Ford Scorpio Team
Forum miłośników samochodu marki Ford Scorpio

LPG - GAZ - Strzały z gazu

Raf7 - |20 Paź 2004|, 2004 08:52
Temat postu: Strzały z gazu
Mam kolejny problem. Moje scorpio strzela mi z gazu - tak z 1-2 razy dziennie, czasami rzadziej. Już dwa razy rozwaliło mi rezonator, bo znowy się klapa zawiesiła. Powiedzcie mi co z tym zrobić - świece nowe, cewka (jedna) też - przewodów jeszcze nie ruszałem. A oczywiście gazownicy twierdzą, że z ich instalacją wszystko jest w porządku - że to coś z iskrą, że świece nie takie, że przewody itd. Aż się już gotuję jak ich słucham - a instalację mam dopiero od miesiąca, a auto od dwóch.
Ratujcie

Księgowy - |20 Paź 2004|, 2004 09:23

No to nie masz za wesoło :(

Mi strzela gdzieś tak srednio 1-2 na tydzień, dwa i muszę w końcu pojechac do gazowników może znowy trzeba coś podregulować.
To też może być wina instalacji bo mam jakąź kijową lovato II generacji.
też chętnie poczekam na rady bardziej doświadczonych użytkowników LPG

(to jest moje pierwsze auto z LPG i nie mam najlepszej opinii o tym źródle zasilania, jedyne auto z jakim miałem doczynienia i dobrze jeździ na LPG to omega wujka ale on ma SGI)

Struna - |20 Paź 2004|, 2004 09:47

Napisałem już w innym poście ale się powtórzę

To: Raf7

To sobie daruj te śmieszne antywybuchy przed rezonator a załóż uniwersalne klapki na rezonator i na filter - zapłacisz koło 40 zeta za sztuke - zamontujesz sam bez problemu i nie będzie więcej takich sytuacji. Gaz nie wybucha ot tak sobie. Najczęsciej przy kiepskich świecach i starych przewodach WN - ale nie tylko - zrobiłem kilka dośwadczeń i z łatwością moge każdemu spowodować wybuch nawet na nowiutkich świecach platynowych i nowiutkich kablach i idealnym silniczku. Generalnie już poparłem swoją wiedzę praktyczną wywodem teoretycznym

Więc motyw jest taki, że jak sie ma np. skrecony na registrze gaz i otworzy gwałtownie przepustnice ( efekt taki, że silnik chce dużo gazu a register nie puszcza ) to macie murowany wystrzał. pierdyknie tak że wow - normalnie jak mi walnęło to mało - dlatego tez jeżeli oszczędzacie na gazie i macie skręconą instalacę ja "śrubie" to przy gwałtownych wciśnięciach pedału gazu jest bardzo duża szansa na wystrzał. A teraz poparcie teoretyczne: Co będzie się działo jak silnik chce bogatą mieszankę a my mu nie damy ( skrecenie na registrze ) otóż silnik zasysa zbyt ubogą mieszankę i chce wkręcac się na obroty ale się nie wkręca bo na powietrzu przecież nie będzie palił i zamiast zasysać dużą ilość mieszanki mamy sytuację z szeroko otwartymi przepustnicami i niepomiernie niskim przepływem mieszanki, która zamiast być wsysana do komory spalania pozostaje w dużej mierze w wężach i kolektorze - puszczamy pedał gazy - drobna iskierka i BUUMM - cała mieszanka zgromadzona w wężach i kolektorze wali. Ja tez miałem nieco przykręcone i od czasu do czasu sie zdażały wybuchy - szczególnie w wyrazowie na torze - gdzie potrzebowałem non stop wysokich obrotów teraz nieco przeregulowałem - i czy wdepne nagle na max czy łagodnie - zero problemów. żadnych wystrzałów - oczywiście spalanie nieco wzrosło - ale i power się bardzo polepszył. Kolejna kwestia to filtr powietrza - jeżeli będzie zapchany to nawet przy dobrze ustawionym gazie - sytuacja będzie podobna - lecz tym razem filtr będzie blokował przepływ. I kolejna sprawa która tez może się przyczyniać do wybuchów to zapchany filtr gazu ( znajduje się w kielichu elektrozaworu zgazowego ) to też należy wymieniać - minimum raz do roku. Koszt takiego filtra to max 10 zeta - więc koszt w zasadzie zerowy a może wiele pomóc.

No styknie tych wypocin

Raf7 - |20 Paź 2004|, 2004 10:32

To ja właśnie takie klapy (patrz. http://moto.allegro.pl/sh...?item=33247791) mam zaraz za rezonatorem (dwie, bo u mnie wychodzą dwie rury z rezonatora) i na każdej jest taka klapa, ale jedna chyba coś się zawiesiła i poszło na rezonator. Mam tylko jeszcze jedno pytanie - skąd iskra w miejscu, gdzie jej być nie powinno ? przecież bez iskry nie wybuchnie.
W każdym razie dzięki za rady.

Struna - |20 Paź 2004|, 2004 11:55

A powiedz - masz przepływomierz ?? jeżeli nie to czym prędzej pozbądź się tych gównianych antywybuchów i załóż na rezonatorze i filtrze - nie mam fotki ale to taka klapka na sprężynce. Wiercisz otwór w rezonatorze i w pokrywie filtra i tam to wstawiasz - do 2.0 starczy po jednej na filtr i rezonator. Tego typu co podałes link są do ochrony przepływomierzy - ale strasznie lipne to rozwiązanie. Nie zawsze działa - zacina sie itp.
sobolaqe - |20 Paź 2004|, 2004 12:29

Struna napisał/a:
A powiedz - masz przepływomierz ?? jeżeli nie to czym prędzej pozbądź się tych gównianych antywybuchów i załóż na rezonatorze i filtrze - nie mam fotki ale to taka klapka na sprężynce. Wiercisz otwór w rezonatorze i w pokrywie filtra i tam to wstawiasz - do 2.0 starczy po jednej na filtr i rezonator. Tego typu co podałes link są do ochrony przepływomierzy - ale strasznie lipne to rozwiązanie. Nie zawsze działa - zacina sie itp.


hmmm to wyglada na to co ja mam, mam przeplywomierz wiec cos to daje??
kilka razy mi wywalio te gumy przy strzale, ale z drugiej strrony strzela mi raz na 3-4 tygodnie i to najczesciej z mojej winy wiec ciezko je obiektywnie ocenic.
Ty masz cos innego u siebie???
co bys polecil

Raf7 - |20 Paź 2004|, 2004 12:58

Przepływomierz oczywiście mam i jak na razie w wyniku strzałów nic mu się nie stało (aczkolwiek przypuszczam, że uratował go trochę korek po sprayu, który gazownicy wsadzili aby ograniczyć powietrze i znajduje się akurat za przepływomierzem a przed rezonatorem i dlatego poszło znowu w rezonator). A co tych ze sprężynką to taki zaworek upustowy, który po przekroczeniu pewnego ciśnienia się otwiera ?
Struna - |20 Paź 2004|, 2004 13:01

A jak myslisz speedo - jakby tak pomimo tych durnych klapek do przepływomierzy tak proforma założyć jeszcze na pokrywę filtra - tak w razie jakby jednak tamte nie zadziałały - to by chyba zmniejszyło energię wybuchu idącą przez przepływomierz - może by w razie zacięcia się pierwszej klapki uratowało przepływomierz albo chociaż szanse jego zwiększyło.
Struna - |20 Paź 2004|, 2004 13:19

No w sumie racja - nie badałem jak pracuje przepływomierz stąd myslałem ze może pomoże :) ale w takim wypadku to faktycznie bez sensu :)
Raf7 - |21 Paź 2004|, 2004 10:30

Struna napisał/a:
A powiedz - masz przepływomierz ?? jeżeli nie to czym prędzej pozbądź się tych gównianych antywybuchów i załóż na rezonatorze i filtrze - nie mam fotki ale to taka klapka na sprężynce. Wiercisz otwór w rezonatorze i w pokrywie filtra i tam to wstawiasz - do 2.0 starczy po jednej na filtr i rezonator. Tego typu co podałes link są do ochrony przepływomierzy - ale strasznie lipne to rozwiązanie. Nie zawsze działa - zacina sie itp.


Już wiem o co chodzi z tymi klapkami - mam już takie dwie na rezonatorze :mrgreen: i mam nadzieję, że już się nie rozleci. Zamówiłem też nową cewkę (bo drugą wymieniłem 3 tyg. temu) i nowe przewody i jutro wkładam do autka. Jeśli dalej będzie strzelać to przynajmniej już mi nie powiedzą gazownicy, że to znowy iskra - świece też mam nowe.

Struna - |21 Paź 2004|, 2004 10:37

A jakie świece i kable kupieś - doświadzenie wielu mówi, że najlepiej używać motorcrafty ( wcale nie są drogie ) Ja akurat założyłem NGK i nie mam problemu - podejrzewam że BRISK też spokojnei będzie hulał :) ( w końcu to sportowe świeczki )
Raf7 - |21 Paź 2004|, 2004 10:57

Świeczki wsadziłem NGK , bo akurat Motorcrafta nie mieli, ale znam ceny - za Motorcrafta chcieli 37 zł/szt, a NGK ponad 80 zł/sz !!! - to są ceny z lokalnego (jeleniogórskiego) sklepu/serwisu Ford'a. A w "normalnym" motoryzacyjnym kupiłem te same !!! (tylko w tej chwili nie pamiętam symbolu) NGK za 60 zł/kpl . A co do przewodów to tak samo jak cewki - Bosch , bo innych nie można było dostać lub cena - w Fordzie przewody około 80 zł/1 przewód (są 2 więc około 160/kpl), a cewka 350 zł/szt - natomiast Intercars przewody kpl - 95 zł , a cewka 195 (aczkolwiek 3 tygodnie temu tylko 163 !!!).
Tak to wygląda na dzień dzisiejszy.

Struna - |21 Paź 2004|, 2004 11:53

Ja pie... to normalnie rozbój w biały dzień - u nas w Krakowie w ASO świece motorcraft po 11 zeta sztuka - kable zapłonowe do V6 ( czyli siedem kabelków ) 110 zeta ( też motorcraft oczywiście ) Tyle co Ty napisałeś to kosztują platynowe świece motorcrafta :) ja za NGK placiłem po 6 zeta za sztukę :)
Księgowy - |21 Paź 2004|, 2004 12:07

Struna do 2.0 16v są własnie świece platynowe
irek - |21 Paź 2004|, 2004 12:10

Hej
Ale straszne ceny tam są :) u mnie na południu koszt orginalnej świecy Motorcraft to wydatek 9 zł a kable są w tej samej cenie czyli 110 zł
...no i odpukać w tym roku jeszcze nie miałem żadnego wystrzału gazu.

Struna - |21 Paź 2004|, 2004 12:36

I co - jak wstawisz nieplatynowe to nie pojedzie ?? Platyny daja tyle że zamiast np. 25kkm zrobisz 60kkm i tyle. sam miałem w swoim platyny a teraz mam zwykłe - zero różnicy w działaniu silnika.
qantan - |21 Paź 2004|, 2004 16:58

ASO białystok przewody do v6 motorcrafta 138 zeta ,świece ngk sklep po 9.9 zeta
WTOM - |21 Paź 2004|, 2004 19:26

przepływomierz nie powinien polecieć przy strzale bo nie jest to potencjometryczny z klapką (jak w OHC), lecz działający na zasadzie gorącego druta! Wieloryb 2.0i 16V strzela tylkow przypadku przebić WN (mankament to dwie cewy i jeszcze umieszczone w takim miejscyu) lub kijowych świec. Jak masz wszystko ok(w/w i regulację ok!) to nigdy ci nie strzeli!!! Użytkowałem długo sierrę DOHC i teraz wieloryba i nigdy nie zdarzyło mi się by strzelił
Struna - |21 Paź 2004|, 2004 19:42

Nie żebym nie wierzył koledze -ale w pięć minut strzelę z każdego gazu - wystarczy źle wyregulowac i strzela jaknajęty :)
Rafał A.(antek) - |21 Paź 2004|, 2004 21:51

1 - strune, jak sam napisales, trzeba zle wyregulowac, albo miec cos nie tak ze swiece/przewody.cewka itp, ja u siebie przez 5 lat mialem 2 strzały gazu, niemamklapek, ani antywybuchów...i nic mi anie silnikowi niejest .

2 kable motorkrafta, jak chcesz na sztuki kupowac, to tak kosztują, jak poprosisz o komplet kabli (łacznie z tym do cewki) to zaplacisz w okolicach 120zł do DOHC tyle kosztowalu

3 swiece tylko motorcraft, koszt 12zł /sztuka, moge ci kupić i wysłac w paczce jak nie ma u was... co za problem

4 gaz nie ma prawa strzelac, wez cos z tym zrób :) w ostateczności zmien fachowców ( albo jako pierwsze)

Raf7 - |22 Paź 2004|, 2004 06:33

Dzięki po raz kolejny za rady i za chęć pomocy w zakupach. Dzisiaj zakładam drugą nową cewkę i nowe przewody i mam nadzieję, że będzie OK. Jak tylko będę coś potrzebował to się odezwę.
Dzięki jeszcze raz
Raf7

kuba - |25 Paź 2004|, 2004 13:46

Raf - jakie efekty. Znalazlem gościa co 3300 montuje SGI
Raf7 - |25 Paź 2004|, 2004 16:00

Efekty są następujące : na razie ani razu nie strzelił ( i to jest dobra wiadomość) ale dzisiaj tankowałem gaz po przejechaniu 140 km (bo akurat jutro miałem jechać na grzyby) i do zbiornika weszło 30,1 litra gazu co daje 21,5 l/100km. Jestem przerażony, bo specjalnie jeździłem delikatnie - fakt, że po mieście, ale bez przesady - benzyny palił mi około 9 w trasie i koło 11 na mieście - więc zaczynam się zastanawiać po jaki ..uj wydałem 2300 zł na tą zasraną instalację skoro na benzynie wychodzi mi taniej - a gaz cały czas drożeje - już 2,03 a do końca roku ma kosztować 2,5. Po moich doświadczeniach z gazem nie wiem czy w kolejnym aucie zdecyduję się w ogóle na montaż instalacji - przy tych wszystkich kosztach i zakładając, że autem będzie się jeździć 3-5 lat i będzie się zmieniać to nie jestem pewien, czy to się zwróci (a ile mniej nerwów ).
qantan - |25 Paź 2004|, 2004 19:02

no to ładnie :shock: moje 2,9 tyle nie spali(chyba że styl jezdy nie będzie ekonomiczny) :twisted:
Szuler - |26 Paź 2004|, 2004 06:51

Tak na marginesie to jak dziś jechałem do pracy na stacji Orlenu widziałem gaz za 2.07!!!!!!!! Ocipieli za przeproszeniem!!!

Pozdrawiam
Szuler

mar1975 - |26 Paź 2004|, 2004 07:05

Szuler napisał/a:
Tak na marginesie to jak dziś jechałem do pracy na stacji Orlenu widziałem gaz za 2.07!!!!!!!! Ocipieli za przeproszeniem!!!

Pozdrawiam
Szuler

No niestety, w moich stronach to coraz częściej widzę gaz po 2.09, a jak gdzieś zauważę "promocję" i cenę 1,96 to się cieszę, że tanio zatankowałem :(

Struna - |26 Paź 2004|, 2004 22:51

To może zrobimy zlot - pikietę przed sejmem albo cooo :D :D

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group