$reply_topic_back Ford Scorpio Team :: Zobacz temat - Laakier:(
Ford Scorpio Team Strona Główna Ford Scorpio Team
Forum miłośników samochodu marki Ford Scorpio

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Laakier:(
Autor Wiadomość
fordzik3
[Usunięty]

Wysłany: |26 Lut 2005|, 2005 19:59   

Drożyzna u was panowie, ja właśnie dzisiaj odebrałem scorupke od blacharza, wstawiał reperaturki błotników, pomalował, jeszcze zderzak prysnął i tylko 300zł za robotę skasował ( lakier metalic dorabiany komputerowo + reperaturki 200zł), myślę że dobrą robotę zrobił mimo że w warunkach garażowych :wink:

Aaa jeśli chodzi o pasty koloryzujące to są specjalne do metaliców 8)
 
 
Struna 



Auto: XC90 2.9 biTurbo
Pomógł: 261 razy
Wiek: 45
Dołączył: 22 Kwi 2004
Skąd: Kraków/Skawina
Wysłany: |26 Lut 2005|, 2005 22:26   

Jak Ci się podoba nowy kolorek to może pryśnij już całe autko.
_________________
www.gcstuning.pl
Chiptuning, Hamownia, Serwis/Wyłączanie DPF/FAP, Strojenie LPG, AFR
 
 
 
DaraZ
[Usunięty]

Wysłany: |10 Mar 2006|, 2006 11:03   

ja ojcu malowalem sam.. w sierpniu.. pod golym niebiem blotniki wsyzstkie i drzwi.. ton ciemniejsze tez ale wazne ze rudej nie ma :)
 
 
Matth
[Usunięty]

Wysłany: |10 Mar 2006|, 2006 21:33   

a losy mojego scorpiaka waza sie wlasnie ze wzgledu na rudego.. bo mechanika jest dobra i w sumie relatywnie tanio i latwo sie ja robi.. ale nie ma sensu pchac kasy w zardzewiala bude. a po tej zimie jest fatalnie :(
 
 
Srebrny 



Auto: Było 90 2.0DOHC sedan LPGII
Pomógł: 3 razy
Wiek: 65
Dołączył: 11 Lip 2005
Skąd: Opole
Wysłany: |11 Mar 2006|, 2006 11:59   

NIe żebym pouczał lakiernika ale przy lakierowaniu jednego elementu nadwozia np błotnika czy też dwóch sąsiednich błotnik drzwi w metaliku ,żeby złagodzić róznicę w kolorach(oszukać wzrok) robi się tzw cieniowanie z następnym elementem w skrócie lkierując błotnik cieniuje się drzwi.Nie jest możliwe idealne dobranie koloru metalicznego.Dobry lakiernik zawsze powinien o tym poinformować klienta inna sprawa czy czy sie na to godzę.Powyższa opcja ma zastosowanie nawet w wycenach powypadkowych przez firmy ubezp.i zawsze przy uszkodzeniu jednego elementu z boku pojazdu przyznają lakierowanie dwóch, oczywiście przy lakierze metalicznym.
Pozdrawiam
 
 
Matth
[Usunięty]

Wysłany: |12 Mar 2006|, 2006 01:22   

no to powiem Cie ze nie :) pare dni temu ogladalem kumpla focusa ktorego wlasnie skonczyl skladac bo malej kraksie.. lakeirowany lewy przedni blontik, maska i zderzak nie ma roznicy wyglada identycznie, a reszte auta po prostu wypolerowal zanim wzial klapke do dobrania koloru wiec wyszedl jak z salonu :) metalic zielony.. Ale z drugiej strony nie kazdy kolor uda sie dobrac.. na niektorych widac bardzo.. wczoraj ogladalem ladna audisie A4 z slicznym srebrynm lakierem wpadajacym delikatnie w blekit.. doslownie takie zlamanie srebra.. i widac bylo ze drzwi i blotnik byly lakierowane a lakier dobierany w tej samej firmie gdzie robiony byl lakier do foki i tez najpierw bylo nadwozie polerowane a pozniej dobierany lakier.. wiec sporo zalezy od koloru
 
 
Waski 
FST Member 000



Auto: FF '94 1.3 hitleredyszyn NO LPG
Pomógł: 14 razy
Dołączył: 21 Kwi 2004
Skąd: Lubin
Wysłany: |12 Mar 2006|, 2006 13:19   

z autopsji to powiem ze srebrny jest strasznie wredny jesli chodzi o dobieranie :) i przewaznie wychodzi na srebrnym roznica
Musicie wiedziec ze jak lakier jest przechodzony lekko to zmienia troszke odcien
A "dobieranie komputerowe" jest jest pic na wode fotomontaz i wciska sie go tym co nei wiedza o co chodzi
Przy autach takich jak my mamy najwaznijesze jest oko lakiernika ktory to dobiera
Dobiera sie przewaznie wg. fiszek a komputerowo to sie miesza bo kazda fiszka ma swoj numer i mieszalnik dozuje odpwoiednie ilosci składników i to miesza.
nie wiem czy ktokolwiek z was widzial jak to sie robi ale ja x razy bylem przy takich czynnosciach
przy trudnych lakierach robi sie natrysk probny zeby spradzic jaki wyszedl odcien.
Lakier domieszac w ciemno z numeru lakieru mozna tylko i wylacznie gdy auto jest nowe lub lakier jescze w idealnym stanie.
A co do tego co pisal kolega Srebrny to sie z nim zgadzam
tylko powiedz mi kolego jak cieniowac dwa sasiednie elmenty jak koszt lakierowania dwoch stron jak u koegi fordzika to 300 pln ??
PZU tez teraz placi tyle co kot napłakał za trzy elementy dostalem ostatnio niecale 900pln a wchodzila w to jescze blacharka błotnika
Dla oszczednosci maluje sie tylko elementy zainteresowane lakierem a nie tak jak sie powinno :)

Pozdrawiam
Wąski
_________________
Uwaga! Zwracaj uwagę na treść i formę swojej wypowiedzi ! Zanim wciśniesz "Wyślij", przeczytaj i przemyśl co napisałeś !
Posty nie wnoszące absolutnie nic do tematu, a także obraźliwe i nietaktowne, mogą zostać usunięte bez podania przyczyn !
------------------------------------------------------
run-log.com
 
 
 
irek 
Member 021



Auto: Peugeot 508 2012r. sedan hybryd4 200 kucy
Pomógł: 30 razy
Wiek: 46
Dołączył: 04 Maj 2004
Skąd: Rybnik/Głub.
Wysłany: |12 Mar 2006|, 2006 13:27   

Co do dobierania lakieru srebrnego to chyba mniejszy problem niż np: bezowy :) ten to dopiero jest wredny, wiem jak miałem malowanego mego 2,9.
Ale generalnie prawda jest taka, że to kwestia lakierniaka, jak jest prawdziwy artysta plastyk :) to zrobi cuda z lakierem
_________________
Ford Ranger Wildtrak 2020
Peugeot 508 2.0 Hybryd4
Fiat Sedici 2.0 MultiJet 4x4
Mundek 99r. 2.5 V6 sedan
był
Pacifica 2006 3.5 V6 4x4
 
 
 
DaraZ
[Usunięty]

Wysłany: |13 Mar 2006|, 2006 08:53   

taka prawda.. jak lakiernik dobry to nawet nie potrzebuje jakiegos super sprzetu i warsztatu z 21 wieku.. mam znajomego co w garazu mercedesy s-ki srebrne malowal i potrafil sam wlew paliwa i wycieniowac i to tak ze nie bylo nic widac.. poprostu fachowiec 1 klasy..
 
 
Srebrny 



Auto: Było 90 2.0DOHC sedan LPGII
Pomógł: 3 razy
Wiek: 65
Dołączył: 11 Lip 2005
Skąd: Opole
Wysłany: |15 Mar 2006|, 2006 10:43   

Mam uszkodzony błotnik przedni lewy.(jeszcze nie naprawiony)
Kosztorys Autocalc PZU całość 1247 zł, w tym mniej więcej po równo na blacharza i lakiernika . Do lakierowania przyznane błotnik i drzwi, na drzwiach się "wygasza " różnice w kolorze.Czy jak bym miał uszkodzone drzwi przednie , to czy by mi przyznali lakierowanie i błotnika i tylne drzwi to nie wiem , ustawiać się żeby to sprawdzić nie będę.
Pozdrawiam
 
 
_Mu.
[Usunięty]

Wysłany: |22 Mar 2006|, 2006 23:49   

Matth - a na jak długo wstawiałeś wóz do warsztatu?
 
 
Matth
[Usunięty]

Wysłany: |24 Mar 2006|, 2006 02:36   

Jesli chodzi o nadkola to cala robota w trybie nieekspresowym jakies 5dni czyli ja odstawilem fure w pon rano i w piatek wieczorem bylo zrobione ale odebralem w sobote bo nie chcialo mi sie jechac po nocy :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Copyright © by Ford Scorpio Team

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group