Ford Scorpio Team
Forum miłośników samochodu marki Ford Scorpio

Silnik + zasilanie paliwem - kolektor część wodna 2.3

MarcinQ - |13 Kwi 2020|, 2020 17:37
Temat postu: kolektor część wodna 2.3
Od jakiegoś czasu walczę z niedogrzaniem samochodu. Do piero teraz zauważyłem że mam wyciek płynu z okolic części kolektora, przy termostacie. Jak wiem to stała blączka tych kolektorow. Pytanie jest takie: czy wyciek, i spadek ciśnienia w układzie mogą być przyczyną występującego u mnie przy niskich temperaturach otoczenia (od kilkunastu stopni i zimniej) niedogrzania silnika (płynu)? Jak jest chlodno wskazówka temp. ledwo wychodzi z niebieskiego pola, a ogrzewanie prawie nie działa. jak temperatury są wyrażnie dodatnie (od ok. 15 i wyżej) wskazówka stoi w połowie pola. Wentylatory się włączają. Czy wymiana kolektora pomoże? Czy ktoś ma może sprawny kolektor do sprzedania nie za miliony?
Rafał A.(antek) - |13 Kwi 2020|, 2020 18:41

Kolektor kolektorem, ale nie łapie temperatury przez uszkodzony, lub marnej jakości termostat
lukas2 - |13 Kwi 2020|, 2020 19:12

A tego kolektora sprawnego nie kupisz nawet za te miliony... pozostaje tylko kolektor z 2.0 16v i przeszczep części wodnej.
gt500 - |13 Kwi 2020|, 2020 21:51

Rafał A.(antek) napisał/a:
Kolektor kolektorem, ale nie łapie temperatury przez uszkodzony, lub marnej jakości termostat


w poprzednim temacie temat termostatu był omawiany.
Niby jak się zaczeły problemy był wymieniony termostat na nowy ori, pół roku było okej i problem wrócił, wymieniony został termostat na nowy zamiennik i nadal niby było to samo.

Dla mnie to trzeba prosty test zrobić, odpalić auto od zimnego i dotykać co jakiś czas wąż za termostatem, jak będzie czuć że stopniowo jest coraz cieplejszy to termostat kaput.

Struna - |14 Kwi 2020|, 2020 15:23

To nie tylko sam termostat, trzeba zwrócić uwagę czy miejsce przyleganie uszczelki jest ok - jak tam się jakiś syf naodkładał to dawanie nowego termostatu będzie pomagać na chwilę ( nowa uszczelka jakoś doszczelni ), ale jak nieco stwardnieje to zacznie puszczać bokami.
Sam termostat może być zupełnie sprawny, a puszcza po obwodzie na uszczelnieniu.

ford2fast - |19 Kwi 2020|, 2020 00:21

lukas2 napisał/a:
A tego kolektora sprawnego nie kupisz nawet za te miliony... pozostaje tylko kolektor z 2.0 16v i przeszczep części wodnej.

Kupisz :)
Tylko trzeba poszukać :D


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group