$reply_topic_back Ford Scorpio Team :: Zobacz temat - pompa wodna czy termostat ?
Ford Scorpio Team Strona Główna Ford Scorpio Team
Forum miłośników samochodu marki Ford Scorpio

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
pompa wodna czy termostat ?
Autor Wiadomość
igloo
[Usunięty]

Wysłany: |9 Lis 2004|, 2004 15:15   pompa wodna czy termostat ?

Panowie jadę sobie od wulkana zerkam na wskazówkę temperatury i mnie zmroziło bo tu wskazówka sobie powędrowała na maxa w górę no to po hamulcach podnoszę maskę a tu zagadka w zbirniczku płyn normalnie na zwykłym poziomie tyle że zimny a przecież powinien być chyba ciepły ? jak auto ostygło odpaliłem chwilę dłuższą wskazówka stała na dole ale po lekkiej przygazówce znowu powędrowała na maxa, co wy na to ? termostat ? pompa wody ? uszczelka pod głowicą raczej nie, a może czujnik temperatury ?
 
 
lancer
[Usunięty]

Wysłany: |9 Lis 2004|, 2004 15:39   

wyjmi termostat jeśłi się powtórzy to on nabroił
 
 
Piof
[Usunięty]

Wysłany: |9 Lis 2004|, 2004 16:26   

W celu zdiagnozowania sprawnosci termostatu patrz raczej na przewody pomiędzy silnikiem a chłodnicą, jak temperaturka dojdzie do mniej więcej połowy powinien się nagrzewać przewódy do chłodnicy.
Jeżeli padł ci termostat i nie otwiera to do chłodnicy będą zimne pomimo wysokiej temperatury na silniku i na obiegu nagrzewnicy.
 
 
fructon
[Usunięty]

Wysłany: |9 Lis 2004|, 2004 16:30   

jezeli bedziesz go wymienial to postaraj sie kupic ten ktory ma maly zaworek kulowy lepiej sie sprawdza w tym aucie
 
 
Zbyszek 2,9
[Usunięty]

Wysłany: |9 Lis 2004|, 2004 18:00   

To wygląda raczej na zespolony wskaźnik temperatura - paliwo. Kiedyś w poprzednim scorpiu miałem tak, że po włączeniu zapłonu wskaźnik temp. leciał na max. i po jakimmś czasie było OK Sprawdź też czujnik temperatury. Gdyby termostat nie otwierał w naczynku by się gotowało. Pozdro. Zbyszek 2,9.
 
 
Rafał A.(antek) 


Auto: Mondeo
Pomógł: 97 razy
Wiek: 44
Dołączył: 21 Maj 2004
Skąd: Łódź
Wysłany: |10 Lis 2004|, 2004 02:43   

Tyyyy uważaj, szczegolniejak to 2.0 DOHC bo za chwile bedziesz wymienieł uszczelke pod głowica. Prawdopodobnie zacioł ci sie tromostat. wez jedz do mehcanika i go wyjmij to zobaczysz, a jak bedziesz kupował, to nie kupuj podróbek za 20 zł, tylko odrazu oryginalny. Zdecydowanie warto odzałowac te 60 -70 zł i mieć spokój. A co dosprawdzania, to macja przewody, albo zobacz czy masz ogrzewania. Jak w zbiorniczku zimno, a ogrzewanie dziala, to zaiste termostat pewnie.
_________________
Mechanika - Elektryka FORD
tel 791 054 854
Nasza lokalizacja na mapie:
http://tinyurl.com/qhaqjsk
 
 
 
igloo
[Usunięty]

Wysłany: |10 Lis 2004|, 2004 14:23   

Się poniekąd wyjaśniło ! Mechanior twierdzi że to tylko czujnik temperatury, ale ma sprawdzić także termostat, a co do uszczelki to i tak będę wymieniał bo mam do wymiany uszczelnicze na zaworach no i silnik już trochę olejem parska, dzieki za wszystkie głosy i do zobaczenia na trasie !
P.S. Był już taki moment że chciałem opchnąć mojego krokodyla i spróbować przygody z frontierą ale na szczęście już mi przechodzi zwłaszcza ze względów ekonomicznych !
ogólnie to trzymam się sentencji "Lepiej być panem w piekle niż sługą w niebie "
 
 
Staszek
[Usunięty]

Wysłany: |10 Lis 2004|, 2004 17:18   

Jak znam życie to termostat jest dobry a mechanik powie że wymienił, a uszczelniacze wymieni pewnie bez zdejmowania głowicy, - w miejsce świecy wkręci adapter który można wykonać ze starej świecy podłączy pod kompresor 5 atm. albo lepiej
i z uszczelniaczami robi co chce, zawór nie wpadnie do cylindra.

A jaśli chodzi o termostat , to moja teoria jest taka : przy braku obiegu płyn w silniku nabrałby tak wysokiej temperaturu że wytworzyła by się para i wysokie ciśnienie a to spowodowałoby wyrzucenie płynu do zbiorniczka wyrównawczego w znacznej ilości .
 
 
igloo
[Usunięty]

Wysłany: |10 Lis 2004|, 2004 17:35   

Nie da rady Staszku ! bedę mu patrzył na ręce , czyli twój wniosek że to nie termostat ?
A z tymi uszczelniaczami to znaczy że da się wymienić bez zdejmowania głowicy ? pozostają jeszcze wycieki oleju które też będzie trzeba usunąć
Pozdro IGLOO 2.0 dohc krokodyl 92r
 
 
maup 
FST 008



Auto: Subaru OBK '96 2.2 MT LPG
Pomógł: 6 razy
Wiek: 56
Dołączył: 21 Kwi 2004
Skąd: Tarnów
Wysłany: |10 Lis 2004|, 2004 18:55   

Jak najbardziej można wymienić bez zdejmowania, chyba że np. chcesz się pobawić z dopieszczaniem głowicy, gniazd zaworowych etc. Wtedy cię czeka na pewno uszczelka i sporo większa kupka pieniędzy za robotę.
_________________
== Im lepsze auto terenowe ======
== tym dalej trzeba iść po ciągnik ===
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Copyright © by Ford Scorpio Team

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group