Ford Scorpio Team
Forum miłośników samochodu marki Ford Scorpio

Elektryka - Montaż alarmu lub centralnego zamka z pilota

Rafał A.(antek) - |31 Sie 2005|, 2005 21:51
Temat postu: Montaż alarmu lub centralnego zamka z pilota
Faq jest skąpe, gyz niebede publiczniepisał jak instralowac alarm bo to bez sensu.
ale podpowiek jak ktos bedzie w potrzebie.

- jak podlaczyc sterowanie centralnego zamka
- jak podlaczyc sie pod czujniki dzwiowe
- jak podłaczyć siepod czujnik otwarcie bagaznika
- jak zrobic podwójne ryglowanie
- jak zrobic odpalanie z pilota
- jak zrobic otwieranie bagaznika z pilota
- jak zrobic domykanie szyb przy zamykaniu samochodu.

odo montazu polecam alarmy 2 lub 3 kanałowe, z odpowiednia iloscią wyjsc sterujących.

stylon8 - |12 Mar 2006|, 2006 19:32

witam , bym był bardzo wdzięczny za podpowiedzi co do podłączenia centralnego zamka pod moduł alarmu. właśnie zakupiłem auto alarm i mam zamiar samemu to zroboć,ze schematu największy problem widze w centralnym zamku czy mam szukać jakiegoś modułu w samochodzie czy się wstrzelać bezpośrednio w przewody tego właśnie nie wiem ,a np. gdzie się wstrzela z podłączeniem kierunkowskazów?,gdzieś przy przekazniku?
no i w przyszłości zamierzam podłączyć modół do szyb ,ale przedtem niech mi zadziała to co mam.Za wszelkie wskazówki z góry dziękuje.

grzechu913 - |12 Mar 2006|, 2006 20:56

do kolegi stylon8 wysłałem Ci widomosc na temat tego montazu na poczte
Rafał A.(antek) - |12 Mar 2006|, 2006 22:51

podaj VIN i napisz doikładnie co masz z wyposarzenia
artin - |13 Mar 2006|, 2006 10:10

ja też właśnie chciałbym sobie jakiś alarm założyć zamiast tego fabrycznego gówna... przede wszystkim po to żeby se otwierać/zamykać z pilota :)
Pięknie proszę o rady.

BC_Leszcz - |13 Mar 2006|, 2006 11:52

Kompletne info ze zdjęciami, dokładnymi kolorami kabli, umiejscowieniem złączy opracuje za tydzień - instalacje alarmu skończę w najbliższy weekend - już teraz wszystko przetestowane i działa, więc pozostaje tylko złożyć i opracować instrukcję.

Do instrukcji mogę dołączyć opisy popularnych alarmów:

bastion
cyklop
inferno
Legenford F14
Frodo
Sper Forteca
Elite Mini/Max
Identyfikacja użytkownika KD-1 BSI

Ostatnio założyłem oprócz swojego jeszcze dwa inne alarmy, więc mam niezłe rozeznanie co aktualnie sprzedają - kolejny alarm instaluje w sabie w piątek

DaraZ - |13 Mar 2006|, 2006 13:44

Ja w swojej astrze montowalem elite + cz. z alarmu mam funkcje tylko zeby otwieral i zamykal central z pilota.. reszty mi sie na razie nie chcialo bo robolem to w grudniu przy -20 na dworzu.. rozbieranie wszystkich drzwi, siłowniki, kable, pierdoly.. tak zmarzlem ze szok :D
Kevin Xy - |13 Mar 2006|, 2006 14:06

czekam z niecierpliwoscia aby ktos umiejetny pokazal jak zrobic zamykanie centralnego z pilota w mk1

i otwieranie

ORION - |13 Mar 2006|, 2006 14:18

Temat juz wiele razy opisywany. Potrzebny alarm i dwa przekazniki (chyba ze alarm ma wbudowane sterowanie centralnym) albo sam sterownik centralnego, podpinasz sie pod dwa przewody w wiazce idacej do drzwi biały zamykanie zółty otwieranie.
grzechu913 - |13 Mar 2006|, 2006 15:37

do MK1 to kupujresz sterownik na pilota przewaznie maja juz wbudowane przekazniki podłaczasz go pod kierunki za pomoca 2 diod prost w kolumnie kier do zielomno czarnego i biało zarnego najlepiej to wbij igłe i zał kierunki bedzie sie pojawiac napiecie na woltomiezu potem podłaczasz wyjscia z sterownika do przewodów z prawej lub lewej strony w słupku jak kable z drzwi wychodza sa to biały zamykanie i zólty otwieranie wyzwalanie jest minusem mozesz tez podpiac syrenke np. do wyjscia z tego sterownika jezeli takowe jest lub do wyjscia na kierunki wpinajac sie przed tymi diodami prostowniczymi tak aby nie pikała jak bedziesz skrecał w sterownikach sa kabelki rozowy i pomaranczowy na mase a zielony i niebieski na sterowanie do tych co sa w aucie białego i zóltego gdy centralny jest wyzwalany + to do tego róz i pomarancz dajesz + czas sterownika programujesz na 1s bo do elektr siłowników wystarczy w pneumatycznych daje sie z reguły 3s
Kevin Xy - |13 Mar 2006|, 2006 15:43

wszystko ladnie pieknie tylko jeden ze szczecina a drugi z chrzanowa !! i do ktorego sie tu wybrac ??
Adam_2000 - |13 Mar 2006|, 2006 15:44

Kevin Xy napisał/a:
wszystko ladnie pieknie tylko jeden ze szczecina a drugi z chrzanowa !! i do ktorego sie tu wybrac ??

Przyjedź do nas - do Łodzi ! :706: :)

Kevin Xy - |13 Mar 2006|, 2006 15:46

coraz blizej- Łodz niezawodna
grzechu913 - |13 Mar 2006|, 2006 15:50

jedz na południe to odrazu mozesz do Zakopanego zrobic wycieczke jakie 130km wiesz jak masz załozonu i sprawny siłownik w klapie to mozesz go tez podpiac to bedziesz miał bagaznik z pilota bardzo dobre na zime wiem po sobie a wpinasz sie w brazowo zółty przewód co idzie dachem i zchodzi przednim lewym słupkiem tylko musisz miec ten sterownik z wyjsciem dodatkowym.i dosówanie szyb tez fajna sprawa jak masz wszystkie elektryczne
Kevin Xy - |13 Mar 2006|, 2006 16:07

no mam wszystkie elektryczne, szyberek takze- tyle skumalem- bedzie cieplej to spale auto albo to zaloze :):
grzechu913 - |13 Mar 2006|, 2006 16:10

nic nie spalisz to nie jest az takie trudne a wogóle to sa instrukcje w pudełku jak to zakładac tak samo z alarmem powodzenia :695:
Kevin Xy - |13 Mar 2006|, 2006 16:12

oki, dzieki- ufam iz Wy mowicie o doswiadczeniach, a ja teoretyzuje- bedzie dobrze- dziekuje
Rafał A.(antek) - |13 Mar 2006|, 2006 23:01

jasne pozatym do lodzi blisko :) a kanał czeka :)
__Robert__ - |14 Mar 2006|, 2006 18:19

Ja jakiś czas temu zakładałem sterownik do c.z. w MK1. Wszyscy mówili mi że jest sterowanie dwoma plusami, ale w moim Scorpio jest akurat sterowanie dwoma minusami. A do kierunkowskazów podłączyłem sie bezpośrednio i jest git, a zamykanie i otwieranie to rzeczywiście biały i żółty. Bardzo proste robota. Centralny chodzi z pilota jak ta lala. A za sterownik dałem koło 70 pln z allegro. Mam sam centralny z pilota bez alarmu. W tych czasach alarm dla złodzieja to pikuś więc ja nie zakładałem, centralny z pilota to tylko poprostu wygoda ( duża wygoda ).
stylon8 - |14 Mar 2006|, 2006 21:45

a takie pytanko gdzie siedzi przekaznik od pompy paliwa?
i tak wogule to przydał by mi się schemacik instalacji elektrycznej do scorpio 95r

ORION - |14 Mar 2006|, 2006 21:50

Tu jest opis skrzynek : http://ford-scorpio.pl/forum/viewtopic.php?t=8152
a schematy tu : http://www.carsoft.ru/avtorepair/sierra_el.html


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group