Ford Scorpio Team
Forum miłośników samochodu marki Ford Scorpio

Silnik + zasilanie paliwem - 2.0 ohc gaźnik webera prycha rzuca i zdycha

t.jurek1990 - |17 Mar 2020|, 2020 20:02
Temat postu: 2.0 ohc gaźnik webera prycha rzuca i zdycha
Witam może mnie zespamujecie ale nie znalazłem dokładnego rozwiązania.

https://www.galerieallegr...niec/10539009/1 takie tam zdjęcia z odkrywki ale dziś postanowiłem że, sobie go pospawam bo problem z oddaniem samej budy na złom.

Do rzeczy:

do momentu posiadania lpg kulał na benzynie ale na lpg chodził. Wyprułem lpg bo to do kuchenek się nadaje i nagle na benzie przestał chodzić. Zakupiłem zestaw naprawczy do gaźnika rozebrałem go i wyczyściłem.

Zamontowałem i... odpalił chodził nawet dobrze no i pyk zgasł. Naregulowałem się i zaskoczył jakby na 3 gary wszystko byłoby fantastycznie gdyby nie to że, teraz odpala kuleje mocno wrzucam bieg chcę ruszyć i gaśnie dławi go. Gaźnik wyregulowałem książkowo.

Wymieniłem świece ustawiłem zapłon kable są ok. Wydech nie jest zapchany bo wyciołem go, pozostał kolektor i przejście z dwurury w jedną.

Pomocy??

gdzie i co szukać??

Rafał A.(antek) - |18 Mar 2020|, 2020 10:25

a tem nie jest sterownik silnika ze sterowaniem podciśnieniowym? i jeszcze pamiętam że była w gazniku jakas rurka czy coś która sie twardniała? i był problem z wolnymi nabenzynie przez to.
t.jurek1990 - |18 Mar 2020|, 2020 16:26

Rafał A.(antek) napisał/a:
a tem nie jest sterownik silnika ze sterowaniem podciśnieniowym?


ogólnie idzie jeden wężyk podciśnienia od sterownika.

co do gaźnika to tak:
- śruba iglicowa od mieszanki spalin po max wkręceniu wykręciłem ją ok. 2.5 obrotu
- śruba biegu jałowego wykręcona prawie maksymalnie bo inaczej nie chce zagadać

Rafał A.(antek) napisał/a:
i jeszcze pamiętam że była w gazniku jakas rurka czy coś która sie twardniała? i był problem z wolnymi nabenzynie przez to


a w którym miejscu ta rurka??

Struna - |18 Mar 2020|, 2020 17:19

Tam jakaś tulejka ośki się wyrabiała i własnie z jałowymi była jaja.
ford2fast - |19 Mar 2020|, 2020 00:25

Wrzuć zdjęcia gaźnika
t.jurek1990 - |19 Mar 2020|, 2020 21:08

Mam taki sam:
https://www.galerieallegr...eber/10539535/1

Ogólnie ogarnąłem temat bo wyprułem wszystko co związane z elektryką i znalazłem przyczynę w kopułce. Okazało się że okiem było słabo widoczne ale palcem wyczułem duże wyżłobienia w elektrodach i podmieniłem kopułkę z drugiego zapasowego aparatu i ogólnie zatrybił.

Nie ma rewelacji ale jak na brak wydechu i zbiornik paliwa tymczasowo zrobiony z butelki 5l jest ok. Przetestowałem i ogólnie na drodze żwirowej pod garażem zrywa się ładnie...

Nie pozostaje mi nic innego jak brać się za blacharkę bo w Szczecinie obdzwoniłem złomy aby się zapytać czy samą budę przyjmą aby trochę mi się koszty zwróciły na częściach to zażyczyli sobie 500zł dopłaty więc postanowiłem odkurzyć spawarki i pobawić się w blacharza :D :D

pytanko do gaźnika to jak jest z tą śrubą iglicową z boku gaźnika?? im bardziej ją wkręcę tym mniej paliwa idzie na mieszankę czy odwrotnie??

ford2fast - |19 Mar 2020|, 2020 22:55

Wolne obroty sterowane silnikiem krokowym ?

[ Dodano: |19 Mar 2020|, 2020 22:58 ]
Jeżeli jest taka jedna wtyczka wielopinowa to możliwe, że pasek (który jest w środku) stracił część ząbków
Była to najczęstsza przyczyna problemów z tym gaźnikem

Maross - |20 Mar 2020|, 2020 09:55

t.jurek1990, nie zwrocisz tam bez dopłaty a o blacharkę czy jej sens zapytaj Lukasa2 ,może ma czas to podjedzie,wbije śrubokręt tam gdzie trzeba i oceni ;) polecam tego allegrowicza:D

[ Dodano: |20 Mar 2020|, 2020 09:58 ]
http://ford-scorpio.pl/fo...wprofile&u=6530

lukas2 - |20 Mar 2020|, 2020 14:39

Niestety ekologia poszła trochę nie w tą stronę... za gołą budę trza płacić co jest dla mnie nie pojęte. Ale są inne sposoby a pozbycie się obowiązku OC i do tego buda zostaje u Ciebie ;-) tak słyszałem oczywiście tylko ;-)
Jak masz chwilę i chęć się spotkać to jestem otwarty. Fajnie by było spotkać kogoß ze scorpio w nasz6ch rejonach ;-)

t.jurek1990 - |20 Mar 2020|, 2020 16:37

lukas2 napisał/a:
Jak masz chwilę i chęć się spotkać to jestem otwarty. Fajnie by było spotkać kogoß ze scorpio w nasz6ch rejonach


napisałem na pw odnośnie spotkania

lukas2 napisał/a:
Niestety ekologia poszła trochę nie w tą stronę... za gołą budę trza płacić co jest dla mnie nie pojęte.


no tak ale jednak chciałbym go zrobić bo zawołali 500zł a więc kalkulując że, spawarki mam to potrzebne materiały do naprawy nie powinny wynieść więcej.

Maross - |20 Mar 2020|, 2020 16:38

lukas2, nie zniszcz chłopakowi poglądu zbyt mocno ,świeży jest A Twój śrubokręt solidny na rudą blachę;)
t.jurek1990 - |20 Mar 2020|, 2020 16:46

Maross napisał/a:
nie zniszcz chłopakowi poglądu zbyt mocno ,świeży jest A Twój śrubokręt solidny na rudą blachę;)


co jak co czasami jak do nas na firmę przyjeżdżają rozbitki to masakra a wychodzą jak nowe oczywiście to ciągniki siodłowe wiec jest różnica no i rdzy nie mają.

śrubokręt mnie nie przeraża praktycznie większość dziur zamieściłem w galerii. Dopóki jest do czego się przyspawać sprawa nie jest zakończona :-D :-d

Rafał A.(antek) - |20 Mar 2020|, 2020 20:14

Struna napisał/a:

Tam jakaś tulejka ośki się wyrabiała i własnie z jałowymi była jaja.


no może coś w ten deseń coś sie zużywało pamiętam i zalewało gaźnik,problem z regulacją jałowych

t.jurek1990 - |20 Mar 2020|, 2020 21:55

Rafał A.(antek) napisał/a:
no może coś w ten deseń coś sie zużywało pamiętam i zalewało gaźnik,problem z regulacją jałowych


ogólnie co do gaźnika to wymieniłem wszystko co dali w zestawie. Wymieniałem jakąś tulejkę w przestrzeni pływakowej. No na tą chwile chyba nic więcej nie wyduszę z tego silnika dopóki nie zrobię normalnego baku i wydechu.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group