$reply_topic_back Ford Scorpio Team :: Zobacz temat - Ratunku. Nawet w serwisie rozłożyli ręce.
Ford Scorpio Team Strona Główna Ford Scorpio Team
Forum miłośników samochodu marki Ford Scorpio

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Ratunku. Nawet w serwisie rozłożyli ręce.
Autor Wiadomość
dellux
[Usunięty]

Wysłany: |30 Paź 2004|, 2004 09:21   

No i 1i 1/2 godz. roboty na darmo - skrzyneczki czyste jak łza tak z góry jak i z dołu. Jesli natomiast chodzi o ten dehydryzator to czy klima by chodziła jak bylo by za małe ciśnienie? A chłodzi u mnie że aż miło. Tylko grzania niet. Może jednak ten kompik od sterowania nadmuchami i ogólnie klimą i grzaniem. Ale dzis juz nie mam zapału do rozbierania całej konsoli. Przyjdzie mi w zimnym wielorybie na groby jechać :cry: :cry: Pozdrawiam i miłego weekendu
 
 
Rafał A.(antek) 


Auto: Mondeo
Pomógł: 97 razy
Wiek: 44
Dołączył: 21 Maj 2004
Skąd: Łódź
Wysłany: |30 Paź 2004|, 2004 11:39   

jal bedziesz mial skrzunke suchutenka, i bez zielonych nalotów, to masz u mnie piwo - wysle ci pocztą! tylko zrob zdiecia jak bedziesz rozbierał :)
_________________
Mechanika - Elektryka FORD
tel 791 054 854
Nasza lokalizacja na mapie:
http://tinyurl.com/qhaqjsk
 
 
 
dellux
[Usunięty]

Wysłany: |31 Paź 2004|, 2004 10:26   

qrna. Myślałem że to będzie bardziej proste. Nie dałem rady wymontować tej skrzyneczki . wrrrr może ktoś podpowie.
 
 
dellux
[Usunięty]

Wysłany: |1 Lis 2004|, 2004 09:35   

Witam. jak przeczytałem w jednym z postów do wymontowania tej skrzynki bezp. potrzeba rozkręcić prawie pół konsoli wewnątrz auta. Ale co dziwne po odpięciu tej głównej wtyczki dochodzącej do skrzynki, wszystkie funkcje ogrzewania i chłodzenia nadal działały (tz. dmuchawa, sterowanie klima itp. ) W instrukcji tez jest napisane ze za te rzeczy jest odpowiedzialna skrzynka ta przy akumulatorze. No i czy jest sens wyjmować ta druga?
 
 
Rafał A.(antek) 


Auto: Mondeo
Pomógł: 97 razy
Wiek: 44
Dołączył: 21 Maj 2004
Skąd: Łódź
Wysłany: |1 Lis 2004|, 2004 12:22   

Czekaj bo ja juz sie nie łapie. To w koncu wymontowales ja czy nie? Do wymontowanie nie rozbiera sie deski, tylko dywanik nad nogami kierowcy. Skrzynke odkrecasz od wewnatzr 4 sruby. Dziala wszystko, bo ta wtyczka w komorze siklnika to tylko czesc i to do swiatel itp. ofdlacz kostki od spodu skrzynki to zobaczysz co padnie :) JA prawej skrzynki nie rozbieralem, nie wiem czy w niej sie cos dzieje, objawow raczej nie mam wiec chyba nie, ale to popytac kogos kto roznbieral, czy jest sens.
A skrzynka jest mokra i zasniedziala w srodku, jak sie wyjmie warstwy, nie na zewnątrz.
_________________
Mechanika - Elektryka FORD
tel 791 054 854
Nasza lokalizacja na mapie:
http://tinyurl.com/qhaqjsk
 
 
 
Aneta 



Auto: Jeepnięta 5.7 HEMI
Pomogła: 10 razy
Dołączyła: 21 Kwi 2004
Skąd: Poznań
Wysłany: |2 Lis 2004|, 2004 12:14   

Jak dehydrator jest zawalony, to klima dziala normalnie, ale zaleca się ją wyłączać z uwagi na zbyt wysokie ciśnienie. Cena podróbki w P-niu to ok. 280 zł
_________________
Pozdrawiam - Aneta
 
 
dellux
[Usunięty]

Wysłany: |3 Lis 2004|, 2004 13:11   

Z klimą to mogę poczekać do wiosny ( rozłączyłem ją n przy zaworze wysokociśnieniowym i mam spokój z wentylatorami) natomiast jak nie grzał - tak nie grzeje.
Wymieniłem dzisiaj całe takie ustrojstwo jakis układ jakby komputer taki co znajduje sie za panelem sterującym i to samo 3 godz roboty i 200PLN diabli wzieli. A co ciekawe rurka doprowadzajaca płyn do nagrzewnicy jest gorąca ale powrotna zimna jakby jakis zawór nie otwierał sie może albo zapchany???? a mrozy nadchodzą wrrrrrr.
 
 
sierars1
[Usunięty]

Wysłany: |3 Lis 2004|, 2004 20:01   

dellux napisał/a:
Z klimą to mogę poczekać do wiosny ( rozłączyłem ją n przy zaworze wysokociśnieniowym i mam spokój z wentylatorami) natomiast jak nie grzał - tak nie grzeje.
Wymieniłem dzisiaj całe takie ustrojstwo jakis układ jakby komputer taki co znajduje sie za panelem sterującym i to samo 3 godz roboty i 200PLN diabli wzieli. A co ciekawe rurka doprowadzajaca płyn do nagrzewnicy jest gorąca ale powrotna zimna jakby jakis zawór nie otwierał sie może albo zapchany???? a mrozy nadchodzą wrrrrrr.


UUUUUUUUUUUU to widzę że nagrzewnica do wymiany bo w niej nie ma zadnych zaworków jest przepływowa to nie łada czy fiat :)

Pozdrawiam
Jacek M.
SIERARS1 2.9 24V COSWORTH
 
 
zbyszek 
WKZ U 802



Auto: '96, 2.9 24V, ASB LPG
Pomógł: 3 razy
Wiek: 63
Dołączył: 21 Kwi 2004
Skąd: Kozienice
Wysłany: |3 Lis 2004|, 2004 21:14   

Czyli trzeba wziąć węża ogrodowego (już gdzieś to było opisane) i przepłukać nagrzewnicę. U mnie pomogło :mrgreen:
_________________
był 2.0 CL 89
byl 2.9 24v 92
jest 2.9 24V 96

Dochodzenie odszkodowań
 
 
dellux
[Usunięty]

Wysłany: |3 Lis 2004|, 2004 23:30   

Hmmm. Jak nie ma zaworka to co steruje ilością ciepla przepływającego przez nagrzewnicę??? U mnie jest automatyczne sterowanie coś musi ograniczac przepływ ciepłego płynu (inaczej byłby ukrop). Może tam leży przyczyna.
 
 
Struna 



Auto: XC90 2.9 biTurbo
Pomógł: 261 razy
Wiek: 45
Dołączył: 22 Kwi 2004
Skąd: Kraków/Skawina
Wysłany: |6 Lis 2004|, 2004 17:09   

Nic nie ogranicza ilości płynu. Powietrze jest kierowane albo przez nagrzewnicę albo ją omija.
_________________
www.gcstuning.pl
Chiptuning, Hamownia, Serwis/Wyłączanie DPF/FAP, Strojenie LPG, AFR
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Copyright © by Ford Scorpio Team

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group