Ford Scorpio Team
Forum miłośników samochodu marki Ford Scorpio

Zawieszenie i hamulce - ABS test dynamiczny - moje podsumowanie (dotyczy MK III)

fiebik - |30 Maj 2006|, 2006 00:06
Temat postu: ABS test dynamiczny - moje podsumowanie (dotyczy MK III)
Drodzy userzy oczatych.
Każdy z nas miał, ma, lub niestety będzie miał w końcu problem z kontrolką ABS.
Przestudiowanie skarbnicy wiedzy zawartej na naszym forum jak i pomoc forumowiczów dobrej woli w moich walkach z ABS-em skłoniła mnie do napisania tego tematu.
W przypadku problemów z ABS-em gorąco polecam:
Nr 1. Na początek zalecam przeczytanie poniższego tematu napisanego przez Rafał A.(antek) :
http://ford-scorpio.pl/forum/viewtopic.php?t=9384

Nr 2. Następna lektura obowiązkowa - temat Adama_2000 :
http://ford-scorpio.pl/forum/viewtopic.php?t=3449

Nr 3. W celu, żeby na szybkiego wyeliminować kilka innych przyczyn zalecam też mały test dynamiczny:
Włączyć zapłon, poczekać parę sekun i odpalić silnik. Na prostej i pustej drodze, rozpędzić autko powyżej 30km/h (50-60km/h wystarczy) w czasie jazdy na luz i kluczykiem zgasić silnik i wyłączyć całkowicie zapłon (nie wyjmuj kluczyka ze stacyjki, żeby kiery sobie nie zblokować) po chwili odpalić silnik i zapiąć zpowrotem odpowiedni do prędkości bieg i rozpedzać auto dalej do normalnej jazdy. Podczas całej procedury prędkość auta nie może spaść poniżej 30km/h.
Przez cały czas oczywiście obserwować kontrolkę ABS i jej zachowanie się.
I tak ,jeżeli podczas całego testu:
1. kontrolka nie zgaśnie ani na chwilę =
- czytaj temat Adama Nr 2. (niestety czeka cię cała procedura sprawdzania układu i elektryki. Nie głupio jest też sprawdzić błędy kompa);
2. kontrolka zgaśnie po włączeniu zapłonu ale ponownie zapali się powyżej 30km/h i już nie zgasnie do końca testu =
- pomysł Speedo - czyścić koła zębate na piastach pod czujnikami ABSu oraz same czujniki;
- wymienić płyn hamulcowy;
- czytać temat Rafała Nr 1.;
3. kontrolka świeci się, ale zgasnie chociaż nachwilę podczas testu po wygaszeniu i odpaleniu silnika w czasie testowej jazdy (nie liczę zgaśnięcia kontrolki przy wyłączonym zapłonie) =
- czytać temat Rafała Nr 1.;
Dodatkowo jeżeli masz kłopoty z kontrolką a w czasie hamowania pojawia ci sie działanie (terkotanie) ABSu pomimo, że nie było takiej potrzeby bo hamowałeś łagodnie =
- czytać temat Rafała Nr 1.;

Wiem, że nie lubicie czytać takich długich laboratów (sam ich nie lubię), ale myslę, że może to się komuś przydać, szczególnie początkującym userom oczatych.
pozdrawiam :)

Rafał A.(antek) - |30 Maj 2006|, 2006 00:44

nop no ;)
Marcin - |30 Maj 2006|, 2006 10:17

trza to do FAQ przenieść....

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group