$reply_topic_back Ford Scorpio Team :: Zobacz temat - Wyjmowanie bębenka ze stacyjki a sztuka bolcowania...
Ford Scorpio Team Strona Główna Ford Scorpio Team
Forum miłośników samochodu marki Ford Scorpio

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Wyjmowanie bębenka ze stacyjki a sztuka bolcowania...
Autor Wiadomość
_Mu.
[Usunięty]

  Wysłany: |16 Lis 2004|, 2004 15:59   Wyjmowanie bębenka ze stacyjki a sztuka bolcowania...

Ehlo
Sam już nie wiem co robię nie tak.
Chodzi o wyjęcie bębenka ze stacyjki celem dorobienia klucza.
W żeliwnej obudowie stacyjki jest taka dziura, przez którą można wcisnąć bolec - o czym pisał Speedo po czym, wnosząc z opisu, bezproblemowo powinno się wyciągnac zamek.
Niestety, owszem, po zwolnieniu dzyndzla śrubokrętem, bębenek trochę się wysuwa - ale na jakieś 7 mm, a potem chce wracać z powrotem i na tym się kończy współpraca.
Poradźcie coś - czy tam jeszce trzeba coś zrobić czy jak?
Boję się siłowo, bo nie chcę nic ukruszyc - spieprzyć można łatwo a naprawiać już niekoniecznie...

Dodam, że sprawa jest pilna - bo bez wozu jestem uziemiony....
 
 
fructon
[Usunięty]

Wysłany: |16 Lis 2004|, 2004 19:43   

musisz znalezc pozycje klucza w ktorej mozna nacisnac ta zapadke jest to z reguly pozycja zaplon nacisnac ja za pomoca np. srubokreta i energicznie wysunac bebenek czasem trzeba uzyc wiecej sily ale musi zadzialac jezeli nie masz klucza ktory pasuje do bebenka to ta operacja nie zadziala
 
 
_Mu.
[Usunięty]

Wysłany: |16 Lis 2004|, 2004 20:23   

Sęk w tym, że go nie mam. Tego się domyślałem, ale miałem nadzieję, że jest jeszcze jakiś inny patent....
Ale dzięki za odpowiedź...
 
 
_Mu.
[Usunięty]

Wysłany: |16 Lis 2004|, 2004 21:59   Jeszcze jedno pytanie dodatkowe....

A co myślicie o takim rozwiązaniu: wyciągam bębenek z zamka drzwi - i tu ciekawostka, zapasowy kluczyk, który znalazłem, otwiera wprawdzie drzwi - choć z oporami, ale, choc wchodzi do stacyjki, to nie daje się przekręcić. Nasuwa mi to podejrzenie, że nie jest dokładnie dopasowany, lub, że wkładka w drzwiach jest trochę wyrobiona i jak dorobię klucz, który będzie pasował do niej, to... będzie dupa, bo i tak nie będzie pasował do stacyjki?
 
 
Aro 



Auto: 3 x 2,9: 91/96/96; noLPG/LPG/noLPG; ghia/ghia
Pomógł: 23 razy
Wiek: 56
Dołączył: 06 Lis 2004
Skąd: Łomża
Wysłany: |16 Lis 2004|, 2004 23:07   

Otwierasz prawe, czy lewe drzwi? Jeśli prawe, to może bębenek stacyjki jest wychechłany, albo zanieczyszczony.
 
 
 
Staszek
[Usunięty]

Wysłany: |17 Lis 2004|, 2004 10:01   

Spróbuję u siebie wyjąć, wydajemi się że wyjmuje sie to przy przekręconym kluczyku na poz. I lub II .
 
 
Staszek
[Usunięty]

Wysłany: |17 Lis 2004|, 2004 10:08   

A jeżeli nie mamy kluczyka do stacyjki, to tylko poprosić kogoś aby pokazału siebie co i jak brzeszczot w ręke odpowiernio nadpiłować odłamać bęben zdemontować a póżniej przykleić na distal (miejsca odłamane nacelują na właściwe miejsce) ,
tak kiedyś zrobiłem w granadzie.
 
 
_Mu.
[Usunięty]

Wysłany: |17 Lis 2004|, 2004 11:52   

No właśnie - ale nie mam kluczyka...
Dziś zastosuję metodę siłową - albo to wybiję albo odpiłuję i wydłubię resztki, po czym wymienię bębenek
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Copyright © by Ford Scorpio Team

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group