Ford Scorpio Team
Forum miłośników samochodu marki Ford Scorpio

LPG - GAZ - Zwężka we filtrze

__Robert__ - |3 Wrz 2005|, 2005 19:57
Temat postu: Zwężka we filtrze
Witam
Orły i sokoły powiedzcie mi taką rzecz, a mianowicie czy zwężka we filtrze powietrza może spowodować zwiększenie zużycia gazu. Ostatnio jak byłem na regulacji gazu to auto chusteczkowo chodziło na gazie i padło na sondę lambda, a że moja sonda to 0 - 5V to gaziarz zaproponował włożenie drugiej osobnej sondy tylko do gazu, więc tak uczyniłem, ale przed tym zabiegiem zwiężył mi dolot we filtrze powietrza i tak już zostawił - czy to może spowodować zwiększeniue zużycia gazu? Proszę powiedzcie mi coś na ten temat bo spalił mi ponad 16 litrów i się zastanawiam czy to czasem nie przez tą zwężkę.
Pozdrawiam

misio_23 - |3 Wrz 2005|, 2005 21:14

... masz OHC więc instalacja chyba II generacji - na śrubę ?
po co on tak kombinuje ? niech ustawi odpowiednią mieszankę na śrubie - sprawdzi CO 2 , jak on chodzi na benzynie ? sam zapchany filtr gazu zmieni już skład mieszanki , zasyfiony filtr powietrza też ,odczułeś więkrzy spadek mocy ? a on zakłada jakieś zwężki - jak to wygląda i do czego to ma służyć ? podziel się wiedzą - może czegoś się dowiemy ... / te nie jest złośliwie /

[ Dodano: 2005-09-03, 21:26 ]
.... albo pisz do bynia na PW , pisał że zajmuje się instalacją LPG - o właśnie tu ...

http://ford-scorpio.pl/fo...ighlight=#41463

tylko coś się od kilku dni nie odzywa ...

__Robert__ - |3 Wrz 2005|, 2005 22:02

Ja mam instalkę II generacji z komputerem. Jutro chyba wywalę tą zwężkę, wlot powietrza mam teraz ok. 25 mm, tak sobie myślę że to zbyt mało, a na benie chodzi żrednio ponieważ prawdopodobnie mam do wymiany filt paliwa, ale nie zmieniam bo i tak jeżdżę tylko na gazie.
mmmk - |4 Wrz 2005|, 2005 02:59

a szybciej ile palil ?? bo moj ohc palil od 16 do 19 wiec jak dla mnie to normalne spalanie masz. mi zaczal "palic" kiedys od 30 do 50 ale to po moich wymianach filterka i rozszczelnieniu instalacji :D i jak jest duzo gorzej to tu bym szukal problemu. moze jakis strzal byl i przez przeplywomierz?? albo antywybuchwa klapka nie jest dokladnie zamknieta??
pozdrawiam
maciek

__Robert__ - |4 Wrz 2005|, 2005 09:35

Palił mi 13,5 - 14 litrów. A strzały były dwa, ale wymieniłem kabla na Motorcraft i strzały zamilkły. Idę dzisiaj wyjmę zwężkę i pojeżdżę trochę i zobaczę czy to coś da.
Pershing - |4 Wrz 2005|, 2005 10:55

Zwezki montuja zeby wzbogacic mieszanke. Teoretycznie powinien mniej palic. Jesli chodzi o prace na benzynce to nie dziw sie ze słabo jezdzi skoro ograniczony dolot powietrza :)
marcys - |4 Wrz 2005|, 2005 15:42

wypieprzyć to w kosmos. i zmienic gaziaza. ma chodzic i byc dobrze wyregulowany bez tez zwezki.
Kevin Xy - |4 Wrz 2005|, 2005 17:34

jasne ze to wywal- w sowim wywalilem i powiedzialem ze maja zrobic dobrze
__Robert__ - |4 Wrz 2005|, 2005 21:59

Wypieprzyłem to ustrojstwo, teraz muszę pojeździć i zobaczymy co się bedzie działo ze spalaniem. Jeszcze napiszę potem co i jak ( po testach )
Pozdrawiam

[ Dodano: 2005-09-05, 19:37 ]
No to Panowie jestem już po testach, po wywaleniu tej zwężki spalanie wróciło mi do normy, dzisiaj tankowałem i wyszło spalanie ( miasto ) 13,7, to nie jest 16 litrów!!!! Także taz wężka była wsadzona zupełnie bez sensu, muszę powiedzieć o tym gaziarzowi, a tak swoją drogą to zastanawiam sie mocna nad zmianą fachowca od gazu, tylko szkoda mi jeżdzić z problemami do innego gaziarza bo moja instalka jes na gwarancji i szkjoda mi forsy wywalasć.
Pozdrawiam

Struna - |7 Wrz 2005|, 2005 10:28

poprostu wielu gaziarzy to matoły i dziwactwa stosują żeby swoją niewiedzę i nieumiejętność zatuszować - a jak się ktoś nie m akogo dopytać czy się nei zna to go w dupę bez mydła ruchają - taki kraj.
__Robert__ - |7 Wrz 2005|, 2005 20:01

Dokładnie Jurku, dokładnie tak jak mówisz.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group