Ford Scorpio Team
Forum miłośników samochodu marki Ford Scorpio

Elektryka - Licznik prędkości i tempomat

lukas2 - |21 Maj 2020|, 2020 21:44
Temat postu: Licznik prędkości i tempomat
Cześć.
Dziwna sprawa w mk3 (a jakże) po wymianie skrzyni (nie potrzebnie) na starej kiedyś było ok a przed wymianą nien eździłem prędkościomierz żyje trochę swoim życiem. Jedziesz 130 (wskazanie) na gps 128 pokazuje a jak zdejmiesz nogę z gazu wskazówka wędruje na 140 sama sobie.... przy 150 jak zdejmiesz nogę idzie na lekko ponad 160... przy niżysz prędkościach zaczyna się od 70 i podchodzi ciut powyżej.... tempomat nie trzyma prędkości w sensie ciągle przyspiesza i odpuszcza czyli buja. Wiązki porobione zarówno podłużnicy jak i skrzyni, 2 vss sprawdzone (na obu tak samo) skrzynka mała zrobiona (duża nie bo mi się wyciàgać jej nie chce). Jakieś pomysły co to może być?

Darek_Police - |21 Maj 2020|, 2020 22:04

Miałem podobny problem, jak wsadziłem zegary z trójki do mojego ohc. Niestety nie doszedłem, o co kaman, ale wygląda to na niestabilny sygnał z VSS.

https://www.youtube.com/watch?v=Lty2eROim8c

lukas2 - |21 Maj 2020|, 2020 23:41

Rwiemy dużą skrzynkę. Przy jeździe na luzie jak hebel naciśniesz co by się tylko stopy zapaliły wskazówka też idzie o 10 do góry. Długo skrzynka wytrzymała bo 24 lata ;-)

[ Dodano: |21 Maj 2020|, 2020 23:44 ]
Tylko u ciebie Darku jest tak jakby tracił sygnał i odzyskiwał bo ciągle przyspieszasz a zegar sie zatrzymuje. A tu działa to płynnie. W sensie jak gazujesz to wskazówka brlez zająknięcia i dzie do góry tylko jak się okazuje wolniej niż powinna, a jak mu odpuścisz gaz to jakby napięcie na zegar wracało i podbija wskazówkę. Przypomniało mi się że już ze 2 razy spalił mi bezpiecznik od zegarów po dłuższym postoju na deszczu więc nie ma co kombinować i trza rwać krzynkę

Aro - |22 Maj 2020|, 2020 07:49

U mnie świrował w oberżynie - wskazywał zero, albo bardza zaniżał. Wariował prędkościomierz ale i asb (migał O/D i brakowało biegów). Wiązki i skrzynki porobione przez renomowaną wiadomą firmę. Jak poszarpałem wiązką skrzyni (puszczona już nie przez głowicę tylko przy grodzi) to na trochę pomagało; jednak żadnego zadarcia czy uszkodzenia nie mogłem namierzyć. Co ciekawe, naprawiało się właśnie przy hamowaniu więc najbardziej podejrzewałem wiązkę skrzyni - że gdzieś masuje. OBD wskazywał VSS, ale podstawiałem ze dwa i było to samo.
Nie namierzyłem usterki, bo zrobiło się cieplej i bardziej sucho i się samo zreperowało. Pewnie jesienią się objawi.

Struna - |22 Maj 2020|, 2020 12:39

Aro, możliwe że w kostce nad podłużnicą jakiś niekontakt
Aro - |22 Maj 2020|, 2020 19:44

nooo, tak też Jankes podpowiadał, ale się zleperowało i czego tu szukać? :D
aviator - |23 Maj 2020|, 2020 19:15

A to nie problem z zębatka VSS, coś się źle ułożyło i szaleje? W moim byłym po wymienie na pierwszej było fatalnie a na drugiej dużo lepiej ale już nigdy nie wróciło do 100% ideału i czasem puszczał jakiegoś chwilowego stygnowego świra na zegary.
lukas2 - |26 Maj 2020|, 2020 11:52

aviator napisał/a:
A to nie problem z zębatka VSS, coś się źle ułożyło i szaleje?

Dwie sprawdzone i nadal to samo. Obie wyglądały ładnie. Wiązkę skrzyni drugi raz robiłem bo mi się wtyczki nie podobały więc poprawiałem i nadal tak samo

Struna - |26 Maj 2020|, 2020 12:03

Zębatka Vss to jedno z dwóch współpracujących kół zębatych, jeśli to w skrzyni jest mizerne, to wymiana Vss-ów niewiele zmieni.
Aro - |9 Lis 2022|, 2022 16:49

Odkopane :D
Zna ktoś przypadki, żeby ta druga strona (zębatka w skrzyni) się ukręciła czy zdarła?
Bo ja już nie wiem czego szukać :/

ford2fast - |9 Lis 2022|, 2022 22:56

Aro napisał/a:
Odkopane :D
Zna ktoś przypadki, żeby ta druga strona (zębatka w skrzyni) się ukręciła czy zdarła?
Bo ja już nie wiem czego szukać :/

Jaki masz problem ?

Aro - |10 Lis 2022|, 2022 07:31

Złośliwy niebieski oczat dookoła komina jeździ bez zastrzeżeń, ale dalej się nim nie wypuszczam bo np. gdy wyruszyłem na ślub Krychy bratanicy, czy pogrzeb mojej chrzestnej to po 20-30km zaczyna migać OD, skrzynia szarpie, brakuje biegów ale prędkościomierz pokazuje co trzeba. Podczas hamowania wskazówka spada do zera, gdy puszczę pedał wraca na soje miejsce i pokazuje poprawnie.
Jakiś czas temu zamieniłem VSS-y z oberżyną i teraz obydwa się chrzanią. Mam jeszcze podpowiedź, żeby obejrzeć wiązkę, czy się nie uwolniła i nie jest przypalona na wydechu. Avi mówi, że wiązka była zrobiona na 100% dobrze, więc raczej tak jest. Z braku czasu jeszcze jej nie obejrzałem.
Mam przygotowany kolejny VSS wyciągnięty z kolonii, podmienię jak będzie chwila.
I tak po przeczytaniu Struny mi przez myśl przemknęło, że może coś z zębatką w skrzyni?
Ciekawe, bo w oberżynie z prędkościomierzem działo się odwrotnie.

pablo19 - |10 Lis 2022|, 2022 08:34

Cytat:
Podczas hamowania wskazówka spada do zera

Zawsze? Jeśli tak, to skąd zębatka ma wiedzieć, że hamujesz? ;)
Bujające się kabelki mogą to wiedzieć ;)
Ewentualnie inny problem kabelkowy, wyzwalany stykami czujnika hamowania.

Aro - |10 Lis 2022|, 2022 15:44

Tak mi się coś bździ
Wyobrażam sobie, że zasilanie świateł stopu i vss-a jest na tym samym przypalonym przewodzie. Jak depnę w hamownię to prąd ginie, pewnie stopy nie świecą a na zasilaniu vss-a jakieś gofno (stąd wskazówka prędkościomierza idzie w dół). Taka teoria.

bingo - |11 Lis 2022|, 2022 18:11

Aro,
Aro napisał/a:
Podczas hamowania wskazówka spada do zera, gdy puszczę pedał wraca na soje miejsce i pokazuje poprawnie
zdecydowanie kabelki i tylko tam szukaj.
aviator - |11 Lis 2022|, 2022 23:33

Aro napisał/a:
. Avi mówi, że wiązka była zrobiona na 100% dobrze, więc raczej tak jest. Z braku czasu jeszcze jej nie obejrzałem..

Wiązki, skrzynki i inne rzeczy zleciłem do zrobienia profilaktycznie tuż po zakupie scorupia i robił je Rafal(Antek) ja nie miałem żadnych przebojów. Skrzynki robiłem później ponownie sam a do wiązek, to Jankes od samego początku miał wątpliwości - ale on tam produkował swoje, to może dlatego ;-)


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group