi o to, żeby wypełnić przewody benzyną, zawsze będzie łatwiej tej pompce wpaść w normalny tryb działania. Czy ktoś z Was może doradzić, co odczepić przy silniku i gdzie wlać benzynę?
 
 
fructon
[Usunięty]

Wysłany: |21 Lis 2004|, 2004 15:09   

mozesz odczepic zasilanie z listwy i zalac to paliwem moze pomoze ale to łut szczescia co do pompki to twoj model moze ja miec pod autem
 
 
fructon
[Usunięty]

Wysłany: |21 Lis 2004|, 2004 15:19   

[quote="fructon"]mozesz odczepic zasilanie z listwy i zalac to paliwem moze pomoze ale to łut szczescia co do pompki to twoj model moze ja miec pod autem nowsze modele wymagaja wyciagniecia zbiornika
 
 
Rafał A.(antek) 


Auto: Mondeo
Pomógł: 97 razy
Wiek: 44
Dołączył: 21 Maj 2004
Skąd: Łódź
Wysłany: |21 Lis 2004|, 2004 22:44   

u mnie pompapracowala wiele razy na sucho, i żyła. MOze przyczyna niezapalebnia leży jednak gdzieindziej? moze spróbuj zapalic z ciagniecia?
_________________
Mechanika - Elektryka FORD
tel 791 054 854
Nasza lokalizacja na mapie:
http://tinyurl.com/qhaqjsk
 
 
 
fructon
[Usunięty]

Wysłany: |22 Lis 2004|, 2004 17:20   

wszystko zalezy od wielu czynnikow nie ma tu reguły ze musi zaraz pasc kwestia szczescia
 
 
Marcin 
-=Marcin=-



Auto: Honda CB500S / Toyota Camry
Pomógł: 22 razy
Wiek: 39
Dołączył: 22 Kwi 2004
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: |22 Lis 2004|, 2004 17:37   

a może wyskoczył przy jakims puknięciu bezwładnościowy wyłącznik pompy paliwa??
http://www.fordscorpio.ee/pictures/bakotkl.JPG to coś czerwone na lewo od zamka bagażnika
_________________
Było:
-Scorpio sedan; 2.0 DOHC; 1990r 8)
-Scorpio sedan; 2.3 DOHC; 1996r 8)
- Toyota Camry 2,2 DOHC; 1996r
Jest:
- Honda CB 500S 0,5DOHC; 1998r
 
 
Nailee
[Usunięty]

Wysłany: |22 Lis 2004|, 2004 20:34   

No właśnie... odnośnie postu wyżej. Najszybciej byłoby sprawdzić samemu ale akurat teraz jestem dość daleko od mojej Scorupki, więc zapytam... czy mój model w ogóle ma ten wyłącznik? (2.0 OHC, EFI, GL, 87r.) Bo czytałem, że mają to tylko DOHC-e?

I jeszcze żeby się upewnić. Z tego co się orientowałem, to żeby sprawdzić pompkę paliwa trza się dostać do wentylo-podobnego zaworku przy silniku, nacisnąć go i zobaczyć czy tryska benzynką, zgadza się? Lipa jak nie tryska... cholernie mi się nie chce włazić na mrozie pod samochód ;)

Pozdrawiam
 
 
Marcin 
-=Marcin=-



Auto: Honda CB500S / Toyota Camry
Pomógł: 22 razy
Wiek: 39
Dołączył: 22 Kwi 2004
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: |22 Lis 2004|, 2004 20:46   

w każdym jest, jasam w swoim 2.9 też to ma. nawet w wielorybach jest,
tu masz instrukcje jak to wyłączyć http://www.forum.ford-sco...topic.php?t=260 znaczyć się wystarczy tylko wcisnąć z powrotem
_________________
Było:
-Scorpio sedan; 2.0 DOHC; 1990r 8)
-Scorpio sedan; 2.3 DOHC; 1996r 8)
- Toyota Camry 2,2 DOHC; 1996r
Jest:
- Honda CB 500S 0,5DOHC; 1998r
 
 
Rafał A.(antek) 


Auto: Mondeo
Pomógł: 97 razy
Wiek: 44
Dołączył: 21 Maj 2004
Skąd: Łódź
Wysłany: |22 Lis 2004|, 2004 22:00   

powinny miec wszystkie majace wtrysk paliwa.
_________________
Mechanika - Elektryka FORD
tel 791 054 854
Nasza lokalizacja na mapie:
http://tinyurl.com/qhaqjsk
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Copyright © by Ford Scorpio Team

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group