Ford Scorpio Team
Forum miłośników samochodu marki Ford Scorpio

Elektryka - Resetuje, przerywa i straszy

MarcinQ - |24 Lut 2021|, 2021 17:12
Temat postu: Resetuje, przerywa i straszy
Problem taki: po 3 tygodniowym postoju pod czapą śniegową, jak próbuje zapalić to tyka rozrusznik tak jak by nie było prądu, resetuje zegary. Ale akumulator jest pełny i nowy. po kilku próbach z cykaniem w koncu zapala i jedzie normalnie. Przy okazji, na postoju, cały czas pali się dioda od alarmu. Nie miga tylko tli się cały czas. I pytanie gdzie szukać najpierw? Jakieś styki w stacyjce, masa akumulatora, kabel rozrusznika czy zwarcie w alarmie? A może wiązka skrzyni ASB? Bo tą silnika wymieniałem kilka miesięcy temu...
trzypion - |7 Mar 2021|, 2021 19:54

Wiązki były robione? Skrzynki?
lukas2 - |8 Mar 2021|, 2021 08:37

Wiązka podłużnicy i skrzynki robione? Sama wiązka silnika nic nie daje
toyman - |8 Mar 2021|, 2021 09:29

Akurat jestem na świeżo po pełnej regeneracji wiązek skrzyni (manual 2.0 16V), silnikowej i głównej (silnik, wentyle, abs, klima, tempomat). U mnie kable były skruszałe wewnątrz wiązki głównej i wymieniłem wszystkie przewody na nowe.

Z wiązki głównej, tuż przy ścianie grodziowej wychodzi dwupinowa wtyczka do sterowania rozrusznikiem. Łączy się z odpowiadającą wtyczką, która jest połączona z przewodami plusowymi i masowymi idącymi do silnika.

W moim przypadku przewody do tej wtyczki były na tyle skrepieszałe, że robiło między nimi zwarcie.

Obawiam się jednak, sądząc po objawach, że czeka cie gruba robota.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group