Ford Scorpio Team
Forum miłośników samochodu marki Ford Scorpio

LPG - GAZ - Problem z LPG

TCQ - |31 Sie 2004|, 2004 15:50
Temat postu: Problem z LPG
Witam

Założyłem z 10dni temu instalke gazową i od początku mam problem :( jak zatankuje i jeżdze od razu to pali mi równo 10 litrów, ale jak postoi to jak by gaz wciekał ponieważ, zatankowałem 20Litrów przejechałem 50km, na następny dzień po 65km zabrakło mi gazu :( wczoraj zalałem gazu przejechałem 80km spalił równo 10litrów, postawiłem auto pod domem na liczniku dziennym miałem 20km tyle co od stacji, na drugi dzień rano zrobiłem jeszcze 24km, a na stacji weszło mi 13 Litrów ! ! ! 44km/13L, zachowóje się jak by miał wyciek, gość od gazu mówi że to nie możliwe, wine zgania na sonde która jest podobno nie jest w pełni sprawna. Jak myślicie co o tym myśleć ???

Pershing - |31 Sie 2004|, 2004 16:29

Jesli instalacja bylaby nieszczelna czułbys zapach gazu gazu... Skoro mowisz ze tak szybko ubywa napewno byloby to wyczuwalne
TCQ - |31 Sie 2004|, 2004 16:37

W tym problem że nie czuje niczego szczególnie, niewiem co z tym jest boje się że jadąc na zlot weźmie mi za dużo, choć tak na trasie to wchodzi 10Litrów. Musze wymienić sonde i wtedy gość od gazu nie będzie miał wymówki.
Pershing - |31 Sie 2004|, 2004 16:41

Jezeli problemem bylaby sonda to slabo by sie zbieral i po prostu duzo palil i nie mialby takich wahan
TCQ - |31 Sie 2004|, 2004 16:43

Wspominał jeszcze że termostat może się zacinać, temperature mam zawsze nie wysoką ale zauważyłem że że scorpiaki nie grzeją się zbytnio.
Pershing - |31 Sie 2004|, 2004 16:49

Kolo kombinuje jak kon pod gorke :) nie jest mozliwe zeby niedogrzany silnik spalil 2x wiecej gazu. Nie pomoge Ci na odleglosc ale masz instaleke na gwarancji wiec jedz do nich i niech kombinuja
zbyszek - |31 Sie 2004|, 2004 17:07

Najlepiej pojedź do innego gazownika aby sprawdził szczelność instalacji - koszt napewno nie będzie duży. Bo z takim spalaniem LPG to już lepiej jeździć na benzynce. A właśnie jakie masz spalanie benzyny?
Rafał A.(antek) - |1 Wrz 2004|, 2004 01:23

wezme urzadzenie do pomiaru gazu na zlot to obadamy szczelność, a ty gosciowi marudz. moze jak nowa instalka to sie musi ulozyc jeszcze :)albo gdzies zwiewa ci faktycznie :) niech posprawdza szczelnosc. Moze uszkodzony reduktor?
TCQ - |1 Wrz 2004|, 2004 12:48

Benzyny bierze około 8Litrow, silnik pali na dotyk, na gazie tak jak pisałem, pozatym jest mułowaty na gazie. Zamówiłem na allegro nowš sonde za 80zł BOSCH-a wymienie i wtedy będzie musiał coœ zrobić. Co do szczelnośći to niby sprawdzał jakąś pianką, ale tylko przy zaworach, na podwoziu powiedział że nie ma możliwości żeby się przetarł.
VIK - |2 Wrz 2004|, 2004 07:35

Nawrotka do gaziarza, niech nie robi jaj :!:
Mc'Aron - |3 Wrz 2004|, 2004 21:32

"Gazownik" albo robi cię w konia albo jest kompletnie niekompetentny.
Ja przy zakładaniu instalacji zadałem majstrowi pytanie o sondę Lambda. Ze może "walnięta" i wogóle ... Majster mi na to : "proszę poczekać do momentu kalibrowania urządzenia na komputerze, tam jest taka opcja sprawdzająca działanie sondy".
I rzeczywiście podczas ustawiania parametrów instalacji na monitorze pojawiła się informacja o poprawnym działaniu sondy.
Na butli (jaka by ona nie była) masz wskaźnik napełnienia zbiornika. Mało dokładny ale jest. Zatankuj do pełna, podjedź pod dom, sprawdź wskaźnik i do spania. Rano przed wyjazdem ponownie sprawdź poziom gazu. Jeśli jest mniejszy to sam wiesz ...
A tak wogóle: masz chyba gwarancję? Jeśli tak to na co czekasz?
Pozdrawiam i życzę szybkiego i pozytywnego rozwiązania problemu.

TCQ - |9 Wrz 2004|, 2004 16:36

Zamowiłem nowš sonde, po założeniu okazało się że przysłał mi 5Voltowš :( powinna być 1V :( i tak w kółko chyba nigdy nie będzie chodził dobrze.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group